Změna rozteče

kola, brzdy, podvozek, převodovka a spojka

Moderátor: lister

Odpovědět
pov
Pilot
Pilot
Příspěvky: 848
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hulín

Změna rozteče

Příspěvek od pov »

Hoy kluci, resim ted malej problemek, je nejaky zpusob jak dostat na predek roztec 5x112? Vzadu bych to resil asi kotoucema z g3 16v a prevrtat diry, ale nevim z ceho pouzit unasece v predu a jaky kotouce aby to bylo realny :x


podlozky se zmenou roztece nelze vzhledem k ET kol... :|

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4932
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Změna rozteče

Příspěvek od lister »

asi by se to dalo vyřešit původních př.nábojů, tzn. vylisovat, zavařit elektrodou na litinu, stočit do roviny, převrtat a nalisovat zpět s novýma ložiskama.
kotouče použiješ podle toho jaký máš brzdy, takže asi 239 :wink: akorát do nich uděláš další díry, kotoučům je to jedno, jsou stažený mezi diskem a nábojem ,ty se ani nehnou.
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

pov
Pilot
Pilot
Příspěvky: 848
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hulín

Re: Změna rozteče

Příspěvek od pov »

otazka je jestli ten rozmer 112 nepujde uz do hrany unasece, to samy na zadku :| jestli to nepujde do hrany kotouce :|

Uživatelský avatar
grim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna rozteče

Příspěvek od grim »

jj, to sem ti zapomněl říct - myslím si, že 112 už bude dost na hraně. měls říct a mohls u mě mrknout jak vypadají přední těhlice 5x100.. kdyžtak icq..

pov
Pilot
Pilot
Příspěvky: 848
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hulín

Re: Změna rozteče

Příspěvek od pov »

no, tak zadek by se na 5x 112 jeste dal predelat, meril jsem to, bude to o fous ale slo by to, ale predek, tzn. zavarit diry a vyvrtat novou roztec nelze, srouby by sly do hrany unasece :|


grim: uz ses strizlivej? :mrgreen:

Uživatelský avatar
grim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna rozteče

Příspěvek od grim »

v zivote jsem nebyl strizlivejsi... :(. kazdopadne jestli je tam nedostanes, tak o kolik? neco by jeste spravily srouby s plovouci hlavou. jestli ani to ne, tak uz je to asi trosku vetsi problem..
a tak ze zvedavosti.. o kolik vlastne precuhuji..?

pov
Pilot
Pilot
Příspěvky: 848
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hulín

Re: Změna rozteče

Příspěvek od pov »

grim píše:v zivote jsem nebyl strizlivejsi... :(. kazdopadne jestli je tam nedostanes, tak o kolik? neco by jeste spravily srouby s plovouci hlavou. jestli ani to ne, tak uz je to asi trosku vetsi problem..
a tak ze zvedavosti.. o kolik vlastne precuhuji..?

hele, ty kola tak jak jsou, sou zaroven s blatnikama, maj ET 23. jakmile dam podlozku, tak se nevlezou, roztec vyresim na zadku, tam misto je na novy diry, ale na predku se z 5x100 na 5x112 bez podlozky nedostanu

Uživatelský avatar
Curda
Pilot
Pilot
Příspěvky: 852
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Změna rozteče

Příspěvek od Curda »

No řešil jsem úplně stejnej prooblém. Šrouby s plovoucí hlavou Ti pomůžou tak 1,5 - 2 mm, ale ne 12mm. Já jsem nakonec koupil podložky 1,5 cm přímo od RH. Kdyby jsi měl šikovnýho soustužníka, kterej by ti vytočil náboj na kterym by byl větší průměr, aby se tam těch 112 vešlo, tak je to vyřešený. Chce to nějakou pořádnou ocel a pak šikovnýho soustružníka...

pov
Pilot
Pilot
Příspěvky: 848
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hulín

Re: Změna rozteče

Příspěvek od pov »

Curda píše:No řešil jsem úplně stejnej prooblém. Šrouby s plovoucí hlavou Ti pomůžou tak 1,5 - 2 mm, ale ne 12mm. Já jsem nakonec koupil podložky 1,5 cm přímo od RH. Kdyby jsi měl šikovnýho soustužníka, kterej by ti vytočil náboj na kterym by byl větší průměr, aby se tam těch 112 vešlo, tak je to vyřešený. Chce to nějakou pořádnou ocel a pak šikovnýho soustružníka...
vyrobit vetsi naboj by treba nebyl az takovy problem, ale na vetsi naboj zas nedas seriovej kotouc, tak by se musely dat jiny brzdy a kotouc treba uz primo s 5x112

Uživatelský avatar
Curda
Pilot
Pilot
Příspěvky: 852
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Změna rozteče

Příspěvek od Curda »

No já mam brzdy z VR6, takže do toho kotouče by se to vešlo...

Uživatelský avatar
Curda
Pilot
Pilot
Příspěvky: 852
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Změna rozteče

Příspěvek od Curda »

Nenarval bys je tam přes 1,5 cm podložku???

pov
Pilot
Pilot
Příspěvky: 848
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hulín

Re: Změna rozteče

Příspěvek od pov »

Curda píše:Nenarval bys je tam přes 1,5 cm podložku???
naopak aby to bylo ideal, tak bych musel jit jeste tak 3-4mm dovnitr :)

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna rozteče

Příspěvek od Keflek »

lister píše:asi by se to dalo vyřešit původních př.nábojů, tzn. vylisovat, zavařit elektrodou na litinu, stočit do roviny, převrtat a nalisovat zpět s novýma ložiskama.
kotouče použiješ podle toho jaký máš brzdy, takže asi 239 :wink: akorát do nich uděláš další díry, kotoučům je to jedno, jsou stažený mezi diskem a nábojem ,ty se ani nehnou.

Jakmile to zavaris,tak se to vykali aztvrdne. Akorat na tom oddelas zavitniky. A to i strojarskej. Zkousel jsem to

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“