jak na vůle(řízení, náprava)-doma

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
sonas111
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vsetín/Brno

jak na vůle(řízení, náprava)-doma

Příspěvek od sonas111 »

Jak doma prohlídnout vůle v řízení a na nápravě? V knížce píšou točit volantem a sledovat čepy řízení-to jsem dělal a nevím..zdálo se mi že nic nevidím:(
Jak zjistím že jsou špatné ty čepy dole na ramenách?
a co silentbloky na nápravě?
a silntbloky na ramenách?

dnes jsem se byl ptát jestli mi v servisu udělají geometrii s tím že nemůžu na jednom kole udělat odklon..servisman mi řekl že to bude nejspíš ohlou těhlicí...že si mám sehnat druhou. Chtěl jsem aby se mi mrkl jestli je o na 100%tím a jestli tam mám vůle(abych mohl potřebné věci vyměnit) a dovézt mu to na seřízení...prej teď nemá čas atd atd:( (doma jsem jednou za týden takže mě pěkně nas**l:( ) jááá už chci mííít taky technickou :roll:

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: jak na vůle(řízení, náprava)-doma

Příspěvek od boobika »

sonas111 píše:Jak doma prohlídnout vůle v řízení a na nápravě? V knížce píšou točit volantem a sledovat čepy řízení-to jsem dělal a nevím..zdálo se mi že nic nevidím:(
Jak zjistím že jsou špatné ty čepy dole na ramenách?
a co silentbloky na nápravě?
a silntbloky na ramenách?

dnes jsem se byl ptát jestli mi v servisu udělají geometrii s tím že nemůžu na jednom kole udělat odklon..servisman mi řekl že to bude nejspíš ohlou těhlicí...že si mám sehnat druhou. Chtěl jsem aby se mi mrkl jestli je o na 100%tím a jestli tam mám vůle(abych mohl potřebné věci vyměnit) a dovézt mu to na seřízení...prej teď nemá čas atd atd:( (doma jsem jednou za týden takže mě pěkně nas**l:( ) jááá už chci mííít taky technickou :roll:
vem si někoho, kdo ti bude rychle mlet volantem (pravá,levá), ty si klekneš ke kolu, chytneš ho na bocích a pokud je tam vůle (řízení) tak ji ucítíš. popř. můžeš chytnout přímo čep řízení a taky to ucítíš. jinak kola se musí točit hned při pohybu volantem. co se týče čepu na rameni, tak zkusíš kolem zamlet svisle. jinak nejlepší je vzít třeba pajsr a zkusit rameno jakoby odtlačit. zkrátka vyzkoušet všechny pohyby ve kterých by mohla být vůle.

Uživatelský avatar
sonas111
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vsetín/Brno

Příspěvek od sonas111 »

boobika- tohle vše jsem zkoušel.. a vypadalo to že je vše o.k ... zkusím to teda ještě jednou pro klidnou duši. Se mi nějak nechce věřit že to je v pořádku-předchozí majitel se dle mého názoru servisům maximálně vyhýbal :?
Kdyby měl ještě někdo dalši tip tak sem s ním.

Uživatelský avatar
bohush
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třinec

Příspěvek od bohush »

Pro jednoduché zjištění vůlí na nápravě nesmí stát auto na kolech, když je to zatížený tak skoro nic nepoznáš, podlož si celý předek, aby všechno pěkně viselo, vlez pod auto a zkoušej postupně hejbat se vším kde by se mohla vyskytnout vůle, třeba si pomož nějakou pákou, fakt se to o moc líp identifikuje.

Uživatelský avatar
sonas111
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vsetín/Brno

Příspěvek od sonas111 »

bohush píše:Pro jednoduché zjištění vůlí na nápravě nesmí stát auto na kolech, když je to zatížený tak skoro nic nepoznáš, podlož si celý předek, aby všechno pěkně viselo, vlez pod auto a zkoušej postupně hejbat se vším kde by se mohla vyskytnout vůle, třeba si pomož nějakou pákou, fakt se to o moc líp identifikuje.
když nad tím tak přemýšlím- zní to logicky. O.K. v neděli jdu na to. dík :wink:

Uživatelský avatar
vwtom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od vwtom »

Nebo obětuj 100,- za předběžnou TK a tam ti zjistí případné vůle v čepech a silentblocích. Na zemi všechno nepoznáš.

Uživatelský avatar
sonas111
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vsetín/Brno

Příspěvek od sonas111 »

vwtom píše:Nebo obětuj 100,- za předběžnou TK a tam ti zjistí případné vůle v čepech a silentblocích. Na zemi všechno nepoznáš.
bohužel nebývám v týdnu u auta takže tohle podstoupit nemůžu. navíc technickou už nějaký ten pátek nemám a nevím co by mi řekl an to že bych tam jen tak dojel... ale o téhle variantě už taky vím, normálně bych to udělal přesně jak píšeš, ale teď radši ne..

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Příspěvek od boobika »

no jasně - nejdřív auto zvednout ( :oops: :oops: zapomněl jsem)

frenky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Sušice

Příspěvek od frenky »

sonas111 píše:
vwtom píše:Nebo obětuj 100,- za předběžnou TK a tam ti zjistí případné vůle v čepech a silentblocích. Na zemi všechno nepoznáš.
bohužel nebývám v týdnu u auta takže tohle podstoupit nemůžu. navíc technickou už nějaký ten pátek nemám a nevím co by mi řekl an to že bych tam jen tak dojel... ale o téhle variantě už taky vím, normálně bych to udělal přesně jak píšeš, ale teď radši ne..
neměl jsem technickou tak měsíc, protože jsem neměl hotový výfuk a tak, pak jsem tam zajel, dostal technickou na měsíc kvůli přednímu oknu, za 14 dní znova

A v pohodě, žádný kecy :wink:

Uživatelský avatar
vwtom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od vwtom »

Taky nemají co kecat. Zadara to přece není :evil: . Byl jsem s autem co stálo bez TK a pojistky celé dva roky na předběžnou prohlídku a nikdo ani nekec. Jen se jich neboj.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“