Výměna tlumičů s DCC

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomvaisar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.10.2018 14:37

Výměna tlumičů s DCC

Příspěvek od tomvaisar »

Zdravím,
máte náhodou někdo zkušenosti s výměnou tlumičů Passatu (nebo jiným VW) co by měl DCC?

Před rokem jsem si koupil Passat CC (05/2011), který měl najeto 110 tisíc. Já jsem tomu za tu dobu přidal dalších 35k a musím říct, že za tu dobu šly tlumiče úplně do kytek. Při přejíždění jakýchkoliv nerovností to bouchá a tříská, díky tomu mi začaly rachtat plasty v interiéru, jízdní vlastnosti jsou taky o dost horší než bývaly ... Dost se tomu divim, protože jsem měl předtím dvojkovou Octávku, tak tam jsem tlumiče měnil až při 240 tisíc km a to víceméně jenom pro dobrý pocit. Někde jsem teda dočetl, že tlumiče, které se do CC v továrně montovaly (MONROE) prd vydrží a je nutno je měnit každých 80-100 tisíc km.

No, k jádru věci: V Porsche Smíchov si za výměnu zadních tlumičů řekli o 28 tisíc a to v tom ani nebyla započítaná práce :? A neautorizované servisy, ve kterých jsem se doteď ptal mi říkali, že mi je sice můžou vyměnit, ale že je nejsou schopni zkalibrovat.

Takže co teď? Rozhodně nechci zatopit skoro 60 tísíc jenom za díly, když se daj při troše googlení sehnat za 20. Ale co s tou kalibrací? Víte o někom, kdo by to zvládnul? Případně můžu to nechat *jen* vyměnit v neautorizáku a pak si to nechat dodatečně zkalibrovat v tom autorizáku?

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna tlumičů s DCC

Příspěvek od Master »

To zni divne, ty DCC tlumice vydrzi opravdu vic...(nebo to auto nemelo 110tis :-) Monroe je dodava i jako aftermarket a bude tam lepsi cenovka, na druhou stranu i origo nestoji zase takovou raketu a 28tis za zadni zni dost jako ulet, to bych se urcite poptal i jinde u vw... Mimo autorizak, zkus mistniho clena Jirka.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“