Olej

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

taky bych nevěřil všem reklamám.. castrol je fajn, ale není tak dobrej na to jak je drahej..
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Petr78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr78 »

hodys píše:taky bych nevěřil všem reklamám.. castrol je fajn, ale není tak dobrej na to jak je drahej..
Ha, další člověk co to říká.
Asi na tom fakt bude něco pravdy.......
Jsem prostě POLOmaniak.

Uživatelský avatar
Pipiak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Pipiak »

Castrol ma urcite svoje kvality, ale plati este viac ako inde, ze sa plati aj za znacku. Ide o to, ci je clovek ochotny tu znacku zaplatit, alebo siahnut po niecom, co ma menej zvucne meno avsak kvalita moze byt minimalne porovnatelna...

Uživatelský avatar
Pipiak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Pipiak »

Tiez sa chystam na vymenu, lenze este neviem co tam dam. Chlapik pred tym tam dal Valvoline - polosyntetiku. Auto bolo dovezene z Belgicka, pochybuje ze tam oni davali tiez Valvolin. Chcel by som dat plnu syntetiku, no podla toho clanku co tu bezal, to neodporucaju, ked je tam uz semi. Takze fakt neviem :cry:
Naposledy upravil(a) Pipiak dne 06.03.2006 11:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Petr78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr78 »

Pipiak píše:Castrol ma urcite svoje kvality, ale plati este viac ako inde, ze sa plati aj za znacku. Ide o to, ci je clovek ochotny tu znacku zaplatit, alebo siahnut po niecom, co ma menej zvucne meno avsak kvalita moze byt minimalne porovnatelna...
Přesně tak. Naprostej souhlas.
Málokdy vyšší cena znamená vyšší kvalitu.
Jsem prostě POLOmaniak.

Uživatelský avatar
Laďa
Pilot
Pilot
Příspěvky: 823
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Laďa »

Petr78 píše:
Pipiak píše:Castrol ma urcite svoje kvality, ale plati este viac ako inde, ze sa plati aj za znacku. Ide o to, ci je clovek ochotny tu znacku zaplatit, alebo siahnut po niecom, co ma menej zvucne meno avsak kvalita moze byt minimalne porovnatelna...
Přesně tak. Naprostej souhlas.
Málokdy vyšší cena znamená vyšší kvalitu.
Možná předtím znamenala aby si udělala jméno a teď....

Uživatelský avatar
Petr78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr78 »

Laďa píše:
Petr78 píše: Přesně tak. Naprostej souhlas.
Málokdy vyšší cena znamená vyšší kvalitu.
Možná předtím znamenala aby si udělala jméno a teď....
....a teď jenom těží z dobrého jména.
Tomu bych i věřil.
Stejné je to i u značky VW.
Možná mě tady teď někteří ukamenujou, ale jsme tohoto názoru:
Poslední oprvavdu kvalitní VW byly tak do roku 1995. Potom se začlo vyrábět všude možně po světě a kvalita šla dolů.
Teď už jenom VW těží z úspěchů v historii.
Jsem prostě POLOmaniak.

Uživatelský avatar
Petr78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Tachov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr78 »

Pipiak píše:Tiez sa chystam na vymenu, lenze este neviem co tam dam. Chlapik pred tym tam dal Valvoline - polosyntetiku. Auto bolo dovezene z Belgicka, pochybuje ze tam oni davali tiez Valvolin. Chcel by som dat plnu syntetiku, no podla toho clanku co tu bezal, to neodporucaju, ked je tam uz semi. Takze fakt neviem :cry:
Ono záleži jak kvalitní polosyntetika tam byla.
Rozhodující je, jestli jsou v motoru usazeniny, které by plná syntetika rozpustila a nastaly by problémy.
Jsem prostě POLOmaniak.

Uživatelský avatar
Pipiak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Pipiak »

no prave, ako to zistit bez toho, ze sa otvori auticku srdiecko. Bol tam Valvoline 5W40, ale to je asi malo udajov. Mozem mrknut, co tam bolo este pred tymto olejom.

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

tak to vypláchni.. jinak podle mě je blbost aby nešlo nalejt do motoru kde byla polosyntetika plnou. ty oleje mají všechny aditiva na uvolnování usazenin.. vypláchni a klidně tam tu plnou nali, ale bacha na staří motoru.. do starších a do motoru který mají víc km to nedoporučuju.. u nas vpráci byl jednou týpek co prodával oleje sunoco. docela dobrej týpak, pokecali jsme o olejích a dostali jsme se taky na castrol. tvrdil, že castrol je jen obchodní společnost, která pořádně ani nevyvýjí. kupuje oleje a dává do nich jenom nějaký aditiva.. nevím co je na tom pravdy, ale reklamu má opravdu velkou.. což nemám rád. třeba jenom pomlouval jiné značky a konkurenci, ale kdo ví.. já dávám liqui-moly a podle mě to je špička..
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
rallyeman
Závodník
Závodník
Příspěvky: 627
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Topolcany sloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rallyeman »

oplatí sa olej dolievať alebo ho vymeniť celý hned aj z filtrom :?:

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

tak snad s filtrem ne?? i když průběžně dolíváš tak to měn jak se má. ten filtr se taky zanáší..
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Laďa
Pilot
Pilot
Příspěvky: 823
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Laďa »

rallyman píše:oplatí sa olej dolievať alebo ho vymeniť celý hned aj z filtrom :?:
záleží kolik ti ho auto žere a jakej olej používáš.....jestli klasickej tak dolýt pokavaď je potřeba a měnit po cca 15tkm (někdo mění i dřív) a to samo i s filtrem

Uživatelský avatar
rallyeman
Závodník
Závodník
Příspěvky: 627
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Topolcany sloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rallyeman »

bliká mi totiž kontrolka mazania, ale oleja je do pol meracej plochy tak rozmýšlam či doliať alebo vymeniť :roll:
neplánujem s tým robiť dálky, je to auto len na príležitostné vozenie

Uživatelský avatar
Laďa
Pilot
Pilot
Příspěvky: 823
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Laďa »

rallyman píše:bliká mi totiž kontrolka mazania, ale oleja je do pol meracej plochy tak rozmýšlam či doliať alebo vymeniť :roll:
neplánujem s tým robiť dálky, je to auto len na príležitostné vozenie
a kolik máš od posledí výměny nalítaný?

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“