malý brzdný účiněk - řešení

kola, brzdy, podvozek, převodovka a spojka

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
dury2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

malý brzdný účiněk - řešení

Příspěvek od dury2 »

Ahoj, mám na golfu standardní brzdy. Co auto mám, tak mě trápil malý brzdný účinek, respektive potřeba vynaložení větší sily na stlačení brzdového plynu. Postupně jsem si na to zvykl, ale když si člověk sedne do golfa z novějšího auta, tak to je diskomfortní.
Během doby co golfa mám, tak jsem vyměnil nebo zrepasoval přední kotouče, třmeny, desky, dozadu jsem dal nové bubny, prasátka, pakny, vyměnil jsem všechny hadičky i trubičky za nové, zrepasoval jsem brzdový válec. Výsledek byl ale pořád nevalný. Loni se mi podařilo prošlápnout posilovač brzdy, tak jsem dal jiný (také z G1) v očekávání, že se třeba něco zlepší. Bohužel, výsledek byl pořád stejný. Slyšel jsem, že do GTI se montoval větší posilovač, ale bohužel po peripetiích se sháněním obyčejného posilovače do G1, jsem tuto cestu zavrhl. Naštěstí ten vyměněný posilovač vypadal dost nevzhledně (několikrát přestříkáván), takže jsem to bral jako dočasné řešení. Doma jsem našel posilovač z Fabie I HTP, když jsem jej tak nějak zkoumal a porovnával, tak jsem zjistil, že jsou si hodně podobné. Včera jsem se odhodlal a ten posilovač z fábie jsem přizpůsobil a nakonec namontoval do mého G1. Výsledek mě nadočekávání překvapil, brzdí to opravdu nádherně. Na vyvolání brzdného účinku stačí opravdu malá síla, řekl bych, že dokonce ještě menší než jaká je potřeba třeba v té Fábii. Brzdný účinek jde krásně dávkovat a jízda je o hodně pohodlnější. Kdyby byl zájem, pošlu foto a třeba i postup.

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“