Auto je jakoby “ mrtve”

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Alexxa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 04.01.2019 17:20

Auto je jakoby “ mrtve”

Příspěvek od Alexxa »

Hezky dobry den vsem, jsem tu nova a moc prosim o radu.
V rijnu jsem si koupila nove Polo Comfortline 1,0 85 kw. Prvne se to stalo dceri( ma 12 let papiry dennodenne ridi). Prejizdela krizovatku a chtela se rychleji rozjet a auto nereagovalo na seslapnuti plynu, az po chvilce se dalo do pohybu, uplne mrtve auto. Rikala jsem to v Barthoj, kdyz jsem tam nesla registracni znacku a slecna prodejkyne me rekla, ze to neni mozne a i automechanici, ze se s nicim podobnym nesetkali. Mavla jsem nad tim rukou, ze autu byly dva dny a ze to byla chyba mezi volantem a pedalem( timto se dceri omlouvam :D )
Dnes se me to stalo v blede modrym.(dennodenne ridim pres 32 let). Vyjizdim na hlavni z vedlejsi na dvojku, temer stojim, davam za jedna, koncim v krizovatce, auto totalne mrtve, nereaguje na pridani plynu nic....Rozblikam se....Vypinam motor, znovu nastartuji a teprve se rozjizdim. Nejsem si vedoma zadne sve chyby, auto skutecne bylo totalne mrtve !!!! Nereagovalo na zadny povel... predtim jsem mela jen ctyrvalce NIKDY se me to nestalo. Je mozne, ze to dela trivalec?? ( nestezuji si, je daleko pruznejsi nez minule Polo 1,4 a daleko lip se me s nim jezdi)....z cele situace jsem nestastna, ptz si uvedomuji nebezpecnost situace.

Budu moc rada za jakoukoliv radu a postreh. Predem dekuji za vas cas. A

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Auto je jakoby “ mrtve”

Příspěvek od 11mAjA11 »

Odvezt tam kde to je koupene at to vyresi.
Presne popsat co a jak se delo, za jakych podminek (teplota okolni + motoru, rychlost, otacky, zarazena rychlost, atd.), Neco by mohlo byt v zavadach zapsane treba jako sporadicka zavada.
Rozhodne nenechavat tak a nechat se odbyt.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Alexxa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 04.01.2019 17:20

Re: Auto je jakoby “ mrtve”

Příspěvek od Alexxa »

Urco servis navstivim, ale asi se nic nezobrazi a udelalo to po 3 mesicich podruhe...

Myslela jsem, jestli se to nekomu neprihodilo take. Manzel( kamionak) me rikal, ze jemu se to stalo s kamionem nekolikrat, ze je to tim, ze je auto prepr.ane elektronikou...

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Auto je jakoby “ mrtve”

Příspěvek od majrek001 »

když to udělá nerosvítí se budíky jako, že motor chcípl? Samozřejmě pokud je tam kvalt a tak se zase za jízdy roztočí - u nového auta bych to reklamoval ať si s tím dělají co chtějí..

A START/STOP to nedělá tam trošku zpoždění je když to vypne motor a po sešlápnutí spojky zase startuje?


Jinak tříválci to samozřejmě není :)


Nejlepší by bylo video - samozřejmě je mi jasné, že je problém to zachytit
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Alexxa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 04.01.2019 17:20

Re: Auto je jakoby “ mrtve”

Příspěvek od Alexxa »

Dobry den, ne vse se tvarilo tak, jakoby bylo auto nastartovane a ono skutecne bylo, START/STOP byl vypnuty, vypinam ho hned po startu, ptz ho nesnasim :lol: . Auto bylo nastartovane a abych ho v krizovatce donutila k pohybu, musela jsem otocit klickem- chcipnout, znovu nastartovat, hned napoprve to neslo, hlasilo me to seslapnout spojku, i kdyz jsem ji SESLAPLOU MELA( to dekam automaticky), po vyslapnuti a znovu seslapnuti auto nastartovalo a koonecne se rozjelo...

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Auto je jakoby “ mrtve”

Příspěvek od 11mAjA11 »

Noo tak dalsi indice v podobe snimace spojkoveho pedalu, pripadne cidla neutralu.
Do servisu s tim.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Alexxa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 04.01.2019 17:20

Re: Auto je jakoby “ mrtve”

Příspěvek od Alexxa »

Uz jsem obj na pondeli. Dekuji vsem

Alexxa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 04.01.2019 17:20

Re: Auto je jakoby “ mrtve”

Příspěvek od Alexxa »

Hezky dobry den, ozivuji diskuzi. V servisu napojeni na diagnostiku, nic se neukazalo, dnes to udelalo znovu,po mesici, nastesti ne v krizovatce, takze jsem mela cas vypozorovat co a jak. Nebyl vypnuty START/STOP.auto opet mrtve, slapala jsem na plyn, nekolikrat na spojku a brzdu. Nic. Objevila se hlaska, abych nastartovala auto rucne. Volano do servisu, je to hledani jehly v kupce sena, atd, rikam, ze autu neverim, co kdyz me necha ve frekventovane krizovatce a sesrotuje me kamion??? Mam to privezt v utery, pry tam auto muze byt az 14 dni, to jsem teda happy...

Nenapada pekne prosim nekoho neco????
Zdvorile dekuji, jsem z auty opravdu nestastna

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Auto je jakoby “ mrtve”

Příspěvek od majrek001 »

no pokud to napsalo hlášku, že máš nastartovat, tak bych hledal u start/stop - toto ti napíše když budeš stát třeba v koloně 10minut tak už nenastartuje a musíš klíčkem. jestli třeba nebude stačit nahrát novější sw nebo něco
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Alexxa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 04.01.2019 17:20

Re: Auto je jakoby “ mrtve”

Příspěvek od Alexxa »

Hezky dobry den, dekuji vam za info. Jsem z toho opravdu nestastna. Taky si myslim, ze to bylo START/STOP. Ale nestala jsem vubec- bylo to pri rozjezdu. A predtim to udelalo 3x a START/ STOP byl vypnuty. Mrzi me, ze hledam pomoc na netu, snad v utery na neco prijdou( po tf mi mechanik rekl, ze to muze delat i akumulator) coz je dle meho blbost, autu jsou 4 mesice, a nastartuje i v - 15... hlavne s nim jezdi obcas i dcera a bojim se, aby se ji to nestalo ve frekventovany krizovatce a nez nastartuje a odjede, prezvekjne ji kamion :cry: .. dekuju vam

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Auto je jakoby “ mrtve”

Příspěvek od 11mAjA11 »

baterkou to byt může na ní totiž u SS hoodně záleží.
sem zvědav na co dojdou v servise..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Alexxa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 04.01.2019 17:20

Re: Auto je jakoby “ mrtve”

Příspěvek od Alexxa »

Kéž by to bylo tou baterkou, ale obávám se,že nepřijdou na nic, jako před měsícem.... což je velmi nepříjemné...

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Auto je jakoby “ mrtve”

Příspěvek od FandaTDI »

Nevím, co je Barthoj (nějaký dealer,...?) ani odkud jste, ale zeptal bych se, co znamená, že diagnostika nic neukázala ... Tj. jestli jí taky obsluhoval nějaký diagnostik nebo ... , resp. to, že si jednotka nediagnostikuje žádnou závadu, ještě neznamená, že se o tom nedá zjistit nic v měřených hodnotách (i když u sporadicky se vyskytujících chyb může být oříšek), tj. důkladně třeba nejen sledovat, ale i nalogovat různý hodnoty, např. dráhu obou potenciometrů snímače polohy plyn.pedálu, spínačů brzd.pedálu a spínače spojky..., napájení jednotek, apod.
A co se akumulátoru týče, je to nejmenší vytáhnout si z jednotky "historii" ...

Alexxa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 04.01.2019 17:20

Re: Auto je jakoby “ mrtve”

Příspěvek od Alexxa »

Auto bylo koupene v Autocentrum BARTH v Pardubicich ( od toho odvozene v Barthoj). Proste me rekli, ze diagnostika nic neukazala, ze je to hledani jehly v kupce sena, atd...uvidim, v utery tam vuz vezu a snad na neco prijdou... Dekuji za vasi radu

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“