Je to spojka?

kola, brzdy, podvozek, převodovka a spojka

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
jara3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Čel-ej
Kontaktovat uživatele:

Je to spojka?

Příspěvek od jara3 »

Mám malý problém, vždy se mi při určitých otáčkách hrozně rozvibruje něco u motoru. Např na 5ku jedu normálně, v 80ti to začně hrozně vibrovat a když jedu víc jak 100 tak už je zase celkem klid. Dělá to na všechny rychl. stupně. Když během těch vibrací trochu nepatrně uberu tak se to naprosto zklidní, ale jakékoli přidání nebo ubrání zase řve. Začalo to náhle a bez varovaní :roll:

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ok »

To je spíš poloosa, nebo ti z poloosy ulítlo vyvažovací závaží (diesely to maji). Se spojkou to asi nebude mít nic společnýho.

Uživatelský avatar
pepino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepino »

poloosa nebo ulitlo zavazi z kola

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

asi by bylo nejlepší zkusit jestli se to děje i u stojícího auta a tudíž to souvisí s otáčkama motoru, nebo se to děje jen za jízdy a souvisí to s kolama a poloosama
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
jara3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Čel-ej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara3 »

lister píše:asi by bylo nejlepší zkusit jestli se to děje i u stojícího auta a tudíž to souvisí s otáčkama motoru, nebo se to děje jen za jízdy a souvisí to s kolama a poloosama
Při protočení motoru se to neděje. Ale teď sem zkoušel zabrat za levou poloosu a je tam trochu vůle, takže to asi bude ono.

Uživatelský avatar
lux
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: štatl

Příspěvek od lux »

:arrow: resil jsem ted podobnej problem u audi 2.5tdi poloosy venku,vsechno jsem prolezl a nakonec byl prasklej kord na pneumatice :roll:

Uživatelský avatar
jara3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Čel-ej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara3 »

Co konkrétně by bylo s poloosama? Vyndal sem je a jen nacpal novou vazelínu do kloubů, byla tam malá vůle kterou sem tím ještě trochu zmenšil. Jinak nic.

Ty vibrace souvisí s otáčkama motoru, na každý rychlostní stupeň se vibrace objeví ve stejném rozsahu otáček. Řekl bych že zrovna v těch ideálních. Zároveň ale souvisí jenom se zrychlením nebo zpomalením, při udržování (resp. velmi mírném ubírání) je klid :cry:

Uživatelský avatar
Raubees
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brün a občas Praha a Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Raubees »

Ja bych to videl na rafky nebo na gumy me to dello to stejny na zimakach mel jsme SAVY a pak jsme zjistil ze mam na ty gume zevnitr bublinu!!

Uživatelský avatar
jara3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Čel-ej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara3 »

Raubees píše:Ja bych to videl na rafky nebo na gumy me to dello to stejny na zimakach mel jsme SAVY a pak jsme zjistil ze mam na ty gume zevnitr bublinu!!
Zimáky sem vyměnil za nově navlečený letní a žádněj rozdíl :(

Uživatelský avatar
Thomas
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1257
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thomas »

V tom pripade jak psal lister - pokud to nedela pokud auto stoji, musi to mit spojitost s casti auta, ktera pohybuje za jizdy :arrow: pneu a disky pises ze jsou OK :arrow: zkontroluj poloosy :wink:
"If in doubt, flat out!!" - Colin McRae

Kustom Works - CNC výroba, stavby a úpravy motocyklů, úpravy závodních automobilů, výroba zakázkových dílů ocel, nerez, titan,...

Uživatelský avatar
jara3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Čel-ej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara3 »

Vyřešeno - ale až po nabourání vany které způsobilo ulomení násosky oleje a zadření 1. pístu jsem při výměně motoru zjistil že dva šrouby u převodovky nebyly dotažený :oops:

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Příspěvek od RUSH »

Mě tohle přesně dělalo, když se mi jeden kluk hrabal v motoru a vytáhnul mi tu hadici od sání z blatníku, nebo kam to vede. Vždycky při určitejch otáčkách to hučelo. Jinak nevím, jestli má to samý. Držím palce :)

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“