Přeměřuje mi tachometr

exteriér, interiér a elektro

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
Matej Kubina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.11.2010 15:50

Přeměřuje mi tachometr

Příspěvek od Matej Kubina »

Ahoj, mám G1 1.5D a přeměřuje mi tachometr. Když jedu 50km/h ukazuje mi asi kolem 80km/h a ještě ručička dost kolísá. Dá se s tim něco dělat? Díky

Uživatelský avatar
Ludo44
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 270
Registrován: 29.11.2008 22:40
Bydliště: martin SK

Re: Přeměřuje mi tachometr

Příspěvek od Ludo44 »

hmm skusil by som ini tachometer prehodiť či nahodov neni chyba v tvojom ale najprv pozri lanko či je v poriadku

Uživatelský avatar
chavier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 02.02.2008 22:42

Re: Přeměřuje mi tachometr

Příspěvek od chavier »

druhou možností je žes přezul na nějaký velký kola, nebo si měl rozebraný tácháč a špatně si nasadil raftičku. Jestli poskakuje, tipoval bych to na lanko, nebo ten mechanismus.
Obrázek

Uživatelský avatar
Colin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Přeměřuje mi tachometr

Příspěvek od Colin »

Mám ten samý problém,tacho ukazuje při jakékoliv rychlosti o 30km víc.. Jestli zjístíš,čím to je,tak dej věddět.. ať vim po čem jít :)

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeměřuje mi tachometr - návod

Příspěvek od zviratko »

Tak tady je návod jak se toho trošku zbavit :

Lze použít z jiných modelů Cabrio , Caddy atd. ozubenné kolečko , které má jiný počet zubů.

Tak že když tachometr tzv. přeměřuje ( jedete 80km/h , ukazuje 110km/h ) , tak je tam malé a chce tam dát kolečko s větším počtem zubů

Když tachometr tzv. podměřuje ( jedete 80km/h , ukazuje 50km/h ) , tak je velké a chce to tam dát kolečko s měnším počtem zubů

Kolečka , která tam pasují jsou tři :

A to zelené , bílé , červené .


Zelené má - 17x zubů
Bílé má - 16x zubů
Červené má - 15x zubů


Tak že komu to ukazuje víc než ve skutečnosti jede , musí dát kolečko s větším počtem zubů , aby se točilo míň a tudíž by to mělo ukazovat aspon cca správně.

Což je většinou náš probém , jelikož dáváme malý pneu s nízkým profilem a kolo se tím pádem točí rychleji než má.

Samozřejmě je potřeba brát v úvahu , že u těch našich pekáčů , jsou ty tachometry , tak nějak už třeba unavený a nějaké odchylky , tak budou vždycky.

Tak že vyndat svoje kolečko z převodovky , spočítat zuby a koupit kolečko s větším počtem zubů. ( mám skladem všechny tři , jedno stojí 140,- :mrgreen: )


foto :

Obrázek


tím by se měl problém trošku zlepšit :-)


*
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Odpovědět

Zpět na „Karosérie“