Vyvařujeme, lakujeme

exteriér, interiér a elektro

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
chavier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 02.02.2008 22:42

Vyvařujeme, lakujeme

Příspěvek od chavier »

Prolezl jsem si pár témat a zjistil jsem, že mi tady chybí ucelené téma vyvařujeme, lakujeme. Každý to dělá jinak. Mě by zajímalo co je nejlepší.
Kdo si dělá Golfíka, tak to určitě plánuje že si ho veme do hrobu a nerad aby mu po roce vykoukla rez.

K vyvařovaní si myslím problém není. Já osobně vždy svařoval plechy k sobě na tupo. Udělat větší kostičku a schovat ji za menší díru a následně dokitovat je pro mě ubohost.

Ale jaký podklad? ja jsem orezlé, svařované části vybrousil až na kov, na to základka, špryc, plnič, lak. Na podvozek, podběhy přelakovatelný Bodyčko.
Sundávate kataforezu?
Jak nejlépe sundat asflat z podvozku?
Na kolik vyjde opískovanání?

Napište vaše zkušenosti a rady.
Obrázek

Uživatelský avatar
Aleš Cordoba
Profík
Profík
Příspěvky: 908
Registrován: 25.08.2009 10:17

Re: Vyvařujeme, lakujeme

Příspěvek od Aleš Cordoba »

Ahoj když jsem přivezl auto hodil jsem ho na bok vzal propanbutanovej hořák respirátor a špachtlý jsem to všechno sundal. Nepálí to jak autogen takže se ty plechy nepokroutili. Pak jsem nechal podběhy + podvozek + interier a motorovej prostor opískovat. Potom všechno co bylo opískovaný nastříkal epoxidovou základovkou. Pak sem to všechno vytmelil tmelem na karoserie ( podvozek a podběhy jsem natřel tím tmelem). Pak jsem dal přelakovatlený bodičky a to bodičko ještě nalakoval :) Katle se vyvyřila :) taky natupo :) (mám stejnej názor jako ty:) ) pak kit všechno stříknout základovou na to stříkací kit, plnič, lak a bezbarvák. Jestě k tomu podvozku tam jsem sundal všechno co tam bylo až na plech. Akorát co nesundalo pískování tam zůstalo, ale moc toho nebylo. A opískování podvozku, interiéru, motorovýho prostoru pak okolo oken mě vyšlo na 3 300Kč :)

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyvařujeme, lakujeme

Příspěvek od jirkaTDI »

bohužel jsem nestavěl auto tak od základu jako Aleš, jen jsem dělal takovou částečnou renovaci, kastle byla celkem v dobrým stavu, ale bez chyby nebyla, měla jednu větší díru v podlaze, tu jsem nechal vyvařit u karosáře, samo taky na tupo, taky na to šel epoxidový základ a místo sváru karosář natřel nějakým gumovým něčím, teď si nevzpomenu název...
jinak jsem měl i pár místeček, který byly zrezlý zkrz, ale nebylo to nic hroznýho, navíc to bylo na místě kde to není vidět a byl tam nic moc přístup, tak něž do toho hned šahat céóčkem mi přišlo lepší to jen zbrousit do čista, natřít základem a přelepit kouskem plechu za pomocí lepidla na okna, to drží stejně jako svár a na rozdíl od sváru se nemusím obávat, že to znova vyleze :-)
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Uživatelský avatar
chavier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 02.02.2008 22:42

Re: Vyvařujeme, lakujeme

Příspěvek od chavier »

ja uz jsem komplet odstrojeny. Prvni si vyrobim takovy stojan na kastli, abych mohl sundat jeste napravy. Pak zacnu tim nejhorsim sundavani asfaltu z podvozku.

Ta epoxidova zakladka to je ono? Epolex?
http://www.barvylaky.com/produkty/barva ... tiny.html/" onclick="window.open(this.href);return false;

Čas mě netlačí, golfíky mám dva, takže hezky pomalu a poctivě.
Ale na sraz nepojedu s mým dailycar G1 bych se mezi leštěnkama styděl :oops:
Obrázek

Uživatelský avatar
Aleš Cordoba
Profík
Profík
Příspěvky: 908
Registrován: 25.08.2009 10:17

Re: Vyvařujeme, lakujeme

Příspěvek od Aleš Cordoba »

Nikde nemůžu najít tu co jsem používal já kupoval jsem jí tady u nás v barvách lakách ale asi to bude něco podobnýho ...

pepe276
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 31.12.2010 14:59

Re: Vyvařujeme, lakujeme

Příspěvek od pepe276 »

Když jsem si kdysi vyvařoval kasorerii na Renaulta 9, tak jsem vše vybrousil až na čistý plech a spodek nechal otryskat. Na to jsem natíral základovku Body 969 - je taková cihlově červená. Žádný odrezovač jsem nepoužíval, na něm to nedrželo a rezlo to pod ním. Maximálně jsem to před natíráním ještě odmastil ředidlem. Základ 2-3x, pak krycí barvu a drželo to dobře.
Do kastle mi napršelo a vzadu v prostoru nohou jsem měl pár dní, než jsem na to přišel lavor vody. V místě kde stála voda a byla jen barva, tak to vydrželo a kde pod tím byl odrezovač tak se začaly v barvě dělat bublinky a začalo to tam reznout. Takže odrezovač mi nesmí do baráku!

Uživatelský avatar
chavier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 02.02.2008 22:42

Re: Vyvařujeme, lakujeme

Příspěvek od chavier »

Chci se zeptat, jak jsou nosníky vzadu, kde se strká nárazník, tam je to konstrukčně špatně řešené, že voda pluje nosníkem až do nejnižšího místa a to uchycení zadní nápravy, kde to pak hnije a nevytéká. Už jsem viděl vyvařenou přepážku s dírou, aby se ten bordel nedostal tak hluboko. má to někdo takto vyřešené?
Obrázek

Uživatelský avatar
Ludo44
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 270
Registrován: 29.11.2008 22:40
Bydliště: martin SK

Re: Vyvařujeme, lakujeme

Příspěvek od Ludo44 »

v zadnych nosnikoch su original lisovane diery ktorými by ta voda mala vytekať ale no neni to tak celkom pravda , ja mam na karoserii z vrchu od zadneho sedadla priamo nad uchitenim napravy vyvrtanu taku večšiu dieru odkial na tie šroby vidim a môžem to tam striekať (starý olej) ked treba

Vocko8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 31.05.2011 10:54

Re: Vyvařujeme, lakujeme

Příspěvek od Vocko8 »

máte někdo prosím katalog barev a kódy barev co se dávali origo na g1?Někde jsem to tady kdysi viděl, ale už to nemůžu najít.. :( Díky

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyvařujeme, lakujeme

Příspěvek od zviratko »

http://www.mk1vw.info/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;


*
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Odpovědět

Zpět na „Karosérie“