VW + LPG

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
herak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ziar nad Hronom

Příspěvek od herak »

vento píše:
Webster píše:Jentak mě jako zajímá, jestli jde taky plyn do 1.9SDI. Spíš mi jde o informaci. O plynu neuvažuju, protože jezdim za 5 litrů nafty a ročně dám tak 25 tisic km a jsem student, takže i tu přestavbu si nemohu dovolit.
!!!!Lpg pouze do benzínovych motorů!!!
no to nie je uplne pravda.....
LPG a benzin - v pohode, mozes prepinat
ale ked prerobis na LPG diiiizla, zabudni na to, ze budes eset niekedy jazdit na nafticku. z tohto pohladu nechapem ludi, co nad tymto riesenim vobec uvazuju :?

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vento »

Webmaster se jen zeptal :wink: .Do naftovych motoru jde plyn ale pouze !zemní! což je uplně něco jiného než LPG

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Master »

vento píše:Webmaster se jen zeptal :wink: .Do naftovych motoru jde plyn ale pouze !zemní! což je uplně něco jiného než LPG
No trosku bych to objasnil... zemni plyn (oznaceni CNG pro pohon vozidel) se sklada hlavne z metanu, LPG je zkapalnenou smesi hlavne propanu a butanu. Pro pohon vozidel maji tyto plyny podobne vlastnosti. Nevyhodou zemniho plynu proti LPG je, ze zemni plyn je mnohem slozitejsi a drazsi uchovavat v kapalne fazi. CNG se proto v nadrzi nachazi pouze pod vysokym tlakem, a jeho hmotnost je na objem nadrze pomerne nizka. Tzn. i pri pouziti velke nadrze je dojezd vozidla pomerne maly. Spalovani CNG i LPG se hodne podoba spalovani benzinu a proto je k nemu vhodne uzpusobit benzinovy motor.
Jako MHD v nekterych mestech jezdi autobusy, kde byli puvodne dieselove motory, prestavene na CNG. Vzhledem k tomu, ze diesel pracuje pomerne odlisnym zpusobem nez benzinovy motor, je u takoveho motoru potreba pridat zapalovaci soustavu, snizit stupen komprese a upravit spalovaci prostory. Takto upraveny motor by pak mohl jezdit treba na LPG (nebo dokonce po pridani benzinove soustavy na benzin), nicmene vzhledem k tomu, ze CNG je nejlevnejsi ( a ted dokoncei i bez spotrebni dane), neni to moc ekonomicke... Takto upraveny motor uz pak samozrejme neumi jezdit na naftu :)

Tzn. Na plyn (CNG i LPG) je jednodussi upravit benzinovy motor, diesel se sice taky da, ale jedine pomerne drastickou prestavbou...

Uživatelský avatar
yardaz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yardaz »

Plyn pouze do zapalovačů!!!! Měl jsem to na B3 a už NIKDY!!!!! :kap:
Když Pássovec, tak TDI!!!!

http://www.dakoinvest.cz
PRODÁM VAŠI NEMOVITOST, AŤ JE KDEKOLIV, MIMO MĚSÍCE A VENUŠE.........

Uživatelský avatar
sekos
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1336
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sekos »

sice nemám nic proti plynu nebo nafty, ale jsem příznivcem benzinu a neměnil bych.

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vento »

Vztekloun napsal-
Vždy mě rozesměje když někdo tvrdí, že plyn je tfuj a nafta hnuj a podobné názory o zapalovačích a kamnech je jasné, že většina z těch, co něco takového tvrdí neměla možnost vyzkoušet si to, co je pro ně "nepřijatelné" už hodně lidí jelo i řídílo moje auto a nadávalo na plyn, jak by si do toho nesedli a jak je to poznat. Ani netušili, že jsem jim párkrát za jízdy přepnul z plynu na bezín a zpět a když jsem jim řekl že jeli s autem na plyn tak si mysleli že si dělám prd... pokud budeš mít nějaké dotazy, tak rád pomůžu, před rokem jsem byl stejně bezradný i já
A já stím souhlasim :!:

Uživatelský avatar
Dusan vw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dusan vw »

Mám passsat 1,8T sekvenční vstřikovaní spotřeba kolem 9litru nádrž místo rezervy a dojezd 600-650km pruměrně do nadrže dám kolem 62litru plynu max. spokojenost a rezerva v garáži až budu mít čas tak si koupim ten opravny spray na kolo.

Uživatelský avatar
vztekloun
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VW + LPG

Příspěvek od vztekloun »

Je to legrace číst po letech vlastní příspěvek. Pamatuji i na lidi, kteří mi tvrdili, že když dám pašika do plynu, tak nevydrží motor ani 150.000km. No a on má najeto mnohem více a stále jezdí jak zamlada:) Ale přišel čas na změnu a tak kdyby měl někdo zájem, je na prodej. viz. http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=52&t=220458

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“