1.4 FSI - Blikanie kontrolky motora a EPC + otázka na vymenu rozvodou a zvihátok

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
wolf7991941
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 23.02.2018 12:46

1.4 FSI - Blikanie kontrolky motora a EPC + otázka na vymenu rozvodou a zvihátok

Příspěvek od wolf7991941 »

Ahojte , potrebujem poradiť.Ked som dnes šiel s autom do kopca a rozbiehal som sa tak mi pri vyšších otáčkach začala blikať tá oranžová kontrolka motora a EPC tuším a auto stracalo ťah , tak som spomalil a išiel dalej , kntrolky tam už neboli.Auto potom išlo normálne ale ochvíľu pri dalšom malom zrýchlovaní (už asi nič nesvietilo) ale auto nechcelo ísť do vyšších otáčok.Viete mi povedať čo to je ? Na nete som čítal niečo že to môže byť niečo so škrtiacou klapkou alebo niečo také ...A dalšia otázka: Ked naštartujem tak sa mi ozývajú asi tie zvihátka(hydrošteli) podla toho čo som čítal na nete.Po chvílke stíchnu ale naposledy pri zohriatom motore mi to začalo na chvílu robiť aj tak.Mám olej 5w30 a chcem si dať akurát hustší olej 5w40 takže neviem či sa to utlmý alebo je dobré ich vymeniť rovno aj s rozvodmi kedže auto má už nejakých 190 000 km...Nevyznám sa do toho ale nemôžu klepať tie hydrošteli aj kôli zlým rozvodom alebo to s tým nemá nič spoločné? Ďakujem :)

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“