Pojistková skříň

exteriér, interiér a elektro

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
alcyone90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 06.06.2009 12:53

Pojistková skříň

Příspěvek od alcyone90 »

Dobrý den.. Máte někdo zkušenosti s rozebíráním pojistkové skříně? Byl jsem dnes u elektrikáře, dal mi za úkol rozebrat pojistkovou skříň, prostě celou vypájet, odcínit, vyčistit a znova zapájet, jenomže plošné spoje jsou zapájeny na fest a při delším prohřívání se odděluje měd od desky. Mám strach abych pojistkovku nezničil, mám ještě jednu náhradní, ale opravář říkal že se to bude chovat uplně jinak.. a že musim vždy opravovat tuhle zkorodovanou a zadnou jinou tam nemam davat.

Jsem z toho celkem zničenej, páč vim že to nerozeberu xD ae chci jezdit xD

Děkuji za rady... a doufám že jsem vše napsal srozumitelně.. :(

Jinak je to r.v. 1977, motor 1.1, dekuju moc :(

P.S. :D jestli je to beznadějné :D hledám někoho kdo by si ho odkoupil, má to nově technickou, a až na problémy v elektrice jezdí skvěle :)
už na to nemám nervy xD

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4932
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Pojistková skříň

Příspěvek od lister »

v pojistkovce není kuprexitová deska s měděnejma dráhama ale hromada plechovejch nesmyslů , když to rozebereš, už to nikdo nedá dohromady :wink:


zkus jinou pojistkovku, nebo jinýho elektrikáře
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
alcyone90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 06.06.2009 12:53

Re: Pojistková skříň

Příspěvek od alcyone90 »

ae tohle je kuprexit ne?

Obrázek

Uživatelský avatar
jeremy G1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.07.2009 16:41
Bydliště: teplice

Re: Pojistková skříň

Příspěvek od jeremy G1 »

no ja si teda nejsem jistej ale onehdy jsem menil pojistkovku ve felicii a jen sem odpojil draty prehodil je na novou a po ptakach a vse funguje doted takze si myslim ze by to nemel byt problem. elektrikar se spis snazi delat chytryho :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Marus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 405
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro Jablonec nad Nisou

Re: Pojistková skříň

Příspěvek od Marus »

je to tak ,jak píše - lister
žádnej kuprexit tam není -pokud to někdo nějak nebastlil,zkus to rozebrat ,očistit ocelákem a zase složit,ale je to docela pakárna,navíc to už nikdy neuděláš jako origo,doporučuju celou elektriku předělat na dvě pojistkovky ze stodvácy :-)

robil1.6gti
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 409
Registrován: 11.10.2008 19:23
Bydliště: ROSICE u brna

Re: Pojistková skříň

Příspěvek od robil1.6gti »

Pojistkovku jsem rozebral asi před rokem. Vše pěkně fotil abych o tom udělal téma. Fotky mi ale zmizely po kolapsu disku :( .
Co si vspomínám tak jsem opatrně odvrtal Cu nýtek co spojuje kostru tak aby zase šel rozklepnout a držel.Důvod rozebrání byl ten že motor zhasínal a po zatřepání se svazkem kabelů se zase rozjel.
Při demontáži jsem se nejdřív trochu polekal systému propojů mezi pojistkama a konektorama. Jednotlivé desky jsem pokládal i s propojkama postupně na stůl abych to dokázal zase propojit zpět.Propojky jsem očistil od koroze a kolíčky co jdou do konektorů mírně rozšklebil aby byl kontakt v dutinkách.
Nakonec to skládání byla celkem hračka protože až na 2 krátké propojky není žádný kus stejný a nedá se zaměnit. To prostě nejde špatně složit.
Ty propoje jsem sesypal nahromadu a dle drážek v jednotlivých deskách to zase sestavil. Škoda že nemám ty fotky.
Po to pročištění to už nahodile nezdechá. Jinak ale v té eletrice jsou docela velký úbytky napětí. Na blinkry mi např. jde okolo 9 V a žárovka se řádně nevyžhaví . Tak jsem tamšoup 6. voltový a blinkr nikdo nepřehlídne. Mám to asi půl roku a zatím se nezpálily. A hlavní světla taky svítily žlutě - při 10,5 V, tak je napájím přímo z altíku přez relátka - jištěno pojiskama a úbytek napětí je 0,2 V a zase je večer vidět. Není to sice úplně košér ale holt ta stará elektrika má svoje mušky. Nic se nepájí aní neocíňuje :D ale hlavně čistí.
Naposledy upravil(a) robil1.6gti dne 02.08.2009 15:44, celkem upraveno 1 x.
-----

Uživatelský avatar
alcyone90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 06.06.2009 12:53

Re: Pojistková skříň

Příspěvek od alcyone90 »

Jenomže :D já v tom nejsem moc zběhlej :D nechci nic zničit :D eště zkusím jednoho elektrikáře :D a pak :D bůh mi pomáhej xD

Mimochodem neměl by jste někdo ještě někde doma zahrabanou volnoběžnou cívku do karburátoru?

Uživatelský avatar
vwgecko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 26.04.2009 12:13
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistková skříň

Příspěvek od vwgecko »

heh připadá mi že ten "inteligentní" elektrikář nevěděla nebo nechtěl vědět co s tim mýáš tak ti dal ten "úkol"...

ta pojistkovka zevnitř vypadá fakt zajímavě...ale funguje :D

častou příčinou nefunkčnosti je jen špatnej kontakt...(já jsem třeba kvůli světlům 50x zandaval a vytahoval pojistku až to začlo fachat :D )

takže nezoufej...vyndej ven,odcvakni přední kryt ajukni tam..možná zjistíš že ti tam jen zateklo...nebo ti nějaký vodivý smítko udělalo přepoj...

takže kontrola,očištění..případně "úprava" kontaktů...a vše je zas OK (pokuĎ nemáš někde tajně spečený kabely :D )
sen skončil (vw-life.eu)
život de dál: http://www.dfens-cz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
moje nová láska- vločka - vw T3 VANAGON GL Westfalia Camper 2,1 MV KAT

Uživatelský avatar
alcyone90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 06.06.2009 12:53

Re: Pojistková skříň

Příspěvek od alcyone90 »

No dal sem to k jinýmu elekrikáři :D a ten mi to dal celkem do pucu :D občas teda vypadnou blinkry :D tak chce pojistkovka pořádně stlačit :D a někde se sepnou kontakty :D a zas to bliká :D je to na heslo :D ae co chtít po autě který je 40 let starý :D a já nemam na opravy peníze :D dojezdim to :D a pak se začnu shánět po něčem lepčejším :D

Odpovědět

Zpět na „Karosérie“