Jaká spojka k TDI

kola, brzdy, podvozek, převodovka a spojka

Moderátor: lister

Odpovědět
Ondra 450
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 05.02.2011 19:44

Jaká spojka k TDI

Příspěvek od Ondra 450 »

Ahoj, tak jsem zdárně přehodil motor (místo 1,6D na 1,9tdi 1Z) a první projížďka mě hned trochu sklamala. Asi bude problém s malou spojkou. Nevíte jaká spojka by byla největší, nebo nejvhodnější k tomuhle motoru v kombinaci s origo převodovkou (FF)? Děkuju.

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4932
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Jaká spojka k TDI

Příspěvek od lister »

tak jestli máš 200mm lamelu, tak můžeš přejít na 210mm, to je asi tak nejjednodušší řešení, otázka je jestli to pomůže a druhá otázka je jak dlouho to ta FFka vydrží :wink:
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Ondra 450
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 05.02.2011 19:44

Re: Jaká spojka k TDI

Příspěvek od Ondra 450 »

Dík za rychlou odpověď. Už jsem na to koukal do katalogů. Sada se dá koupit do 3t. (mimochodem Sachs nabízí zesílený přítlačák prý pro vozidla taxi za 11t).) Uvidím, jestli taky neni po montáži trochu mastná a jestli se nesrovná - objel jsem zatím poze blok domů. Se životností převodovky a poloos budu tak trochu doufat že to vydrží. Nejsem žádnej střelec a čerpadlo tam je pouze td s vnitřkem tdi, tak ten výkon asi taky neni uplně velikej. Jinak pro info jsem tam dal chladič vzduchu z Fiat Idea, který stojí nový do 1t. a vejde se pěkně vedle chladiče vody (před alternátor). Akorát se upravila jedna příruba. Ještě jednou děkuju. Ondra.

Ondra 450
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 05.02.2011 19:44

Re: Jaká spojka k TDI

Příspěvek od Ondra 450 »

Tak jsem dneska koukal na G3 TD a převodovka vypadá, že by mohla do jedničky jít, aniž by se upravovalo řazení a spojkový lanko. Neměřil jsem průměr kloubů na poloosách, ale asi budou větší. Šli by přendat unašeče kloubů ze staré převodovky, aby pasovaly staré poloosy? A jestli by pasovala komplet spojka z TDI k této převodovce? Ta origo spojka opravdu klouže prakticky na každý stupeň. Dík. Ondra

Uživatelský avatar
Petřík
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3894
Registrován: 22.04.2008 20:21
Bydliště: LoW Ride City

Re: Jaká spojka k TDI

Příspěvek od Petřík »

klouby na poloosy prehodit jdou ....unasece nikoliv jsou jinak vylezly ...prevodovku tam das jakou chces sedi tam z cehokoliv co je ze 4V orig VW group
GTI16v / OEM+ / VWgroup ♥

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká spojka k TDI

Příspěvek od jirkaTDI »

Zapomeň na to a dej tam komplet převodovku se spojkou a s řazením z TDI. Je to sice hodně předělávání navíc, ale nic jinyho nemá na ten motor smysl. TD převodovka je moc krátká a spojka bude klouzat.

Ale jestli chceš, prodám ti přeťesněnou převodovku z G3 TD s novou spojkou Sachs 210mm (asi ji nakonec nebudu potřebovat), pasuje v vše, až na poloosy, G3 má 100mm klouby a budeš potřebovat delší poloosy než origo G1...
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

m.hidro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 04.02.2012 12:09

Re: Jaká spojka k TDI

Příspěvek od m.hidro »

Jirka neviem neviem. ja mam 1.9 tdi 1Z mam tam prevodovku z 1.6 gtd. 210mm spojku, poupravovane na cca 100kw a so spojkou ze by smykala nemam problem. ano kratka je ale neviem kdo z nas jazdi dialnicu 300 km denne s ješdnotkou a na odpich a sprint neni lepsieho ako ta kratka prevodovka :*
moj nazor.

kastlbek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 21.08.2009 16:41

Re: Jaká spojka k TDI

Příspěvek od kastlbek »

dej tam převodovku z octavie 81 kw mam ji tam taky parada

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“