Kontrolka ABS

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Kontrolka ABS

Příspěvek od TNT »

Zdravim,...zhruba pred tydnem se zase objevilo tema s problemem ABS na GIV.Bylo to na starym foru... Mám problém s brzdovým pedálem - při dobržďování do úplného zastavení třeba na červené pedál začne pulzovat jako při ABS i na absolutně suchém povrchu. Zachroustá to a je slyšet vrčivý zvuk. Kontrolka ABS nesvítí, při brždění (i prudkém) ve vyšších rychlostech OK.

Cely tema tady

Mam sice Vento,ale stejnej problem...Ted jsem prisel z dilny,vymenil brzdovou pumpu,odvzdusnili jsme,ale kontrolka ABS zacla svitit porad a ne a ne zhasnout...Nevite,co bych tam mohl udelat,ze to najednou sviti porad?...Jo a jeste se mi zdalo,ze pri odvzdusnovani tekla brzdovka strasne malym tlakem.Pumpa nova. :roll: ..Dal jsem kola na auto a jel projet....Pedal strasne tvrdej,nicmene brzdi a kola jdou do smyku...Co si o tom myslite?..Mam napojit na VAG?Neulozila si jednotka ABS nakou chybu do sebe???....diky za jakykoli rady...

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

abs pokud nemá závadu tak kontrolka zhasne sama... takže se tam asi něco nepovedlo. na vaga to napíchni každopádně.. vím, že jsem tohle dřív už řešil, ale ted si za boha nemůžu vzpomenout čím to tenkrát bylo.. :oops:

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TNT »

hodys píše:abs pokud nemá závadu tak kontrolka zhasne sama... takže se tam asi něco nepovedlo. na vaga to napíchni každopádně.. vím, že jsem tohle dřív už řešil, ale ted si za boha nemůžu vzpomenout čím to tenkrát bylo.. :oops:
No jasny,naka zavada tam bude,ale jaka?...Kdyz jsem vratil pumpu na misto,tak jsem s autem popojel...Nejak jsem si neuvedomil,ze neni odvzdusneno a slapnul jsem na brzdu..Ody ty doby sviti porad.. :roll: Mno uvidime...VAG rekne vic...

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TNT »

Tak si odpovim sam....Vymazal jsem pamet zavad a kontrolka uz nesviti,....Ale pedal porad tvrdej,coz takhle posilovac???Nebude kaput? :roll:

Uživatelský avatar
Sakul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWotice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sakul »

No nebudu delat chytryho, ale v knizce ,,Jak na to" se pise asi neco takoveho. Pokud se vymenuje brzdova kapalina tak jedine postupnym dolevanim nove a za pomoci odvzdusnovacich srobu pomalu vypoustet starou dokud nezacne vytekat nova. Proste nesmis vyslapat vsechnu brzdovku z okruhu jinak se ti zavzdusni cerpadlo ABS a mas problem. Pak se to musi odvzdusnit cele za pomoci nejakeho odzdusnovaciho zarizeni.
Takze mozna, ze mas prave problem v tom zavzdusnenem cerpadle a kor jestli ti jsou kola do smyku.

Lukas.

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

jo ted si uvědomuju, že ty starý abs na golfech 3 a passatech b3 a b4. se museli smáznout diag aby kontrolka zhasla.. jinak posilovač zkontroluj tak, že za vypnutého motoru vyšlapej podtlak. a pak šlápni na brzdu a nastartuj. pedál musí poklesnout.
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TNT »

hodys píše:jo ted si uvědomuju, že ty starý abs na golfech 3 a passatech b3 a b4. se museli smáznout diag aby kontrolka zhasla.. jinak posilovač zkontroluj tak, že za vypnutého motoru vyšlapej podtlak. a pak šlápni na brzdu a nastartuj. pedál musí poklesnout.
Jj to zkusim,vidis to...To jsem blb,jsem si nevzpomenul...Diky :wink:

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TNT »

Sakul píše:No nebudu delat chytryho, ale v knizce ,,Jak na to" se pise asi neco takoveho. Pokud se vymenuje brzdova kapalina tak jedine postupnym dolevanim nove a za pomoci odvzdusnovacich srobu pomalu vypoustet starou dokud nezacne vytekat nova. Proste nesmis vyslapat vsechnu brzdovku z okruhu jinak se ti zavzdusni cerpadlo ABS a mas problem. Pak se to musi odvzdusnit cele za pomoci nejakeho odzdusnovaciho zarizeni.
Takze mozna, ze mas prave problem v tom zavzdusnenem cerpadle a kor jestli ti jsou kola do smyku.

Lukas.
Ja jsem z pumpy normal vyndal nadobku,ta samozrejme cela vytekla pod auto.No neva...Pak jsem to dal dohromady,nalil brzdovku a pak teprv slapal...Jestli to bude jak rikas,tak potes p*del. 8O To bude pekna jebacka teda.... :? ...Uz si jen rikam,co kdyz to bude jen pos*any cidlo??? :roll:

Uživatelský avatar
Dusan vw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dusan vw »

TNT píše:
Sakul píše:No nebudu delat chytryho, ale v knizce ,,Jak na to" se pise asi neco takoveho. Pokud se vymenuje brzdova kapalina tak jedine postupnym dolevanim nove a za pomoci odvzdusnovacich srobu pomalu vypoustet starou dokud nezacne vytekat nova. Proste nesmis vyslapat vsechnu brzdovku z okruhu jinak se ti zavzdusni cerpadlo ABS a mas problem. Pak se to musi odvzdusnit cele za pomoci nejakeho odzdusnovaciho zarizeni.
Takze mozna, ze mas prave problem v tom zavzdusnenem cerpadle a kor jestli ti jsou kola do smyku.

Lukas.
Ja jsem z pumpy normal vyndal nadobku,ta samozrejme cela vytekla pod auto.No neva...Pak jsem to dal dohromady,nalil brzdovku a pak teprv slapal...Jestli to bude jak rikas,tak potes p*del. 8O To bude pekna jebacka teda.... :? ...Uz si jen rikam,co kdyz to bude jen pos*any cidlo??? :roll:
Já jsem to měl taky prázdný posilovač venku z auta rozebraný dal to zpátky nalil brzdovku odvzdušnil a bylo to dobry tak si myslim že tím to nebude

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Dělalo mi to taky na B4 a marky mi zjistil že mám narušenou kabeláž pod zadní lavicí z levemů zadnímu čidlu po opravě kabeláže vše OK

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TNT »

rfarsky píše:Dělalo mi to taky na B4 a marky mi zjistil že mám narušenou kabeláž pod zadní lavicí z levemů zadnímu čidlu po opravě kabeláže vše OK
Taky cim dal tim vic premyslim,ze to bude asi jen cidlo,ale VAG nic nepise... :roll:

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

vag musí napsat, že je špatný čidlo.. čidlo je nejčastější závada na abs..
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TNT »

hodys píše:vag musí napsat, že je špatný čidlo.. čidlo je nejčastější závada na abs..
Jj to jo,ale bohuzel..Po nejaky chybe ani vidu,ani slechu... :roll: ...Nejdou nejak ty cidla promerit? Ohmicky nebo tak?

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“