Převodovka G1 Výměna oleje???

kola, brzdy, podvozek, převodovka a spojka

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kundoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 18.01.2008 12:23
Kontaktovat uživatele:

Převodovka G1 Výměna oleje???

Příspěvek od Kundoš »

Ahoj. Možná hloupá otázka,možná to tu někde je...ale nenašel jsem a vážně to nevím. 8O Jak je to s výměnou oleje u převodovky G1 1,6D pětikvalt. Je tam už stálá náplň? Popřípadě jak často měnit a jakej nejlepší olej... Chodí mě lehce,vše je zatím v normálu,ale hloupýmu napověz.. :mrgreen: Díky.

Uživatelský avatar
Marus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 405
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro Jablonec nad Nisou

Re: Převodovka G1 Výměna oleje???

Příspěvek od Marus »

Já měnil,protože jí tam bylo už málo a dával jsem tam olej do automatických převodovek-je řidší než minerál a syntetika mi připadla drahá.(navíc mi to poradil maník ,který opravuje převodovky a myslím,že tomu rozumí :lol: )

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Převodovka G1 Výměna oleje???

Příspěvek od vwCharlie »

já bych tam dal,to co tam patří a určitě bych se nebál minerálu,naopak bych ho doporučil do staré převodovky. Takže jakýkoliv olej třeba EP80W splňující normu GL-4,množství 1.8-2.0L :wink:
Olej do automatu ti řekl asi proto,že ho měl někde po ruce,už jsem to slyšel,ale pak ty převodovky hrčí a synchrony nestíhají a pak se člověk diví,že tam kvedlá 2,3 přes zuby. :)

Uživatelský avatar
Marus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 405
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro Jablonec nad Nisou

Re: Převodovka G1 Výměna oleje???

Příspěvek od Marus »

S minerálem jsem měl malinko problémy v zimě při řazení pětky,ale jinak v poho.A jinak ten týpek staví závodní převodovky a rozhodně nemá zapotřebí brát to co je po ruce.Na závodech jezdím vpodstatě jen 1-2-3 už 4roky s jednou převodovkou ,jezdím s ní i v normálním provozu každej den do práce a zatím je OK :D

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Převodovka G1 Výměna oleje???

Příspěvek od vwCharlie »

olej v převodovce se nemění každý rok,vydrží tam celou věčnost a jsou tam jenom dva litry,takže i kdyby tam chtěl někdo plnou syntetiku (což nedoporučuju do staré vyběhané převodovky s vůlema) tak si těch max 200kč připlatím a nebudu tam lít přece olej do serva.Nevím kde na to přišel ten mechanik,že je to lepší,kdyby to byla pravda,tak by asi předběhl všechny výrobce olejů ve vývoji :D . Ale nikomu v tom nebráním

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Převodovka G1 Výměna oleje???

Příspěvek od Shorty »

Asi mrtvé téma, ale třeba to někomu pomůže.

Měnil jsem převodový olej v Mk1 Cabriu. Dohromady s repasí a vyčištěním řadícího mechanismu to znatelně zlepšilo řazení.

Nicméně jádro mého příspěvku je spíš princip doplnění oleje pro převodovku 020. Na globálních fórech a webech jsou spekulace, že do roku 09/1987 se tam plnícím otvorem vejde jen 1,5l oleje a zbylých 0,5l se tam musí dostat jinak (klasik - jiný náklon motoru,opakující se chyba inženýrů VW). K tomu ale dodávají, že se to týká jen Mk2 a jedniček Cabrio nebo Scirocca ne. Nicméně není tomu tak - aspoň ne v mém případě a po nalití 1,5l začal olej vytékat, tak jsem to přizvednul a dolil zbylých půl litru (samozřejmě po řádném vykapání).

Technické info
Motor: 1.8 EX (je z Mk2 ale v tovární zástavbě)
Převodovka: kód 4T, typ 020 (vyrobena 23.9.1985)
Použitý olej: 2l G060726A2 (předepsáno Etkou)

Můj závěr - kdo má v autě na bázi jedničky už z fabriky motor z dvojky a přitom to není modelový rok 1987 (prý se plnící otvor přesouval o 7mm vejš), tak ten ať si na výměnu oleje připraví zvedák nebo ať pak sundá náhon tachometru a leje to tudy.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“