Topný olej a TDI

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: NEZKOUŠEL NĚKDO JEZDIT NA TOPNÝ OLEJ S TDI

Příspěvek od šimek »

Proc by to mela byt blbost? Jen proto ze jsi to rekl TY? Pak ti odpovidam ze jsi omezeny. Ja tvrdim ze to rozhodne blbost neni a tohle vlakno se ma venovat proc tomu tak je, nebo proc si to ja a nekteri dalsi mysli.


To snad ne??? :roll: :gey:

zedd.x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 27.10.2007 21:31
Bydliště: Ostrava

Re: NEZKOUŠEL NĚKDO JEZDIT NA TOPNÝ OLEJ S TDI

Příspěvek od zedd.x »

šimek píše:To snad ne??? :roll: :gey:
jj ale ano, vidis dobre a vez ze mysleno smrtelne vazne... Nebo rozved diskuzi, bud konkretni, vybal argumenty, pak mi treba das duvod hluboce se ti omluvit za unahlene soudy.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: NEZKOUŠEL NĚKDO JEZDIT NA TOPNÝ OLEJ S TDI

Příspěvek od šimek »

zedd.x píše:
šimek píše:To snad ne??? :roll: :gey:
jj ale ano, vidis dobre a vez ze mysleno smrtelne vazne... Nebo rozved diskuzi, bud konkretni, vybal argumenty, pak mi treba das duvod hluboce se ti omluvit za unahlene soudy.
Víš co, jezdi na topnej, začni tam lejt ještě trošku fritovacího, aby to trošku vonělo a budeš mít vystaráno. Copak se všichni pomátli? Auta jsou dneska čím dál tím víc háklivější na všechno a honem mu v tom ještě pomůžu udělat trošku zmatku, děkuji, nechci. :minzdr:

zedd.x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 27.10.2007 21:31
Bydliště: Ostrava

Re: NEZKOUŠEL NĚKDO JEZDIT NA TOPNÝ OLEJ S TDI

Příspěvek od zedd.x »

jak jsem psal uz vyse, zprvu jsem byl velmi neduverivy, ale zkusenosti druhych me presvedcily. Npr. motor 66/81Kw TDi vydrzi pri provozu na olej 250tis. bez problemu. Pri uspore 1.2 Kc / Km ti to pohodlne vydela na nove auto! O pripadne vymene motoru nemluve... Je pravda ze treba PDcka nebo CRail jsou nachylnejsi z hlediska vstrikovacu, ale ani tam to neni kriticke. Ani moderni auta nejsou zas takove krehke kvetinky a je zbytecne k nim pristupovat s naboznou uctou tak jak mnoho lidi cini. Nicmene pro ne plati dvojnasob ze se to nesmi ojebat, jinak jsou skody znacne a uspora prijde vnivec. Ale prestavbami na RO se zabyva uz dlouho spousta lidi, je mnoho zdroju kde ziskat informace a vydat se jiz vyslapanymi cestami:
npr uz vyse zminene
http://dieselpower.cz/forum/viewforum.p ... 017ba683a4
nebo
http://www.rostlinnyolej.cz/cs/prestavby-kontakty.html
http://www.bioauto.sk./index.html
a spousta dalsich. Jde jen o to myslenku nezatracovat a pristupovat ke vsemu racionalne.

btw. na topny olej bych ale asi take nejezdil. Potravinarsky RO je totiz cisty, ale v topna nafta ma uplne jine kvalitativni normy a je v ni znacne bordelu. To je ale pak uplne o necem jinem, diskuze na tema jestli tankovat na Aral,Shell,OMV a podobnych nebo na bezince za mestem v JZD....

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: NEZKOUŠEL NĚKDO JEZDIT NA TOPNÝ OLEJ S TDI

Příspěvek od molczik »

zedd.x píše:jak jsem psal uz vyse, zprvu jsem byl velmi neduverivy, ale zkusenosti druhych me presvedcily. Npr. motor 66/81Kw TDi vydrzi pri provozu na olej 250tis. bez problemu. Pri uspore 1.2 Kc / Km ti to pohodlne vydela na nove auto! O pripadne vymene motoru nemluve... Je pravda ze treba PDcka nebo CRail jsou nachylnejsi z hlediska vstrikovacu, ale ani tam to neni kriticke. Ani moderni auta nejsou zas takove krehke kvetinky a je zbytecne k nim pristupovat s naboznou uctou tak jak mnoho lidi cini. Nicmene pro ne plati dvojnasob ze se to nesmi ojebat, jinak jsou skody znacne a uspora prijde vnivec. Ale prestavbami na RO se zabyva uz dlouho spousta lidi, je mnoho zdroju kde ziskat informace a vydat se jiz vyslapanymi cestami:
npr uz vyse zminene
http://dieselpower.cz/forum/viewforum.p ... 017ba683a4
nebo
http://www.rostlinnyolej.cz/cs/prestavby-kontakty.html
http://www.bioauto.sk./index.html
a spousta dalsich. Jde jen o to myslenku nezatracovat a pristupovat ke vsemu racionalne.

btw. na topny olej bych ale asi take nejezdil. Potravinarsky RO je totiz cisty, ale v topna nafta ma uplne jine kvalitativni normy a je v ni znacne bordelu. To je ale pak uplne o necem jinem, diskuze na tema jestli tankovat na Aral,Shell,OMV a podobnych nebo na bezince za mestem v JZD....
No já právě od svého TDI čekám víc kilometrů než jen 250 tisíc. Takže já zůstanu u dieselu. :wink:

Super musí být taky to, když někam na parkoviště přijedeš s nablejskanou károu a z vejfuku se ti line smrad z hranolek. :lol: To už bych vážně jezdil radši na kole, to se na mě nezlobte.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

zedd.x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 27.10.2007 21:31
Bydliště: Ostrava

Re: NEZKOUŠEL NĚKDO JEZDIT NA TOPNÝ OLEJ S TDI

Příspěvek od zedd.x »

molczik píše: No já právě od svého TDI čekám víc kilometrů než jen 250 tisíc. Takže já zůstanu u dieselu. :wink:
jj to ja od auta taky. Proto predpokladam vymenu motoru. I kdyz, auto je v 300tisicich preci jen uz celkove rozhrkane, tak ze bude jednodussi za usetreny peniz koupit nove...
molczik píše: Super musí být taky to, když někam na parkoviště přijedeš s nablejskanou károu a z vejfuku se ti line smrad z hranolek. :lol: To už bych vážně jezdil radši na kole, to se na mě nezlobte.
Jedna z mnoha propagovanych nepravd, prave naopak, diesel po 200tis uz zacina hulit na naftu cerny dym, ale na olej pekny svetly temer neznatelny kour. A s vuni po hranolkach u TDi? Temer neznatelne, prece jen Avia ktera smrdi siroko daleko to neni (ovsem ta smrdi i naftu a hur...) Je ovsem fakt ze kluci co filtruji a upravuji pouzity prepaleny fritovaci olej tak ti teda poznaji co mel asijsky bufet jako denni menu :lol: , ale ti zas jezdi uplne zadarmo...

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: NEZKOUŠEL NĚKDO JEZDIT NA TOPNÝ OLEJ S TDI

Příspěvek od krbec »

na topnej olej sere pes,ale zajmá me ten rostlinej mám ted 2,5 D (D jako DÝZLVOLENE ) , najeto neco kolem tří a pul milionu,ale na naftu si jde hezky, tak sem přemejšlel to říznout trochu tím olejem, je to motor ISUZU, tam jako jediny čemu by to mohlo vadit je čerpadlo, ale přecejen je to auto z 92 , to bych řek že nafta zase moc přepychová nebyla .....co vy na to?
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Re: NEZKOUŠEL NĚKDO JEZDIT NA TOPNÝ OLEJ S TDI

Příspěvek od RUSH »

RADA3 píše:Tak nikdo nemá žádné zkušenosti.Začal sem dávat do 10l nafty 3l oleje a zdá se,že to snad jezdí líp než na čistou naftu.
Taky jsem tento týden opruboval a vážně to jede líp. Dnes jsem udělal pokus 5l Vervy + 5l stolního oleje, tak dám vědět poznatky, jestli ráno bez problému nastartuju :) Jinak co jsem dnes najel, tak žádná změna zatím nenastala. Vše zatím ok. :wink:
Obrázek

octan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 13.05.2009 16:41
Bydliště: Zlín

Re: NEZKOUŠEL NĚKDO JEZDIT NA TOPNÝ OLEJ S TDI

Příspěvek od octan »

A co třeba olej na chlazení transformátorů. Prej se to dá koupit 1l za 1,-Kč. A prej to jede.... tvrdí to aklespoň jeden týpek, který to cpe do Audi A6 2,5Tdi r.v: 95... myslím to je pětivál. Může to být pravda, nebo kecá?

Uživatelský avatar
powerhunter
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 25.08.2010 21:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NEZKOUŠEL NĚKDO JEZDIT NA TOPNÝ OLEJ S TDI

Příspěvek od powerhunter »

Když ten olej někdo naleje do nějakýho starýho TDI ještě s rotačkou, tak to nějak schroupne, ale až někoho napadne to nalejt do PD, nedej bože do CR, tak to bude sranda :thk:. Osobně bych to nenalil do ničeho a osobně si nedovedu představit, kdyby mi někdo volal, že se mu vys-ralo někde auto a že do toho lil olej z tesca. Přestavby nepodporuju vůbec, ani LPG - taky dokáže kolikrát udělat s motorem svoje. Do motoru se má lejt to, na co byl motor zkonstruovanej, pak si někdo myslí, že šetří a dostane pístem do hlavy :roll:
Chiptuning - Diagnostika - Budiky - IMMO
tel.: 607 40 90 90
Chiptuning, diagnostika
Motto: JE LEPŠÍ TO DRŽET VE VOTÁČKÁCH, NEŽ SEDĚT DOMA NA GAUČI.

Maslo23
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1549
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pha

Re: NEZKOUŠEL NĚKDO JEZDIT NA TOPNÝ OLEJ S TDI

Příspěvek od Maslo23 »

ja teda nevim, ale at si kazdej jezdi na co chce, je to jen o strachu, pokud mam CR, tak tohle nectu, pokud mam PD tak muzu zkusit, kratkodobe to stridat v lete s naftou, pokud mam rotacku, a je teplo tak nerozmyslim a leju...ja mam ted napriklad zroj nafty, ale jakmile bude nafta v lete za 35 a bude teplo, tak urco se nebudu bat rezat naftu olejem, na cistej olej sem posera...ale lidi co na to nalitali tisice km, tak se tomu tady musej smat

Uživatelský avatar
milazar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 27.08.2010 14:28
Bydliště: Praha

Re: NEZKOUŠEL NĚKDO JEZDIT NA TOPNÝ OLEJ S TDI

Příspěvek od milazar »

Stačí si přečíst tohle http://cs.wikipedia.org/wiki/Bionafta ,já osobně to zvažuji,jezdím jako Taxi,denně min.100-150Km+soukromě,při dněšní ceně nafty 32Kč/l by se dalo myslím ušetřit pěknejch pár korun při rozumném ředění a dodržování výměny filtrů a udržby,otázkou je co je to rozumné ředění já myslím do 10l nafty 5l RO.??=při ceně 20kč/l RO....´=28kč/l PHM

Pokud by to motoru neva tak proč ne... mám 1.9 TDI 74KW PD CHIP

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Re: NEZKOUŠEL NĚKDO JEZDIT NA TOPNÝ OLEJ S TDI

Příspěvek od RUSH »

RUSH píše:
RADA3 píše:Tak nikdo nemá žádné zkušenosti.Začal sem dávat do 10l nafty 3l oleje a zdá se,že to snad jezdí líp než na čistou naftu.
Taky jsem tento týden opruboval a vážně to jede líp. Dnes jsem udělal pokus 5l Vervy + 5l stolního oleje, tak dám vědět poznatky, jestli ráno bez problému nastartuju :) Jinak co jsem dnes najel, tak žádná změna zatím nenastala. Vše zatím ok. :wink:
Tak píšu své poznatky. 10l nafty 3l oleje je optimální poměr, ale víc bych už asi ani nedával. Po zkušenostech na tento poměr auto jelo porfektně, ne li lépe. Ale při navýšení poměru oleje 1:1 se výkon motoru zmenšil. Ne o moc, ale zmenšil. Tím pádem jsem šlapal více na plyn aby to jelo, jako dřív a tím pádem to i víc žralo. Starty v celku stejné, ale na zimu tento poměr nedoporučuju. Každý si z toho vezměte, co chcete, ale myslím si, že šetřílkové v zimě vážně neušetří, nemají li předehřevy a já nevím, co ještě. Ba naopak.
Někomu se chová třeba auto jinak a proto to nikomu necpu. Až bude teplo, tak to třeba přimíchám, ale teď mi v nádrži převažuje nafta. Thats all.
Obrázek

Uživatelský avatar
john.1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 02.09.2009 20:44
Bydliště: Olomouc

Re: NEZKOUŠEL NĚKDO JEZDIT NA TOPNÝ OLEJ S TDI

Příspěvek od john.1 »

milazar píše:Stačí si přečíst tohle http://cs.wikipedia.org/wiki/Bionafta ,já osobně to zvažuji,jezdím jako Taxi,denně min.100-150Km+soukromě,při dněšní ceně nafty 32Kč/l by se dalo myslím ušetřit pěknejch pár korun při rozumném ředění a dodržování výměny filtrů a udržby,otázkou je co je to rozumné ředění já myslím do 10l nafty 5l RO.??=při ceně 20kč/l RO....´=28kč/l PHM

Pokud by to motoru neva tak proč ne... mám 1.9 TDI 74KW PD CHIP
Řekl bych, že takové mixování je k ničemu, úspora zanedbatelná....
Celkem nechápu důvod ředění 1:3, když litr oleje nejde pod 20Kč, pokud člověk častěji vymění filtry tak ušetří leda h...o :wink:

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: NEZKOUŠEL NĚKDO JEZDIT NA TOPNÝ OLEJ S TDI

Příspěvek od krbec »

no právě ted na to koukám a rostlinej olej je cca 20kč litr, levnejší sem nevidel

a kolik je ta bionafta?
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“