Olej v automatu? Pomoc!

kola, brzdy, podvozek, převodovka a spojka

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
cernyka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.01.2012 13:23
Bydliště: okres Olomouc

Olej v automatu? Pomoc!

Příspěvek od cernyka »

Zdravím. Potřeboval bych poradit ohledně množství oleje v automatické převodovce VW010. Mám ji spojenou s 1.6D. Poslední dobou mám problém s řazením. Z 1 na 2 to řadí bez problému, ale z 2 na 3 to dělá problémy. Když je převodovka studená zařadí trojku mírným ubráním plynu již ve 40 km/h a plynule, né rázovitě. Jak se převodovka zahřeje na provozní teplotu, tak to řadí rázovitě/škubavě a někdy přeřadit ani za boha nejde, v těch cca 50 km/h. Musím motor vytočit př. na 65-70 km/h a poté přeřadí. Někde jsem četl že důležitá podmínka na řazení u těchto mechanicky řízených automatů, je množství oleje v převodovce. V současné době tam mám při zahřáté převodovce olej u horní rysky na olejové měrce. Olej jsem měnil a filtr vyčistil když jsem měl převodovku venku z auta. Nedávno jsem olej kontroloval, kolik ho tam je a bylo ho tam málo-na úrovni spodní rysky (v té době to řadilo perfektně). Když jsem viděl že toho oleje tam bylo málo, tak jsem trochu oleje dolil aby ho tam bylo tak akorát. Od té doby to dělá takové problémy. Tímto se ptám majitelů G1 s automatem, kolik oleje ve vašich převodovkách máte. Díky za odpovědi! 8O
************************************************************************************************************************************
**My first car = Volkswagen GOLF MK1, 3dr, 1.6 Diesel, 3 speed automatic transmission with Economic mode
**Fuel consumption = 6-7 l/100km
************************************************************************************************************************************

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Olej v automatu? Pomoc!

Příspěvek od Peťas »

Měříš to při běžícím motoru?! Klidně je možné, že když tam toho oleje bylo málo, tak jsi tím tu převodovku poškodil a teď už se jenom dokončuje dílo zkázy. :|
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
cernyka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.01.2012 13:23
Bydliště: okres Olomouc

Re: Olej v automatu? Pomoc!

Příspěvek od cernyka »

Peťas píše:Měříš to při běžícím motoru?! Klidně je možné, že když tam toho oleje bylo málo, tak jsi tím tu převodovku poškodil a teď už se jenom dokončuje dílo zkázy. :|
Ano!! Měřím při zahřáté převodovce, bežícím motoru, zařazeném P-arkingu a na rovném povrchu. Kdyby tam toho oleje bylo tenkrát málo, tak by převodovka neřadila vůbec, ale ona řadila perfektně! Až jsem trochu oleje dolil, tak začala dělat zmatky. Ale problém je nejspíše vyřešen, včera jsem to ještě jednou celé prošel a dolil. A už to nedělá. Řadí pěkně. :yahoo: Ale vím že u těchto automatů se musí trefit tolik oleje aby řadila tak jak má. Elektronicky řízeny automaty, fungují poněkud jinak! Proto jsem psal, jaké s tím máte zkušenosti... :wink:
************************************************************************************************************************************
**My first car = Volkswagen GOLF MK1, 3dr, 1.6 Diesel, 3 speed automatic transmission with Economic mode
**Fuel consumption = 6-7 l/100km
************************************************************************************************************************************

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Olej v automatu? Pomoc!

Příspěvek od Peťas »

Oleje by mělo být pokud možno na max. , ale normálně to musí fungovat vždycky, když je mezi min. a max.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“