Přestavba na 5tikvalt? Úprava řazení.

kola, brzdy, podvozek, převodovka a spojka

Moderátor: lister

Odpovědět
Pieeer1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 28.02.2011 23:59

Přestavba na 5tikvalt? Úprava řazení.

Příspěvek od Pieeer1 »

Překopal jsem MK1 na 1.9 TD s 5tikvaltem , nemá někdo typ jak poladit žaření? nechal jsem tam origo řízení.

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba na 5tikvalt? Úprava řazení.

Příspěvek od jirkaTDI »

co myslíš tím poladit řazení? Jako že ho máš moc nepřesný? Dá se koupit repasní sada, takový ty plastový čudlíky :-)
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Pieeer1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 28.02.2011 23:59

Re: Přestavba na 5tikvalt? Úprava řazení.

Příspěvek od Pieeer1 »

ne ne to nemyslim, dával jsem 5tikvalt i s motorem 1.9TD z trojky golfa do Mk1, napasoval jsem i kulisu řazení,ale ve předu jak je předvolba, nebo jak se tomu řiká, , ta část na řízení je zrcadlově převrácená a ještě ke všemu dost vyčochtaná, na ty čtyři kvalty co tam byly to ani moc nevadilo ale ted je to na prd , ladim to už druhej den a furt nic, jde mi o to jestli nemáte někdo typ z čecho by to šlo nejlíp překopat a v nejlepším případě ,prej snad ůdajně byly jedničky i s pětikvaltem tak kdyby někdo měl doma ty hejblata doma , nastartuju japonce a letim pro ně

Uživatelský avatar
Danny
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravskoslezský

Re: Přestavba na 5tikvalt? Úprava řazení.

Příspěvek od Danny »

Ahoj!Nevím co přesně myslíš...Taky jsem to předělával na 5 ti kvalt,ale já jsem měl problém s tím,že jsem měl hrozně malou kulisu,tak by mi tam ta 5 tka vůbec nevlezla (do boku).Tak jsme musel odšroubovat tu kulisu a jak je ten zpátečkový půlkruh,tak jsme ho museli uřezat,pasunout na kraj co to šlo a zase přivařit...A tedka už ty kvalty tam vlezou..Ale není to uplně ořechové.Ta sada nění drahá i v originálu!Docela hodně dělají ve předu u převodovky ty kloubíky...

Pieeer1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 28.02.2011 23:59

Re: Přestavba na 5tikvalt? Úprava řazení.

Příspěvek od Pieeer1 »

Přesně tohle myslim, já právě tu starou kulisu vyndal a daj jsem tam tu z trojky, ale ted zvažuju že předělam tu starou jak jsi to udělal ty. ještě mam dotaz , jak je ta kolíbka na převodovce ,dával jsem tam tu starou ze čtyř kvalta , je trošku jinak tvarovaná , ta orygo tam nezůstala proto že byla přidělaná na držáku převodovky kterej jsem musel demontovat, nebude to tomu taky nějak vadit?

Uživatelský avatar
chavier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 02.02.2008 22:42

Re: Přestavba na 5tikvalt? Úprava řazení.

Příspěvek od chavier »

to nechápu, diť G3 už má lanka ne?
Když dáš 5q G1 převodku do auta kde byla 4q, musís trošku seříznout plech pod šaltrpákou a zkrátit, nebo ohnout táhlo řazení na převodovce, pak dole povolit šroub a seřídit si to, je to trošku hraní.

jirkaTDI> hoď mi link na tu repasní sadu.
Obrázek

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba na 5tikvalt? Úprava řazení.

Příspěvek od jirkaTDI »

chavier: nn, lanka měli jen TDIčka, GTI, VR6 atd... taky mám v autě převodovku z G3 TD.
Repasní sadu jsem kupoval tuším přímo ve VW
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba na 5tikvalt? Úprava řazení.

Příspěvek od pino.t »

Passaty B3 a B4 měly taky lankovy řazení, já ho mám v 1,9TD
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Pieeer1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 28.02.2011 23:59

Re: Přestavba na 5tikvalt? Úprava řazení.

Příspěvek od Pieeer1 »

ok, přeboucham tam zpátky tu kulisu ze čtyřkvalta a upravim tu zarážku a bude pokoj.

Pieeer1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 28.02.2011 23:59

Re: Přestavba na 5tikvalt? Úprava řazení.

Příspěvek od Pieeer1 »

Jo jinak, ty plastový táhla s kloubkama maj u Kelly je tam sice jen ta dlouhá tak jsem koupil dvě a délku upravil , razení maká jak fík a stojí Kolem stovky Kus.

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“