Druhá baterka v kufru na napájení audia?

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
VlaK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 539
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín, Brno

Příspěvek od VlaK »

HWTest píše:
VlaK píše:No ja jezdim mesto porad, muzika porad do plnych a jestli ti 4x50 + 1x50 vymlacuje baterku, tak bys mel spis popremyslet o nove nez o druhe :), protoze kdyby to bylo jak pises, nemohl bych pri vypnutym motoru po 10 vterinach uz nastartovat.
1x250 + 4x50

Kolik máš altík a kolik muziku?

Taky nemluvím o 10 vteřímách ale támhle stojím 20 min, támhle 40 a po měsící abych vyndaval baterku a nabíjel, což mi vadí, protože po odpojení se mi vymaže MFA a adaptace řj.
V autě se odvážím bez odpojení maximálně tu dobíječku, ale tou to nevytrhnu a druhá baterka by to celkem řešila. Tu bych klidně odpojoval nabíjel častěji.

Krom toho jsme poněkud odbočili od mého prvního dotazu/ů ...
Tamhle stojim 20 minut, tamhle 40? :) A to jako furt hrajes do plnych? Nejses z tech machyrku, co tu obcas vyhravaji v noci na parkaci pod oknama, ze ne? :)
Ja nemam ani kap, jen tlustej kabel 50ku - baterka i altik serie a stiha to.
Muzika nejakych v maxu 250+250+1250, kdyz beru vykony zesilovacu. A taky to jde a nikdy jsem nemel problem :)
Born to grow.

Uživatelský avatar
HWTest
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HWTest »

V zivote jsem baterku nedobijel, nemel jsem problem se startovanim...takze bych to spis videl na to, ze tvoje baterka je po smrti. Tuhle "aparaturu" co mas musi vydrzet jak nic.
Po smrti není, pokusně jsem nějaký čas jezdil bez muziky a neměl jsem problém, krom toho, že by bylo po ní už po dvou letech (60Ah Bären)?

Uživatelský avatar
HWTest
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HWTest »

Tamhle stojim 20 minut, tamhle 40? A to jako furt hrajes do plnych? Nejses z tech machyrku, co tu obcas vyhravaji v noci na parkaci pod oknama, ze ne?
Ja nemam ani kap, jen tlustej kabel 50ku - baterka i altik serie a stiha to.
Muzika nejakych v maxu 250+250+1250, kdyz beru vykony zesilovacu. A taky to jde a nikdy jsem nemel problem
Hraju zhruba na 1/3, už jsem to psal výše, na plný se to nedá poslouchat, takže nic pro mě :-) a z těch machýrků skutečně nejsem, hraju pro sebe a ne pro okolí, navíc ten zvuk z venku za moc nestojí ...

"baterka i altik serie" - to jsem se toho moc nedozvěděl

Ale co kdybysme se vrátili k tomu, jak ty dvě baterky zapojit?

Uživatelský avatar
VlaK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 539
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín, Brno

Příspěvek od VlaK »

HWTest píše:
Tamhle stojim 20 minut, tamhle 40? A to jako furt hrajes do plnych? Nejses z tech machyrku, co tu obcas vyhravaji v noci na parkaci pod oknama, ze ne?
Ja nemam ani kap, jen tlustej kabel 50ku - baterka i altik serie a stiha to.
Muzika nejakych v maxu 250+250+1250, kdyz beru vykony zesilovacu. A taky to jde a nikdy jsem nemel problem
Hraju zhruba na 1/3, už jsem to psal výše, na plný se to nedá poslouchat, takže nic pro mě :-) a z těch machýrků skutečně nejsem, hraju pro sebe a ne pro okolí, navíc ten zvuk z venku za moc nestojí ...

"baterka i altik serie" - to jsem se toho moc nedozvěděl

Ale co kdybysme se vrátili k tomu, jak ty dvě baterky zapojit?
Bohuzel nevim, co tam Golf ma...myslim, ze 60ku baterku a altik...90? Fakt nevim, bohuzel :( Kazdopadne druha baterka ti fakt nepomuze, ale delej jak chces - kdyby k necemu byla, nemely by ji tam jen instalace 10x vykonnejsi nez mas ty.
Born to grow.

Uživatelský avatar
HWTest
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HWTest »

Takže zpět k tématu: "Máte to tak někdo, řešil to někdo, neví někdo, jak to přesně vyřešit?"

"Kazdopadne druha baterka ti fakt nepomuze" - co mi teda pomůže? Nová baterka? Jenže nejspíš zase jen na necelé dva roky ...

Uživatelský avatar
manota
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: galicia

Příspěvek od manota »

HWTest píše:Takže zpět k tématu: "Máte to tak někdo, řešil to někdo, neví někdo, jak to přesně vyřešit?"

"Kazdopadne druha baterka ti fakt nepomuze" - co mi teda pomůže? Nová baterka? Jenže nejspíš zase jen na necelé dva roky ...
kup si poradny akumulator co ma suche clanky. nebo o tom aspon zacni uvazovat. az ji budes mit, tak ti reknu jak to udelat s tema dvouma baterkama. :D

Uživatelský avatar
HWTest
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HWTest »

V zásadě mi čteš myšlenky, do kufru chci koupit pořádnou gelovku.
Máš tip na nějaký konkrétní model?

moretti

odpověď : )

Příspěvek od moretti »

odpověď : )

Já mám připravenou jednu do středovýho tunelu(klasickou malou)

a do kufru takovou větší...(225 Ah)

Jinak s tim zapojením...normálně budu mít dva alty...a když si vzpomenu a zapnu ho(odpojování buzení) tak mi jí to bude dobíjet...+ nabíječka to jistí : )))

ten altík by samozřejmě mohl fachat pořád,ale žere to výkon...

Ale nakonec si to stejně vyřešíš po svym... : )

Uživatelský avatar
klopy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od klopy »

Kup si silnější baterku a hotovo:-)

Uživatelský avatar
HWTest
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HWTest »

klopy píše:Kup si silnější baterku a hotovo:-)
Hotovo? Jasně, asi tak na dva roky :-(

Měl bych pro sebe lepší radu, dokonce několik, kup si silnější alternátor, jezdi častěji dálky, častěji vyndavej baterku a dobij ji a jsou to lepší rešení, než co mi navrhuješ, protože tvoje rada problém neřeší, ale pouze oddaluje!

Jenže dotaz zněl, jak zapojit druhou baterku?

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vecernicek »

Vlak má ale 4Golfa...ten neví co to je nastartovat 2Golfa :lol: :lol: :lol:

Ne teď vážně...a co kdyby jsi měl zapojený napořád obě dvě? Mohl by jsi mít ze dvou 60 120cítku :D To nechceš?

Pak je tu spousta věcí, a myslím že by nebylo od věci to buď buchnout pod volant na startovací kabely co vedou do spínací skříňky a nebo to relé připojit na obvod s hlavním palivovým čerpadlem. Jinak altík ti to opravdu nebude stíhat dobíjet a pokud svítíš světlama celoročně tak už vůbec, ne.

Mám pro tebe lepší řešení. Kup si tu menší z nakladních automobilů značky avia na 24V a udělej si k tomu trafíčko aby ti dávalo 12V a na střechu dej solární článek :D

Uživatelský avatar
Mudrc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha/ RC

Příspěvek od Mudrc »

ty dva altiky to ti bude brát výkon a pak budeš tak jezdit za 15litrů :twisted: a dobíji ti ten altik jak má??měřil jsi to??a jak tomáš zapojený?
GIII Joker , 1.6 Kule už ne :-D

Uživatelský avatar
xhans69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xhans69 »

Predpokladam ze tech 4x50W beres z radia a ten sub krmis zesikem
Co takhle na tech 20 nebo 40 minut stani ten zesik odpojit? Myslim ze se to da takhle vydrzet nebo ne?

Uživatelský avatar
Mudrc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha/ RC

Příspěvek od Mudrc »

Vecernicek píše:Vlak má ale 4Golfa...ten neví co to je nastartovat 2Golfa :lol: :lol: :lol:

Ne teď vážně...a co kdyby jsi měl zapojený napořád obě dvě? Mohl by jsi mít ze dvou 60 120cítku :D To nechceš?

Pak je tu spousta věcí, a myslím že by nebylo od věci to buď buchnout pod volant na startovací kabely co vedou do spínací skříňky a nebo to relé připojit na obvod s hlavním palivovým čerpadlem. Jinak altík ti to opravdu nebude stíhat dobíjet a pokud svítíš světlama celoročně tak už vůbec, ne.

Mám pro tebe lepší řešení. Kup si tu menší z nakladních automobilů značky avia na 24V a udělej si k tomu trafíčko aby ti dávalo 12V a na střechu dej solární článek :D

Tak to je fakt výborný solární panel :999: :fly2: :bot:
GIII Joker , 1.6 Kule už ne :-D

Uživatelský avatar
HWTest
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HWTest »

2Vecernicek: Obě mít zapojený jen tak spolu nechci, zvýšilo by to sice kapacitu, ale nebezpečí nemožnosti nastartovat to neeliminuje.
Trafo není schopno trasformovat stejnosměrné napětí :-)
Solární panel mám, dává ale max 180 mA.

2Mudrc: Altík je v poho, změřen a OK.
Co jak mám zapojený? Muziku? Rádio + měnič -> 6x Cinch kabel -> 1x 4-kanál 4x50W + 1x 2-kanál do můstku 1x250W -> repráky + sub, napájení od baterky -> distr. blok -> Cap -> zesíky

2xhans69: 4x50W (skutečnejch RMS) ti žádný rádio nedá, takže viz výše, tím pádem nemůžu hrát bez zesíku, když neběží motor, škoda bylo by to řešení ...

A odpověď na můj dotaz lze najít tady: http://www.bcae1.com/battiso.htm" target="_blank

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“