Loziska v prednich kolech

kola, brzdy, podvozek, převodovka a spojka

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
SwissCabrio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 23.11.2010 17:31

Loziska v prednich kolech

Příspěvek od SwissCabrio »

Damy a panove - dalsi zkusenostni otazka.
Loziska prednich kol - jakou tak asi maji zivotnost? Minuly tyden mi to zacalo hucet jak turbina u letadla a nejak me to zacina vadit ...
Kamos rikal, ze to neni urgentni a ze to jeste nejaky patek vydrzi, ale me to zacina vadit zvukove.
Samotna oprava / vymena - kolik casu je na to asi tak treba? Hodina dve na kolo nebo vic? Za kolik se to tak asi necha udelat nekde v servisu (sam to nezvladnu).

Diky moc za info / tipy / rady ...

Uživatelský avatar
Aleš Cordoba
Profík
Profík
Příspěvky: 908
Registrován: 25.08.2009 10:17

Re: Loziska v prednich kolech

Příspěvek od Aleš Cordoba »

No něco to vydrží ale je lepší to mít v pořádku. Sám to doma asi nezmákneš ale jestli chceš ušetřit tak si můžeš těhlici vyndat sám a do servisu zajet jen s těhlicí a novým ložiskem. Těhlici vyndáš tak, že si na zemi povoliš ti velkou matku na poloose pak sundáš kolo povolíš spodní čep vytáhneš ho z těhlice pak odšroubuješ brzdič sundáš kotouč (drží ho jeden malej šroubek) pak povolíš ty dva šrouby co držej tlumič a vytáhneš těhlici z poloosy. Budeš to muset asi trochu pobouchat přes matku bejvá to zarezlý. A mě nalisování novejch ložisek stálo cca 200 kč obě strany ... + Geometrie kterou budeš muset nechta udělat ptž budeš mít sundanej tlumič. Kdyby jsi se chtěl vyhnout dělání geometrii musel by jsi tu těhlici vytáhnout i s tlumičem jsou to jen dvě matky v horním uložení :) Snad jsem ti poradil :)

Kdyby jsi chtěl nějakej fotomanuál není problém :)

Uživatelský avatar
dubiG1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 11.06.2010 15:26
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Loziska v prednich kolech

Příspěvek od dubiG1 »

Přesně jak píše Aleš. Co se týká času, tak já sem je měnil o prázdninách. Na straně, kde byl měněnej tlumič a těhlice šlo všechno povolit v pohodě. Ale na druhý straně na kterou nebylo dost dlouho šáhnuto to bylo utrpení, všechno bylo zarezlý. Jinak ty malý šroubky, co drží kotouč jsem musel oba odvrtat, protože byly taky zarezlý. :)
G5 Tdi& CALIBRA 2,0 16V & BMW Z4 "M"

Uživatelský avatar
Aleš Cordoba
Profík
Profík
Příspěvky: 908
Registrován: 25.08.2009 10:17

Re: Loziska v prednich kolech

Příspěvek od Aleš Cordoba »

To se mi taky u jednoho šroubu stalo ... Stačí to nastříkat konkorem pak vzít dráťákem trošku pobouchat kladívkem a měl by jsi to povolit :)

Uživatelský avatar
SwissCabrio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 23.11.2010 17:31

Re: Loziska v prednich kolech

Příspěvek od SwissCabrio »

Chlapci, koukam ze jste sikulove v garazi. Na to si asi sam netroufnu. Navic s tim jezdim denne do prace, takze auto potrebuju.
Vypada to teda tak, ze to budu muset nechat udelat nekde v servisu ... :-(
Kazdopadne dik za info, myslel jsem ze je to trosku jednodussi ...

Uživatelský avatar
tomik258
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 06.10.2010 20:16

Re: Loziska v prednich kolech

Příspěvek od tomik258 »

Tak si vytahni těhlici z nějaké audiny, kde je víceprvek :lol:
G1 1,6d

Nyní konečně vlastní auto, od VW jsem odběhl, ale ne daleko... Audi 100 2,2 5cyl ´86

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“