Přestavba z automatu na manuál

kola, brzdy, podvozek, převodovka a spojka

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
ludekhrazdil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 28.05.2011 21:23

Přestavba z automatu na manuál

Příspěvek od ludekhrazdil »

Zdarec borci.
mame 1 golfa. origo 1,5 benzín, automat.
momentalne 2,0 benzim automat
akorad prevodovka zacala nejak zlobit, a navic automat prevodovka ma starter zezadu od motoru a uz je nedostatkove zbozi.
nasli jsme manual prevodovku 5tikvalt z 2jky golfika "dieslovou"
co vse bude jeste potreba sehnat na prestavbu, a na co si dat pozor ?
mame i setrvak, spojku i pritlacak ale nez se do neceho bezhlave vrhneme tak se chci zeptat na co si dat pozor..
je mi jasne ze budeme muset sehnat radicku i s táhlem + spojkovy pedal.
predem diky

Vw golf mk1 15 2,0 100kw automat

Uživatelský avatar
Martin S.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 07.04.2008 21:53
Bydliště: Frýdlant

Re: Přestavba z automatu na manuál

Příspěvek od Martin S. »

Já si myslím, že automat/manuál mají rozdílné ještě poloosy.. A až budete shánět věci kolem řazení, tak se snažte ať je to z 5q převodovky. 4q táhla jdou upravit, ale není to ono

Uživatelský avatar
ludekhrazdil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 28.05.2011 21:23

Re: Přestavba z automatu na manuál

Příspěvek od ludekhrazdil »

zatim co jsme merily tak sirka diferencialu je stejna, stejne tak by +-milimetm melo byt stejne i posazeni prevodovky, myslim si ze poloosy by mely zustat puvodni
jo na to jsem zapomej... ty system tahel k prevodovce mame z origo 5tikvalta. chyby uz akorad radicka a tahlo pod podlahu. + spojkovej pedal

nickname
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 23.01.2011 17:29

Re: Přestavba z automatu na manuál

Příspěvek od nickname »

Pokud máš chuť zachovat automat v autě tak automat mám v G1 a je vše kompletní motor je gti :wink:

Uživatelský avatar
cernyka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.01.2012 13:23
Bydliště: okres Olomouc

Re: Přestavba z automatu na manuál

Příspěvek od cernyka »

Spíše bych se zkusil zaměřit jaké problémy dělá automat? 8O O nesehnatelnosti startéru bych trochu pochyboval. Viděl jsem zgenerálkované startéry jak na benzín tak diesel normálně na prodej kus za kus od Bosche i Helly. Spíše bych viděl problém v částce za startér. Stačí sehnat nějakého dobrého elektrikáře který Ti ho za lepší cenu zgenerálkuje.
************************************************************************************************************************************
**My first car = Volkswagen GOLF MK1, 3dr, 1.6 Diesel, 3 speed automatic transmission with Economic mode
**Fuel consumption = 6-7 l/100km
************************************************************************************************************************************

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“