snížený podvozek

kola, brzdy, podvozek, převodovka a spojka

Moderátor: lister

Uživatelský avatar
dury2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: snížený podvozek

Příspěvek od dury2 »

Zkusím je zítra kontaktovat. Ale mám auto pro spíš pro potěchu, než na ježdění. :)

Uživatelský avatar
jacoboVW
Závodník
Závodník
Příspěvky: 599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okolo Mělníka

Re: snížený podvozek

Příspěvek od jacoboVW »

KW je super podvozek,ale taky stoji 8)

Uživatelský avatar
dury2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: snížený podvozek

Příspěvek od dury2 »

Tak mám koupené tlumiče od V-Maxxu. Včera jsem to začal přehazovat, stávající pružiny jsou celé černé, zhruba v polovině mají tři modré tečky. Jsou označené F RBW 1714G0F. (možná to bude RBW 17146OF bo tak nějak = je to špatně čitelné.) Odtud souvisí má prosba, mohl by se mi někdo podívaz do ETKY na co to jsou pružiny a popřípadě snížení? Díky

Uživatelský avatar
jacoboVW
Závodník
Závodník
Příspěvky: 599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okolo Mělníka

Re: snížený podvozek

Příspěvek od jacoboVW »

tak jedině s tim ti mužu pomoct je že ten s těma 3 modrejma ma origo číslo 171411105g 953 a dělali se 08/83-07/93 . nic jiného nejde žadne snížení neudavají...

Uživatelský avatar
dury2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: snížený podvozek

Příspěvek od dury2 »

Jo teď jsem to taky v ETCE už dohledal, klasické pružiny bez snížení. Nemá tu někdo na prodej sportovní pružiny?

Uživatelský avatar
luckylola
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 9, 196 00
Kontaktovat uživatele:

Re: snížený podvozek

Příspěvek od luckylola »

Já jsem řešila a budu řešit to samé. Mám tam 15tky kola, předek je celkem v klidu, ale na zadek jsme museli dát dorazy, protože při projetí díry (menší) sem dřela pneumatiky anebo když si sednul někdo do zádu tak taky
původně jsem měla normální tlumiče bilstein + sportovní pružiny, ale byl to děs tak, abych teď nemusela hned řešit tlumiče, protože jsou nové, přišly tam nekratší originál pružiny, zadek mám teď výš než předek, ale ještě ho musím spustit, protože je to moc, ale tvrdý to je i tak dost, když se nemůžu vyhnout menší díře, kterou u normálního auto skoro necítíte, já už stiskávám zuby a čekám jen na tu tupou ránu, budu to muset taky ještě pořešit a pak je taky hodně důležitá geometrie, aby to tak netancovalo po silnici... za každou radu budu taky ráda, zatím přemýšlím, že budu šetřit a možná zvolým KONI s nastavitelnou tuhostí, máte s nimi někdo zkušenost?
Slunce nad hlavou

Uživatelský avatar
dury2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: snížený podvozek

Příspěvek od dury2 »

Já už jsem koupil nové přední tlumiče V-max (3tis) a sportovní pružiny 40/40 (2tis). Bohužel teď nemám čas to tam dát :( , ale těším se jak si s tím budu za dlouhých nočních večerů hrát. Pak dám vědět. Kola mám a budu mít 13. Nejspíš 205/60 (podle TP) ale to jsou hrozné balóny, tak chci vyzkoušet 175/50. Už se těším :D

Uživatelský avatar
luckylola
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 9, 196 00
Kontaktovat uživatele:

Re: snížený podvozek

Příspěvek od luckylola »

ty tam dáš 13? :158: , ty jsou hrozně malý aspoň tam dej 14tky, když né 15tky :D
Slunce nad hlavou

Uživatelský avatar
dury2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: snížený podvozek

Příspěvek od dury2 »

Chci to mít v co možná nejvíce origo stavu v kompromisu s mojí představou :D Rád bych veteránské značky.
V původním TP jsou 205/60/13. Teď tam mám 175/60/13 a je to docela v pohodě. Navíc už jsem sehnal libové dobové hliníky 13´, teď je jenom udělat aby byly trochu k světu. Schválně si zkus někde sehnat 28 let staré kola, aby byly alespoň trochu pěkné, teď tím nemyslím zachovalé = to už je zase další věc.

Uživatelský avatar
luckylola
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 9, 196 00
Kontaktovat uživatele:

Re: snížený podvozek

Příspěvek od luckylola »

když chceš origo veterána tak jak vypadal kdysi tak to beru, doufám, že ho pak někdy uvidim :lol: na druhou stranu kdyby jsme to chtěli všichni stejný tak by to byla nuda,
jinak sehnat takhle staré kola, jo to je problém, vůbec takové ty rarity i jako chromované nárazníky je potíž sehnat, protože kdysi jich hromada skončila na skládkách, když přišli plastové, každý se jich pak zbavoval a tak je to se vším, ale chce to hledat, čekat a hlavně nevzdat se :lol:
Slunce nad hlavou

Uživatelský avatar
dury2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: snížený podvozek

Příspěvek od dury2 »

Přesně tak, moje řeč. Nárazníky už taky dva roky marně scháním. S těma kolama to bylo asi taky tak. Jakmile se objevily nějaké trochu pěkné 15´ od nějaké tzuningové firmy, tak origo BBS šly do sběrny. A když je nikdo nesundal tak po 20 letech jsou z nich šišky.
Cabro mám spíš jako mazla než na ježdění.
Úplně super je to pocit když na něm něco děláš,přestane ti to jít a nebo nemáš čas. Tak to prostě necháš rozdělané a vrátíš se k tomu třeba za týden. Prostě když tě netlačí, že s tím musiš taky hned odjet. To je prostě super pocit.

Uživatelský avatar
hushan
Závodník
Závodník
Příspěvky: 555
Registrován: 26.06.2008 14:44
Bydliště: ta pánef pod Ještědem
Kontaktovat uživatele:

Re: snížený podvozek

Příspěvek od hushan »

V- maxx je prej nic moc., sem teda slyšel.!! Maš už namontováno a vodskoušeno.? Jinak pochybuju silně že gháábro sjíždělo s pásu na 205/60 R13 a 175/50 R13 taky nejni moc orygo. :? Neměl bysis plíct pojmy s dojmy. :wink: Jinak ti přeju hodně zdaru.
???.QUOVADISDOMINE.???
...DUMSPIROSPERO...

http://www.dubgang.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
dury2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: snížený podvozek

Příspěvek od dury2 »

Na V-Maxx jsem slyšel doposud jen dobré refernce, každopádně byly o více než půlku levnější než koni. Tak až odzkouším tak dám vědět, rozhodně s tím ale nebudu závodit. Asi kabro z pásu nesjíždělo s 205/60/13 ale podstatné pro mne je, že v původním německém TP v roce 85´ byla připsána alternativa 205/60/13.

Uživatelský avatar
hushan
Závodník
Závodník
Příspěvky: 555
Registrován: 26.06.2008 14:44
Bydliště: ta pánef pod Ještědem
Kontaktovat uživatele:

Re: snížený podvozek

Příspěvek od hushan »

Tak to už tomu rozumim.
???.QUOVADISDOMINE.???
...DUMSPIROSPERO...

http://www.dubgang.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“