převodovka 16v

kola, brzdy, podvozek, převodovka a spojka

Moderátor: lister

tunervw
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 11.10.2007 20:48
Bydliště: Carlow(IRL) jinak kósek před Brnem
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka 16v

Příspěvek od tunervw »

Aretace rychlost nedrží ,drží jen řadící vidličku,rychlost drží zuby na ozubenym kole tim že jsou mirně podbroušeny cca max 1st.a aretace spojovací objimky,pokud se zuby opotřebuji tak vlivem tlaku na zuby při krouticim momentu v podstatě spojovací objímku vytlačí zpět a aretace vidličky ji nema šanci udržet.Mužeš si zkusit to tam podržet rukou a uvidiš sam jaka je to sila na šaltrpaku,riskuješ ale ohnutí vidličky. Vyměna synchronu nepomuže ,synchronní kroužek slouží jen k synchronizaci otaček mezi ozubenym kolem a spojovací objímkou. Ale jak už tu bylo psany muže jit i jen o nedořazeni objimky do krajní polohy vlivem velkych vůlí v řadícim mechanismu.
G2,mTDI,syncro,IC origo G2,přev.ASD,ABS/EDS,Digifiz,klima,moped VTR
G4 TDI r99 najeto 430t.km
A4 2,5TDI r.99,AFB, 290t.km tacho +stocenych cca320t.km

Uživatelský avatar
golfjednicka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 452
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: g1 dl.loučka

Re: převodovka 16v

Příspěvek od golfjednicka »

tak vyřešeno .uf :roll: :wink: bylo to jak řikal lister.horni tahlo i spodní.a pak i ta věc na spod takova gumova kulučka ta nedořazovala kvalty nadoraz.dal jsem druhou sice ne novou ale slape to.da je to sehnat v nahradě?

bater
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 17.02.2008 20:12
Bydliště: B O R city
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka 16v

Příspěvek od bater »

Cau mam taky problemy s razenim, nejde mi poradne zaradit 1,tahla z plastu jsem uz vymenil.. mam g1 - 1.6 diesel,prosim o podrobny popis opravy
diky Jirka

Uživatelský avatar
norok86
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka 16v

Příspěvek od norok86 »

bater píše:Cau mam taky problemy s razenim, nejde mi poradne zaradit 1,tahla z plastu jsem uz vymenil.. mam g1 - 1.6 diesel,prosim o podrobny popis opravy
diky Jirka
Cau, vymen vsechny ulozeni co jsou po cele delce razeni, i kdyz je na vsech mala vule tak v celku ti to da celkem velkou vuli a pak davas misto jednicky trojku ;)

Uživatelský avatar
vwgecko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 26.04.2009 12:13
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka 16v

Příspěvek od vwgecko »

bater píše:Cau mam taky problemy s razenim, nejde mi poradne zaradit 1,tahla z plastu jsem uz vymenil.. mam g1 - 1.6 diesel,prosim o podrobny popis opravy
diky Jirka
zkontroluj správné nastavení...vepředu na konci tyče máš tisícihran... :)

taky přímo na kulise řazení po povolení těch dvou šroubů na desítku klíč dohoníš nějaký milimetry...(tím bych bejt tebou začal)
sen skončil (vw-life.eu)
život de dál: http://www.dfens-cz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
moje nová láska- vločka - vw T3 VANAGON GL Westfalia Camper 2,1 MV KAT

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“