Výměna palivového filtru

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
adamburda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 09.12.2013 18:13

Výměna palivového filtru

Příspěvek od adamburda »

Čus, přivezl jsem si volkswagen passat 2.0 FSI 3c2 110 Kw r.v. 2008 z Rakouska. Top stav, najeto 130tkm. Samozřejmě první co jsem chtěl udělat je základní servis tzn. olej + všechny filtry. Když jsem chtěl koupit palivový filtr, tak jsem zjistil, že se vůbec neprodává. Vzhledem k tomu, že mám kamaráda, který dělá přijímacího technika u VW, zjistil jsem přes něj, že to má palivový filtr integrovaný přímo v palivovém čerpadle a že VW udává životnost po dobu životnosti auta. To mě docela zarazilo, protože je tam předepsaný natural 98 a ten moc lidí netankuje a když natankuju nějakou s...ku, tak budu muset měnit celé čerpadlo za 3500kč, což neni moc, ale raději bych vyměnil jenom filtr jako jsem to dělal u všech svých předchozích VW. Máte prosím pro mě někdo nějakou radu? Setkali jste se už s tím? Je možné vyměnit pouze filtr v čerpadle a jestli ano tak kde ho sehnat, když ho nikdo nenabízí. Nebo prostě jezdit dokud to nepřestane tlačit benzin a potom koupit dyžtak celý nový čerpadlo. Víte přece jak je to s kvalitou benzinu u našich čerpaček. Díky moc za jakoukoli radu
Naposledy upravil(a) adamburda dne 09.12.2013 20:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Výměna palivového filtru

Příspěvek od 11mAjA11 »

Moc nad tím zbytečně přemýšlíš a kombinuješ ptákoviny.
Ten filtr je myšlen jako sítko na nasávání v koši v nádrži, tam to bude tak minimálně třístupňově filtrované přes sítka.

Pokud to máš v hlavě v pořádku, tak k pumpě co nevypadá příliš důvěryhodně nikdy nepojedeš, tankovat Benzinu, Eurooil, OMV..

P206 1.1 taky nemá palivový filtr a jezdí ty auta normálně, spousta aut ten filtr nemá..

Neřeš, nejezdi na doraz ( do sucha ) a můžeš být v klidu.

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Výměna palivového filtru

Příspěvek od Mára_VR6 »

aut bez klasického paliváku je spousta, přesně jako kolega, neřeš, co je zbytečný.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

adamburda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 09.12.2013 18:13

Re: Výměna palivového filtru

Příspěvek od adamburda »

Díky za radu

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“