řazení

kola, brzdy, podvozek, převodovka a spojka

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 405
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro Jablonec nad Nisou

řazení

Příspěvek od Marus »

Asi jsem se na to už jednou ptal :? ,ale teď to je pro mě znovu aktuální.
Je nějak rozdíl v kulisách řadičky na 4kvaltovou a 5kvaltovou převodovku?
Včera jsem si s tím hrál celej den a opravdu se mi nepodařilo to seštelovat tak,aby šlo řadit všech 5rychlostí.Nějakej fígl nebo neví někdo něco???
Díky

Uživatelský avatar
Thomas
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1257
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thomas »

Tusim ze na 5 kvaltu mas delsi jedno tahlo razeni (cena v autokelly asi 150 - 190 Kc) :wink:
"If in doubt, flat out!!" - Colin McRae

Kustom Works - CNC výroba, stavby a úpravy motocyklů, úpravy závodních automobilů, výroba zakázkových dílů ocel, nerez, titan,...

Uživatelský avatar
Leon
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 308
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvek od Leon »

no pokud se nepletu tak je rozdíl v délce táhla řazení-u 5-stup. je délka 125 mm a u 4 stup. je 138mm

Uživatelský avatar
Leon
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 308
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvek od Leon »

Thomas píše:Tusim ze na 5 kvaltu mas delsi jedno tahlo razeni (cena v autokelly asi 150 - 190 Kc) :wink:
Ha si byl rychlejší, ale myslim, že právě u 5.stup. je táhlo kratší 8O a teď babo raď, chtělo by to někoho s nainstalovanou ETKOU

Uživatelský avatar
Thomas
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1257
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thomas »

Leon píše:
Thomas píše:Tusim ze na 5 kvaltu mas delsi jedno tahlo razeni (cena v autokelly asi 150 - 190 Kc) :wink:
Ha si byl rychlejší, ale myslim, že právě u 5.stup. je táhlo kratší 8O a teď babo raď, chtělo by to někoho s nainstalovanou ETKOU
No jo ty we, vis ze mas asi pravdu :oops: Bude to tak, u 5kv kratsi :wink:
"If in doubt, flat out!!" - Colin McRae

Kustom Works - CNC výroba, stavby a úpravy motocyklů, úpravy závodních automobilů, výroba zakázkových dílů ocel, nerez, titan,...

Uživatelský avatar
Marus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 405
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro Jablonec nad Nisou

Příspěvek od Marus »

V tom přípádě jdu zase ladit.Mám různé dýlky táhýlek,ale buď tam jde R,1,2,3,4 nebo R,3,4,5, ale komplet se mi to tam ještě nepodařilo naštelovat :evil:

Uživatelský avatar
Thomas
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1257
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thomas »

Tak si vyber konfiguraci ktera ti bude nejvic vyhovovat....treba do mesta R 1 2 3 4 a na delsi cesty 3 4 5 :lol: :lol: :lol:
"If in doubt, flat out!!" - Colin McRae

Kustom Works - CNC výroba, stavby a úpravy motocyklů, úpravy závodních automobilů, výroba zakázkových dílů ocel, nerez, titan,...

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

tento problém vyřešíš na řadicí tyči,která vede od kvalt páky.Jak tam budeš mít ten správnej bílý plast (je na něm většinou napsané 5 gang nebo 4 gang),tak pak můžeš ladit na té tyčce.Je tam šroub s matkou na "13" klíč který povolíš a natočíš tu kulisu.Stačí to pootočit o 1mm a už je to rozdíl,proto doporučuju předem obrysovat původní místo,ať vidíš o kolik to pootočíš.Natočíš - zkusiš,natočíš - zkusíš,napoprvé se ti to asi nepovede

Uživatelský avatar
spejla
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Nebo taky

Příspěvek od spejla »


Uživatelský avatar
Marus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 405
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro Jablonec nad Nisou

Příspěvek od Marus »

vwCharlie píše:tento problém vyřešíš na řadicí tyči,která vede od kvalt páky.Jak tam budeš mít ten správnej bílý plast (je na něm většinou napsané 5 gang nebo 4 gang),tak pak můžeš ladit na té tyčce.Je tam šroub s matkou na "13" klíč který povolíš a natočíš tu kulisu.Stačí to pootočit o 1mm a už je to rozdíl,proto doporučuju předem obrysovat původní místo,ať vidíš o kolik to pootočíš.Natočíš - zkusiš,natočíš - zkusíš,napoprvé se ti to asi nepovede
Popravdě ,nemám tam žádnej bílej plast.pokusím se pohledat a podle popisu srovnat.Mrknu a napíšu.Táhýlka jsem už vyzkoušel všechny možný dýlky :cry:

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

tak to jsem asi trošku vedle,omlouvám se.Ty máš zřejmě tu s tím zahutým táhlem,keté je z kovové tyčinky a na koncích zakončené plastovýma hlavičkama.S tou ti asi neporadím :cry: .Ale myslím,že by to mělo být přece jen v délce toho jednoho táhylka,jistý si ale nejsem

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“