Tiguan - kilometry pro výměnu olejů a náplní

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
sateza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 03.04.2010 08:01

Tiguan - kilometry pro výměnu olejů a náplní

Příspěvek od sateza »

Čaute lidi, už nevím, kde bych se zeptal a zjistitl OPRAVDU PRAVDU! :blush:

Máme teď cca 3 měsíce koupeného VW Tiguana, track and field, rv. 2010, najeto nyní 144.000 km, 103 kw.

A všechny možné názory, které jsem dosud slyšel se zcela rozcházejí. Můžete mi zde, prosím, poradit?

Olej v automatické převodovce:
- jaká je správná specifikace??? (popřípadě máte někdo zkušenost, kde koupit levně?)
- jak častné jsou výměny km/doba? (např. 60.000/2 roky)???

Jeden mechanik mi řekl, že by se měl měnit co 60.000 km, když jsem dneska volal do autorizovaného servisu, tak mi řekli, že u automatické převodovky výrobce neudává výměnu a že tam je tzv. "doživotní", ale je dobré ho občas vyměnit a někteří zákazníci výměnu požadují. Takže kde je pravda???


Motorový olej:
- jaká je správná specifikace??? (popřípadě máte někdo zkušenost, kde koupit levně?)
- jak častné jsou výměny km/doba? (např. 15.000/1 rok, nebo 30.000/2 roky u long lifu)???

Olej u haldex spojky:
- jaká je správná specifikace??? (popřípadě máte někdo zkušenost, kde koupit levně?)
- jak častné jsou výměny km/doba - nebo jiný intervalový ukazatel?

Rozvody: - opět více názorů, někdo tvrdí při 150.000km, v autorizovaném servisu mi řekli, že až při 210.000km.

Prosím vás, zda by jste mi k tomu mohli někdo sdělit jak to tedy ve skutečnosti je??? Moc díky!!!
VW Tiguan 2.0 TDI Track&Field

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Tiguan - kilometry pro výměnu olejů a náplní

Příspěvek od Peťas »

Na všechny tyto otázky máš odpověď v palubní dokumentaci k vozidlu. :wink:

Olej v automatické převodovce:
není tam automat, ale DSG. Výměna oleje co 60tkm vč. filtru, roky se neuvádí (držel bych se originálních náplní).

Motorový olej:
z výroby bude nastavený nejspíš 30tkm/nebo 2roky. Přešel bych na 15tkm/nebo 1rok (osobně používám "kombinaci" 15tkm/nebo 2roky).

Rozvody:
i kdyby tam bylo 210tkm (nevím, jestli to tak opravdu je), zkrácením intervalu určitě nic nezkazíš.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

sateza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 03.04.2010 08:01

Re: Tiguan - kilometry pro výměnu olejů a náplní

Příspěvek od sateza »

Diky za odpoved. Dneska jsem to vsechno ruzne zjistoval a tak nejak to sedi podle tve odpovedi. Jen s tim rozdilem, ze mi bylo v TDIFUN sdeleno, ze tam nemam DSG, ale jen automat. Udajne to overoval u VW. Pry v te dobe nemeli dost dsgecek a tak montovali jeste automaty s hydromenicem.
VW Tiguan 2.0 TDI Track&Field

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Tiguan - kilometry pro výměnu olejů a náplní

Příspěvek od Peťas »

Přesné specifikace Tiguanů podle r.v. neznám, tak je klidně možné, že tam je klasický automat. Kdyby to tak bylo, tak výrobci mají všeobecně tendence nepředepisovat výměny oleje v automatu a odkazují se na celoživotní náplň (ovšem kolik je ta životnost převodovky už se nikde nedozvíš).

Všeobecně se doporučuje udal první výměnu v automatu po cca 90tkm a každou další pak co 60tkm (u starých automatů, např GIII, byla výměna předepsána právě co 60tkm).

Osobně bych olej v převodovce vyměnil, originální filtr i náplně určitě jdou normálně objednat.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

sateza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 03.04.2010 08:01

Re: Tiguan - kilometry pro výměnu olejů a náplní

Příspěvek od sateza »

Jojo, to ja mam urcite v umyslu...vymenit nyni vsechny 3 oleje (motor, prevodovka, haldex). Nicmene jsem z toho trochu rozmrzely...jsem bezny konzument vozidel a dosud jsem mel 2x po sobe passata 4motion 2.8 v lpg a tam jsem menil jen motor. Jednou jedinkrat jsem udelal i olej v prevodovce, ale to byl manual. Vazne nyni zvazuji, zd neprodat a nekoupit jine auto...treba Toyotu RAV4 v benzinu a manualu a zase si tam hodit lpg.
VW Tiguan 2.0 TDI Track&Field

fb_libor13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 17.02.2021 11:35

Re: Tiguan - kilometry pro výměnu olejů a náplní

Příspěvek od fb_libor13 »

Zdravím,
VW Tiguan 2.0 TDI 103kw, 4x4 manuálr.v.2013
Olej Long Life - co 30tis/2 roky
Haldex co 3 roky
4x4 převodovka co 60tis.km
Je to tak správně?

Díky

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“