decentní snížení

kola, brzdy, podvozek, převodovka a spojka

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
dury2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

decentní snížení

Příspěvek od dury2 »

Ahoj, na cabriu mám snížení podvozek 40/40 mm, kola R13 175/70. Vypadá to pěkně, ale s jízdou je to horší. Poskakuje to po silnici a samozřejmě škrtám o lemy. Kola mají ET tuším 20. Chci je zachovat, planuji dát gumy 175/60 event 175/50. Tím zřejmě vyřeším škrtání o lemy, ale zase auto bude níž a komfort bude také horší. Když v tom jedu, tak je mi auta úplně líto, jaké dostává rány. Uvažuji nad origo tlumičema a pérama a ty sportovní vyhodím. Chtěl bych ale zachovat alespoň částečné snížení, třeba o 2cm. Je nějaké řešení, např. úprava horního zavěšení nebo tak něco. PS zkracovat origo péra se mi nechce a stejně tak ani vytahovat lemy. Díky za rady

Uživatelský avatar
dury2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: decentní snížení

Příspěvek od dury2 »

Nikdo neporadí?

johny 5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 02.07.2013 18:13

Re: decentní snížení

Příspěvek od johny 5 »

dury2 píše:Nikdo neporadí?
Tohle forum je nejhorsi co jsem kdy videl.tady odpovidaji jen na kraviny.

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: decentní snížení

Příspěvek od jirkaTDI »

tak bohužel moc lidí sem už nechodí...

jinak snížení 40 mm není žádný extrém, to musí fungovat dobře. Taky ale záleží, jaký je výrobce tlumičů a pružin... Jestli tam třeba nejsou tlumiče Koni s utaženou tvrdostí na max :D

Jinak komfort sériového podvozku s decentním snížením umí Eibach pružiny, snížení mají cca 25-30 mm (měl jsem je na mk3 Golfu a byly fajn). K tomu nějaký rozumný tlumiče, třeba Bilstein B4 :wink:
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Uživatelský avatar
dury2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: decentní snížení

Příspěvek od dury2 »

Díky za reakci, ten eibach vypadá slibně, akorát to snížení 30-40 mm je možná moc, myslel jsem tak 20 mm. S těma tlumičema jsem ale někde přes 10 tis.

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“