Brzdy nebrzdí

kola, brzdy, podvozek, převodovka a spojka

Moderátor: lister

Uživatelský avatar
moby
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 361
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TRENČÍN, SLOWAKIA

Příspěvek od moby »

frenky píše:zrovna jsem sem chtěl dávat téma brzdiče na GI

Existuje tedy víc brzdičů na jedničku :?: (jako třeba na dvojce jsou VW I, VW II a Girlingy)

A jdou kdyžtak přendat brzdiče ze dvojky na jedničku :?:
ako už písal lister jednička mala dva druhy brzdičov a ak ma pamäť neklame, niekto už to rozoberal na starom C*** a myslím že to nejak šlo ale bol tam tuším problém s geometriou...jednoduchšie by som videl zohnať nejaké staré jedničkové , zrepasovať a máš bez problémov.
najprv rozum, potom šialenstvo...moby@vw-club.cz

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

ono je to složitější, existujou dva tvary destiček - "čtverce" a "rohlíky" :wink:

pro destičky tvaru čtverce jsou 3 brzdiče - girling, ate a ate pro větraný kotouče, samotný destičky jsou ve dvou tloušťkách.

pak jsou destičky tvaru rohlíku , ty mají brzdiče VWII, samotný brzdiče jsou na 99% zaměnitelný za GII, destiček je několik varian s různou plochou obložení a tloučťkou.

pokud jde o montaž brzd z GII do GI, teoreticky by to možný bylo, i když by byo potřeba přehodit i těhlici, ale asi to není nejlepší řešení ,už proto, že jsem nikdy neviděl GI (nebo jiný auto na stejný platformě) s G60 brzdama, a to si myslím že kdyby to šlo , že by je tam někdo dal...
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

frenky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Sušice

Příspěvek od frenky »

lister píše:ono je to složitější, existujou dva tvary destiček - "čtverce" a "rohlíky" :wink:

pro destičky tvaru čtverce jsou 3 brzdiče - girling, ate a ate pro větraný kotouče, samotný destičky jsou ve dvou tloušťkách.

pak jsou destičky tvaru rohlíku , ty mají brzdiče VWII, samotný brzdiče jsou na 99% zaměnitelný za GII, destiček je několik varian s různou plochou obložení a tloučťkou.

pokud jde o montaž brzd z GII do GI, teoreticky by to možný bylo, i když by byo potřeba přehodit i těhlici, ale asi to není nejlepší řešení ,už proto, že jsem nikdy neviděl GI (nebo jiný auto na stejný platformě) s G60 brzdama, a to si myslím že kdyby to šlo , že by je tam někdo dal...
no ty VW I a II jsou na dvojce zaměnitelný bez jakýchkoliv úprav, jsou v podstatě stejný, jen ty II jsou širší pro chlazený kotouče, možná i jiný průměr pístku, to nevím

a pak se na ty silný (16V, G60) dávali Girlingy asi někdy od roku ´88

tady je něco o brzdičích do GII:
http://www.doppel-wobber.de/bremse.html" target="_blank

Bohužel na GI tam nic takovýho není :cry:

Proč se ptám: minulý pátek jsme si přivezli docela hezkou GI 1.6D, rok ´81.
A chtěl bych vědět, co tam vlastně je. No o víkendu se asi podívám až budu doma.
Jde mi o to, že mám doma taky ještě nějaký brzdiče z GII (oboje, VW I i VW II). No a třeba by to líp brzdilo :?:

Jsem zvyklej ze svý dvojky, tam jsem vyměnil VW I za VW II a zadní nápravu z GIII + posilovač GTI, takže to oproti standartu brzdí už docela slušně. No a když sednu do tohohle, tak né že by to vyloženě špatně brzdilo, ale proč by to nemohlo brzdit lépe, že :?:

Děkuji :wink:

frenky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Sušice

Příspěvek od frenky »

jo a nejde mi o to, cpát tam ty Girlingy (G60)

Uživatelský avatar
Birkov
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.B.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Birkov »

moby píše:mal som ten istý problém a doporučujem v každom prípade vymeniť doštičky. neviem od akého výrobcu som ich tam mal ale výmena bola nutná cca po 1500 km a to nejak extra nedupem na pedál. proste na styčnej ploche sa vytvorí sklovina a je to v pr*eli. teraz tam mám BREMSA a v poho. ono sa to zadarí aj na kvalitnom materiáli, stačí keď po nahodení im nedáš tak cca 400-500 km na to aby sa usadili, t.j. jemne brzdiť aby si ich nespálil. proste vymeň doštičky a bude to v poho ale kvalitu skúšaj až keď si sadnú :!:
a nešetri na pár korunách :twisted:
vieš jak sa hovorí :arrow: ČO NEUBRZDÍŠ TO NEUKECÁŠ :wink:
Super! Díky za radu. Hned jak budu mít chechtáky, tak zainvestuju... nejspíš to tím bude. nic jiného mě nenapadlo. Ten zarezlej třmen mě taky napad a tak jsem ho vyzkoušel a je v okeji :) takže desky. Jo a zjistil jsem, že tam mam asi ty velky brzdy. Nevím jak je to možný ale asi jo...
Každopádně, všem díky za rady...

MDK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MDK »

zdravim.Měl jsem ten stejnej problém.Když jsem 2krát po sobě zabrzdil tak po 3 skoro nezabrzdily.Bylo mi řečeno že se kotouč i destička ohřeje a potom nebrzdí.Dal jsem tam brzdy ze šíra gti-velký destičky a dutý kotouče.Brzdí to super.A i na suchym asfaltě a s gumou 185.

Uživatelský avatar
Birkov
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.B.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Birkov »

MDK píše:zdravim.Měl jsem ten stejnej problém.Když jsem 2krát po sobě zabrzdil tak po 3 skoro nezabrzdily.Bylo mi řečeno že se kotouč i destička ohřeje a potom nebrzdí.Dal jsem tam brzdy ze šíra gti-velký destičky a dutý kotouče.Brzdí to super.A i na suchym asfaltě a s gumou 185.
Ahoj, musel si něco předělávat? (těhlici nebo tak něco) nebo to je bez problémů? A jak je to vzadu?

MDK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MDK »

vepředu nemusíš nic předělávat .Všechno pasuje.A v zadu jsem dal novej buben a obložení.80 zatáhnu ručku a sviští to po asfaltě.Ale chci na zadek dát taky kotouče.Tak at se to povede a brzdí to.

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

scirocco má stejnej podvozek jako golf I , takže není potřeba nic předělávat, scirocco 1,8 8V má stejný brzdy jako golf gti, scirocco 16V má větší kotouče 256x20 a jiný brzdiče, na těhlice pasujou bez úprav, stejný brzdy jako scirocco 16V májí i passaty B2 5válce.

zadní kotouče z GII pasujou na nápravu bez problému, je potřeba vyměnit trubičky a vyřešit lana na ruční brzdu.
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
pajice
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1702
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwerní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pajice »

mno ja mam brzdice vetsi nez jsou ctvercove koukal jsem na to a jsou stejne jak na dvojce :twisted:
NÁHRADNÍ DÍLY A TUNING DÍLY, DOPLŇKY:

WEB: VWSHOP.CZ, TATECHNIX.CZ, SERVISDECIN.CZ - http://www.vwshop.cz, http://www.tatechnix.cz, http://www.servisdecin.cz
MAIL: servis@autokluby.cz
TEL: 735 09 09 79

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Příspěvek od Peťas »

pajice píše:mno ja mam brzdice vetsi nez jsou ctvercove koukal jsem na to a jsou stejne jak na dvojce :twisted:
No jestli to nebude tím, že máš káru z GTi..... :lol: :lol: :lol:
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
pajice
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1702
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwerní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pajice »

Peťas píše:
pajice píše:mno ja mam brzdice vetsi nez jsou ctvercove koukal jsem na to a jsou stejne jak na dvojce :twisted:
No jestli to nebude tím, že máš káru z GTi..... :lol: :lol: :lol:
hm hm mno to bude asi ono ale kazdopadne uz mi to je jedno odesel mi motor kdyz startuju tak dava rany jak z dela rozvody jsou ok ventily taky a i oleje je tam jak nas*ano :( myslim ze je konec me G1 :cry:
NÁHRADNÍ DÍLY A TUNING DÍLY, DOPLŇKY:

WEB: VWSHOP.CZ, TATECHNIX.CZ, SERVISDECIN.CZ - http://www.vwshop.cz, http://www.tatechnix.cz, http://www.servisdecin.cz
MAIL: servis@autokluby.cz
TEL: 735 09 09 79

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Příspěvek od Peťas »

pajice píše:
Peťas píše: No jestli to nebude tím, že máš káru z GTi..... :lol: :lol: :lol:
hm hm mno to bude asi ono ale kazdopadne uz mi to je jedno odesel mi motor kdyz startuju tak dava rany jak z dela rozvody jsou ok ventily taky a i oleje je tam jak nas*ano :( myslim ze je konec me G1 :cry:
Sehnat druhý motor není nic složitého..... No ale kdyby jsi to rozebíral na díly, tak chci vnější zrcátka a kapsy na dveře.... :wink:
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
pajice
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1702
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwerní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pajice »

Peťas píše:
pajice píše: hm hm mno to bude asi ono ale kazdopadne uz mi to je jedno odesel mi motor kdyz startuju tak dava rany jak z dela rozvody jsou ok ventily taky a i oleje je tam jak nas*ano :( myslim ze je konec me G1 :cry:
Sehnat druhý motor není nic složitého..... No ale kdyby jsi to rozebíral na díly, tak chci vnější zrcátka a kapsy na dveře.... :wink:
jj na dily bych to videl cely auti .... mno zrcadka jsou nic moc pravy je ok ale to sklo ve vnitr je po okrajich chyceny jak tam zatejka a levy zrcadko nic moc :) poslu ti kdyz tak foto postrani kapsy nejsou jsou tam jiny tapeci nez byli puvodni ...
NÁHRADNÍ DÍLY A TUNING DÍLY, DOPLŇKY:

WEB: VWSHOP.CZ, TATECHNIX.CZ, SERVISDECIN.CZ - http://www.vwshop.cz, http://www.tatechnix.cz, http://www.servisdecin.cz
MAIL: servis@autokluby.cz
TEL: 735 09 09 79

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Příspěvek od Peťas »

pajice píše:
Peťas píše: Sehnat druhý motor není nic složitého..... No ale kdyby jsi to rozebíral na díly, tak chci vnější zrcátka a kapsy na dveře.... :wink:
jj na dily bych to videl cely auti .... mno zrcadka jsou nic moc pravy je ok ale to sklo ve vnitr je po okrajich chyceny jak tam zatejka a levy zrcadko nic moc :) poslu ti kdyz tak foto postrani kapsy nejsou jsou tam jiny tapeci nez byli puvodni ...
Pošli fotky i těch zrcátek. Sklo do nich je už to nejmenší....
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“