cukání naloženého auta - Golf IV 1,6

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
joex13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.08.2011 16:09

cukání naloženého auta - Golf IV 1,6

Příspěvek od joex13 »

Zdravím, zkoušel jsem tady najít nějakou informaci o cukání zatíženého auta, ale nic podobného jsem nenašel. Mám Golf IV 1,6 16V (77kW) Tak tedy k problému:

Auto začne pocukávat při udržování jakékoliv rychlosti. Například když vezu auto plné lidí, tak při udržování 90km/h auto začne jakoby každou chvíli trochu přidávat. Všimnul jsem si toho jen při plně naloženém autě. Když jedu sám tak jede plynule bez cukání.
Kromě toho mi auto ještě občas pocukává kolem 2000ot/min, když hodně sešlápnu plyn. To už ale bez ohledu na to, jestli mám náklad nebo ne.

Nejdřív jsem si myslel, že by to mohlo být benzínem, protože jsem tankoval N95 a v techničáku mám N98. Ten je ale v mém okolí naprosto nedostupný, takže jsem asi před měsícem (2x 3/4 nádrže) přešel na MaxxMotion 100 od OMV. Problém je ale pořád stejný.
Pak jsem si ještě říkal, jestli by to nemohlo být svíčkama.


Je třeba možné, že by si auto (respektive řídící jednotka) zvyklo na chudší směs a teď při lepším benzinu si musí na něj zvyknout? Nebo čím to může být?

michalek1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 29.12.2009 10:42

Re: cukání naloženého auta - Golf IV 1,6

Příspěvek od michalek1 »

Může to bejt spousta věci,příklad špatný katalizátor,špatna lambda,vyčisti svíčky podívej se jak vypadaji -výměna ,vyčisti škrtici klapku,jak vypadá vzduchovej filtr,snímač otaček,čidlo klepani,sáni-nepodsáva někde vzduch,špatnej-zaseklej termostat ,je to hodně možnosti,třeba hledat! :!: :?: :adr:

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“