Zvuky z DSG převodovky na novém voze - Touran 1.4 TSI DSG 2018

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
mirek.zebrak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 26.08.2013 11:24

Zvuky z DSG převodovky na novém voze - Touran 1.4 TSI DSG 2018

Příspěvek od mirek.zebrak »

Ahoj,

u nového vozu (Touran 1.4 TSI DSG - 2018) jsou od jeho prvních kilometrů slyšet zvuky z převodovky. Nejdříve jsem myslel, že se jedná o zvuky od nápravy, ale po zkoumání jsem zjistil, že se jedná na 100% o převodovku. Nejvíce jsou slyšet zvuky při přejetí betonového prahu, ale také při rozjezdu nebo při pomalé jízdě na nerovném povrchu.

Zjistil jsem, že zvuky jsou slyšet pouze při jízdě dopředu, při jízdě pozpátku ne. Je tu prosím někdo, kdo by věděl, o co se může jednat? Než se pustím do boje s reklamací, rád bych věděl více.

Děkuju parto :)
Mirek

------------------------------
Touran 1.4 TSI DSG | 2018

Uživatelský avatar
Jehla23
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 15.05.2018 23:08

Re: Zvuky z DSG převodovky na novém voze - Touran 1.4 TSI DSG 2018

Příspěvek od Jehla23 »

Spíš zvuky popiš detailnějš. K něčemu to přirovnej :D

Ale pokud je to vážně hodně slyšet, tak si myslím, že reklamaci uznají sami... Obzvlášť v novém autě má být přeci ticho!

Přímo v převodovce to snad nebude když to slyšíš v podstatě při prudkém pohybu auta nebo když něco přejedeš, to spíše uložení té převodovky.
VW Passat B5 Variant 1,9 TDI 81kw 4x4
VW Passat B6 Variant 2.0 TDI 103kw 4x4
VW Tiguan Mk1 FL 2.0 TDI 127kw

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2869
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky z DSG převodovky na novém voze - Touran 1.4 TSI DSG 2018

Příspěvek od kubisz »

ja mel u jiny znacky taky pocit, ze je to z prevodovky (menilo se podle otacek), ale byl to napinak remene alternatoru, tak estli soudruzi nemaj stejnej problem...
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

mirek.zebrak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 26.08.2013 11:24

Re: Zvuky z DSG převodovky na novém voze - Touran 1.4 TSI DSG 2018

Příspěvek od mirek.zebrak »

Zvuky zkusím nahrát a přidám do příspěvku. Jsou to cvaknutí, klapnutí ale nejsou ty zvuky pravidelné, jako když máte kamínek v gumě. Jak jsem psal, projevují se pouze při jízdě dopředu. Při zpátečce ne. Jsou to zvuky, jako kdyby jste mysleli, že je nějaká uvolněná přední náprava. Nahraju a přidám, to bude nejlepší.
Nicméně po první návštěvě v Auto Jarov Kunratice, kde jsem auto kupoval jasně MISTR na dílně řekl, že tam ty zvuky být nemají, ale po několika dnech si s tím neporadili. Řekli, že tam auto potřebují mít měsíc, aby na to přišli. Následně na to jsem zjistil, že to bude něco kolem převodovky, protože jsou to stejný zvuky, jako když klapne, cvakne při přeřazení na jinej stupeň, většinou kolem 2 a 3 stupně, jen ve větším množství a jen při jízdě dopředu, při zpátečce ne.

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2863
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Zvuky z DSG převodovky na novém voze - Touran 1.4 TSI DSG 2018

Příspěvek od Peťas »

mirek.zebrak píše:Nicméně po první návštěvě v Auto Jarov Kunratice, kde jsem auto kupoval jasně MISTR na dílně řekl, že tam ty zvuky být nemají, ale po několika dnech si s tím neporadili. Řekli, že tam auto potřebují mít měsíc, aby na to přišli.
Tak co vlastně řešíš? Sami Ti řekli, že to tam být nemá, tak jim tam auto nech, ať to teda odstraní. Nejspíš to budou řešit s technickou podporou výrobce, ten si možná vyžádá nějaké testy, zkušební jízdy,.... a nakonec to skončí výměnou převodovky (když to teda opravdu bude v té převodovce). :wink: A na vyřešení reklamace je opravdu lhůta 30dní.... Ale nejspíš to bude vyřešeno dřív.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

mirek.zebrak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 26.08.2013 11:24

Re: Zvuky z DSG převodovky na novém voze - Touran 1.4 TSI DSG 2018

Příspěvek od mirek.zebrak »

Peťas píše:
mirek.zebrak píše:Nicméně po první návštěvě v Auto Jarov Kunratice, kde jsem auto kupoval jasně MISTR na dílně řekl, že tam ty zvuky být nemají, ale po několika dnech si s tím neporadili. Řekli, že tam auto potřebují mít měsíc, aby na to přišli.
Tak co vlastně řešíš? Sami Ti řekli, že to tam být nemá, tak jim tam auto nech, ať to teda odstraní. Nejspíš to budou řešit s technickou podporou výrobce, ten si možná vyžádá nějaké testy, zkušební jízdy,.... a nakonec to skončí výměnou převodovky (když to teda opravdu bude v té převodovce). :wink: A na vyřešení reklamace je opravdu lhůta 30dní.... Ale nejspíš to bude vyřešeno dřív.
Řeším to, protože chci být připravený případně argumentovat, to je snad jasný, ne? Pokud se s tím někdo setkal a věděl bych o co jde, bude se to lehčeji řešit, než být v nevědomosti. Pak můžou člověku nakecat co chtějí, když tomu nerozumí.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“