Delší kolové šrouby.

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Robert D.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA

Delší kolové šrouby.

Příspěvek od Robert D. »

Nejsou to klasické šrouby pětihranné, ale je to vlastně imbus a v něm je tisícihran. Nevíte, kde bych je mohl sehnat?
Díky za jakékoli info. :wink:

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

no takový mají bmw jako bezpečností.. a vw, ale ty mají hrubější tu hvězdičku.. ve škodovce je koupíš, ale levné to nebude..
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Robert D.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA

Příspěvek od Robert D. »

hodys píše:no takový mají bmw jako bezpečností.. a vw, ale ty mají hrubější tu hvězdičku.. ve škodovce je koupíš, ale levné to nebude..
Já je dostal ke kolům ofiko, ale potřebuji delší, dozadu chci prdnout podložky. :wink:

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

no tak v nějakým tuningovým obchodě se dají koupit delší šrouby a hold budeš mít normální hlavy a jeden koupíš delší bezpečnostní..
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Robert D.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA

Příspěvek od Robert D. »

hodys píše:no tak v nějakým tuningovým obchodě se dají koupit delší šrouby a hold budeš mít normální hlavy a jeden koupíš delší bezpečnostní..
To právě nejde, ty díry v kolech jsou akorát na imbusovou hlavu. Nestrčím tam fajfku, jak je to klasicky. :wink:

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

hm tak to je problém..ale myslím, že se někde dají sehnat i ty šrouby s vnitřním imbusem. a nebo je nechat udělat.
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Robert D.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA

Příspěvek od Robert D. »

hodys píše:hm tak to je problém..ale myslím, že se někde dají sehnat i ty šrouby s vnitřním imbusem. a nebo je nechat udělat.
Kola mám od pátku, takže od příštího týdne to zjistím :!: :wink:

Uživatelský avatar
Robert D.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA

Příspěvek od Robert D. »

Robert D. píše:
hodys píše:no takový mají bmw jako bezpečností.. a vw, ale ty mají hrubější tu hvězdičku.. ve škodovce je koupíš, ale levné to nebude..
Já je dostal ke kolům ofiko, ale potřebuji delší, dozadu chci prdnout podložky. :wink:
Tak už je mám, jeden 48,- :!: :dsv:

Uživatelský avatar
Mastermind
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno a Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

nechat "udělat" šrouby?

Příspěvek od Mastermind »

hodys píše:hm tak to je problém..ale myslím, že se někde dají sehnat i ty šrouby s vnitřním imbusem. a nebo je nechat udělat.
vzhledem k tomu, že šrouby na kola jsou pevnostní a vyrábějí se kováním, bych soustružení jakožto jediný reálný způsob kusové výroby nedoporučoval (poruší se průběh krystalické struktury v materiálu - při cyklickém namáhání je větší šance na trhliny). Spíš se pokusit sehnat klasický šroub s vnitřním šestihranem (imbus) se shodnými pevnostními parametry.

Uživatelský avatar
Pietro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pietro »

Roberte , skoč si do K&K naproti Vítkovického hřbitova , tam jsem je kupoval na MODRÁKA .... :D

Uživatelský avatar
Robert D.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA

Příspěvek od Robert D. »

Pietro píše:Roberte , skoč si do K&K naproti Vítkovického hřbitova , tam jsem je kupoval na MODRÁKA .... :D
Čtu to až teď :cry: , už jsem si je nechal poslat z Prahy. :roll:
Naposledy upravil(a) Robert D. dne 12.03.2006 18:17, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Robert D.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA

Re: nechat "udělat" šrouby?

Příspěvek od Robert D. »

Mastermind píše:
hodys píše:hm tak to je problém..ale myslím, že se někde dají sehnat i ty šrouby s vnitřním imbusem. a nebo je nechat udělat.
vzhledem k tomu, že šrouby na kola jsou pevnostní a vyrábějí se kováním, bych soustružení jakožto jediný reálný způsob kusové výroby nedoporučoval (poruší se průběh krystalické struktury v materiálu - při cyklickém namáhání je větší šance na trhliny). Spíš se pokusit sehnat klasický šroub s vnitřním šestihranem (imbus) se shodnými pevnostními parametry.
Nejsou to bezp., jsou to pevnostní, jenom takové atypické. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“