Dotaz na TMika apod-výměna karoserie

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
montas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

Dotaz na TMika apod-výměna karoserie

Příspěvek od montas »

Zdravim všechny potřeboval bych poradit s výměnou kastle na 89 Passat B3 1,6 TD-59kw??! Jde mi o to kam a na koho se obrátit v tomhle případě-auto odhlášené na mě,ale mezi tím než se přihlásilo,protože bylo bourané už jsem stihnul vyměnit kastli za jinou-1,8i 66kw rv 92(orig D TP je i s odhláškou,příp smlouvou),takže váhy trochu neseděj,přeci jenom td je o něco těžší,zadek tušim stejnej,samo nesedí barva,typ motoru i číslo(bylo by dobré ho též vymazat) je původní dle CZ TP.Tot problém a potřeboval bych jestli někdo má podobnou zkušenost,nejlépe osoba v nadpisu,nějakej souvislej postup jestli nejdřív k VW-Pha(kontakt-osoba) nebo stačí zastoupení třeba zde v TP-Elán,nejlepší by byl jen úřad,pak evidenčka apod. ale v to nedoufám :? Jo ještě tento pojízný vrak už nemá ani TK a RZ-od předchozího majitele nebyly dodány,no samý komplikace co vám budu povídat.Dík všem za příp odpovědi :wink: nejlépe kladné(pro mě)

Uživatelský avatar
TMiky
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 352
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na TMika apod-výměna karoserie

Příspěvek od TMiky »

montas píše:Zdravim všechny potřeboval bych poradit s výměnou kastle na 89 Passat B3 1,6 TD-59kw??! Jde mi o to kam a na koho se obrátit v tomhle případě-auto odhlášené na mě,ale mezi tím než se přihlásilo,protože bylo bourané už jsem stihnul vyměnit kastli za jinou-1,8i 66kw rv 92(orig D TP je i s odhláškou,příp smlouvou),takže váhy trochu neseděj,přeci jenom td je o něco těžší,zadek tušim stejnej,samo nesedí barva,typ motoru i číslo(bylo by dobré ho též vymazat) je původní dle CZ TP.Tot problém a potřeboval bych jestli někdo má podobnou zkušenost,nejlépe osoba v nadpisu,nějakej souvislej postup jestli nejdřív k VW-Pha(kontakt-osoba) nebo stačí zastoupení třeba zde v TP-Elán,nejlepší by byl jen úřad,pak evidenčka apod. ale v to nedoufám :? Jo ještě tento pojízný vrak už nemá ani TK a RZ-od předchozího majitele nebyly dodány,no samý komplikace co vám budu povídat.Dík všem za příp odpovědi :wink: nejlépe kladné(pro mě)
Caues,

takze pokud to chapu...

Vymena karoserie:
Puvodni karoserie: Passat B3 1,6 TD-59kw, rok 1989, k ni jsou CZ doklady a na nich budes vozidlo provozovat dal.
Nova karoserie: Passat B3 1,8i 66kw, rok 1992 (orig D TP je i s odhláškou,..)

K tomu jsi udelal vymenu motoru, protoze predpokladam, ze sis nechal CZ doklady a na nich chces provozovat auto tak, jak jsi ho dovezl z Nemecka...

Reseni:

Na urade reknes, ze chces udelat vymenu motoru a karoserie. Urednik Ti rekne, co vse k tomu musis dolozit. On je ten, kdo rozhoduje.
Mimo jine bude pozadovat vyjadreni od IVG, od autoriz. servisu (napr. Auto Elan) to nestaci. Take budes muset udelat prestavbovou technickou.

IVG:
Napises zadost o vyjadreni k vymene karoserie a motoru u vozidla VW Passat, VIN: ... .
K zadosti prilozis kopie obou velkych TP - CZ & D.
Do zadosti napises take puvodni typ motoru a novy typ motoru. Typ motoru neni 1.6TD, ale napr. SB (viz blok motoru).
Pripises adresu, abychom vedeli, kam Ti mame odpoved poslat zpet.
Toto posles doporucene postou na adresu IVG - viz muj podpis.

Cena za vyjadreni k vymene karoserie ... 2.500,-
Cena za vyjadreni k vymene motoru ..... 2.500,-
Vyjadreni posilame zpet na dobirku .... celkem i s postovnym zaplatis 5080,-.

Snad jsem to pochopil dobre.. jednoduse mas CZ papiry a dovezl jsi auto z D na nemeckejch odhlasenejch dokladech.

;)

Pozn.:
Z hlediska vymeny motoru se urednik na tuto operaci nebude divat jako na vymenu motoru jako nahr. dilu, ale o prestavbu, protoze menis palivo. ;)
Hledisko ruznych vah po vymene karoserii a motoru se neresi.
Barvu Ti na urade v pohode zmeni.
Da se udelat vymaz cisla morotu, nikoliv typu motoru.

Jestli je Ti neco nejasny, zavolej mi zitra na nize uvedeny telefon.
Pokud se nebudes moct dovolat, dej mi vedet pres SZ.
TMiky
------------------------------
Porsche Česká Republika s.r.o.
Záruky
Radlická 740/113d
158 00 Praha 5
http://www.porsche.co.cz
------------------------------

hilse
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.11.2014 21:46

Re: Dotaz na TMika apod-výměna karoserie

Příspěvek od hilse »

Ahoj potřeboval bych poradit jak udělat výměnu karoserie u VW multivan T5. Vydrazil jsem multivana, který byl v polopřevodu a nechtějí mi ho přihlásit. sehnal jsem doklady od stejného multivana 96kw 2,5 tdi dvojkolka krátký prostě úplně stejný typ jako mám já pouze je o rok mladší než mám ja a chtěl bych požádat o výměnu karoserie a přidělení vin náhradní metodou. dokážeš mi to prosím zařídit?

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“