Silné vibrace do kastle TDI

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Echelon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 27.08.2018 11:54

Silné vibrace do kastle TDI

Příspěvek od Echelon »

Zdravím, již od zakoupení Golfa IV 1.9 TDI se během jízdy u všech kvaltů při otáčkách 1500-2000 přenášejí silné vibrace do kastle, jako kdyby se motor hodně podtáčel na 1200 a méně, ale když překonáte to kritické spektrum 1500-2000 tak je zase naprostý klid. Jakmile auto zkouším na místě, neozve se žádná rána a nic nevibruje ani nehučí. Dvouhmota to pravděpodobně není, na volnoběh se neozývá žádný hluk a nemění se to ani se sešlápnutím spojky. Silentbloky na motoru taky ok, při přidávání ani při rozjezdu nikam nehází a má minimální pohyb, když za něj zaberete vší silou. Nenapadá mě co by to mohlo být. Předem děkuji za jakoukoliv radu.

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Silné vibrace do kastle TDI

Příspěvek od Graun »

Je tam originální SW nebo tam nahráli nějaké jiné mapy/nastavení?

Podobné věci se mi děly na jednom služebním supu co jsem měl půjčeného a bylo to vlivem špatného časování doby vstřiku paliva. Byla tam sw úprava pro zvýšení výkonu (krouťák i HP). Po servisu, kdy tam autoriz. servis nahrál nový sw (z důvodů dieselgate) to sice přestalo dělat, ale taky to vůbec nejelo.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Echelon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 27.08.2018 11:54

Re: Silné vibrace do kastle TDI

Příspěvek od Echelon »

Taky mě to napadlo, ale co je mi známo tak je tam původní SW. Měl jsem to i na diagnostice a žádná chyba.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“