Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: VW Jetta 2007 / Neovladatelnost
PříspěvekNapsal: 25.11.2019 23:01 
Nový člen
Nový člen

Hodnost:

Nový člen

25.11.2019

1

Praha

Čaute,

mám Jettu V a chtěl sem se zeptat na váš názor.

už delší dobu mám problém s jakýmsi plaváním/neovladatelností auta. Nejdříve bylo řízení v pořádku, bylo přesné, prostě tak jak to má být, po nějaké době jsem přešel z 15' kol na 16' a v určitých momentech auto při vyšší rychlosti 120-140 začalo v dlouhých táhlých dálničních zatáčkách plavat, prostě člověk držel volant stále ve stejném úhlu, ale auto se lehce nepříjemně hýbalo ze strany na stranu. V jakýchkoliv jiných situacích jsem toto nepociťoval. Nechal jsem pro jistotu udělat test podvozku a geometrii, dofouknul kola, v servise mi vše zkontrolovali a nenašli nic co by to mohlo způsobovat. Vzadu mám nové tlumiče, ve předu jsou taky v pořádku podle měření tlumičů z STK. Problém tedy vyřešen nebyl, ale auto bylo jezdilo normálně jen v 1% se na chviličku zachvělo.

V tu dobu se mi už delší čas ozýval bouchavý, tlučivý zvuk od přední nápravy na jemných nerovnostech, ale třeba na retarderu nic. Nejhorší byly dlažební kostky nebo jízda po polní cestě. Auto sem dal do servisu na podezření na špatné stabilizační tyčky (prý přesně tenhle zvuk dělají) a nechal si je vyměnit, pán v servise řekl že tam byla menší vůle která to asi způsobovala. (po výměně stále bouchá úplně stejně... :adr: ). Servis mi je vyměnil a při výjezdu ze servisu jsem zjistil absolutní necitelnost volantu. Volant točí ze začátku neuvěřitelně lehce a kola se začínají otáčet se zpožděním. Už při rychlostech 30kmh se na nové silnici na rovince nedá udržet rovně, odjíždí do stran (do obou) o něco více do leva, na dálnici se neudržím v pruhu, auto se kynklá ze strany na stranu, volant je hrozně citlivej při jemném pootočení, ale zároven ve 100kmh a víc velmi opožděnej, jak kdybych řídíl kamion se třema návěsama, prostě pootočím volantem a nic a nejednou to zabere a auto se nakloní. Ještě horší je to když jen lehce fouká vítr, to se auto vychyluje i mimo pruh a je neuvěřitelně obtížné aby se udrželo i jen na rovince. Když držím volant naprosto rovně tak auto jede chvilku do leva, chvilku do prava.

Tak jsem hned druhý den byl na reklamaci a řekli mi že vše je v pořádku, jak s řízením tak se stabilizačníma tyčkama které měnili. Když sem jim ukázal, že u zaparkovaného nastartovaného auta se volant v prvních úhlech točí naprosto lehce a v podstatě se zdá být až moc přeposilovaný, řekli že ''už to vidí'' a se na to podívají. Zkusili 2x ve VAGu nastavit úhel natočení volantu, ale nic to nevyřešilo. Řekli mi že problém bude v servomotoru, které stojí 30 000 + složitá práce a navíc není jistota že by to pomohlo. S tím, že se stalo auto neovladatelné po výjezdu ihned ze servisu řekli, že je to staré auto a může se kdykoliv objevit jakákoliv závada...

Nyní jsem přezouval na zimní 15' kola a je to snad ještě horší.

Jde mi o to kde začít hledat, zda tenhle problém může způsobovat prasklá pružina, nebo špatně namontovaný stabilizační tyčky. Stále to v předu bouchá. Diag nehlásí žádnou závadu, žádná kontrolka nic.

Jsem už z toho na prášky, auto je jinak v pořádku, ale už se s ním prostě bojím jezdit.

Díky moc za jakýkoliv rady :sorry:

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]