G1 Cabrio - elektricka strecha

exteriér, interiér a elektro

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
SwissCabrio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 23.11.2010 17:31

G1 Cabrio - elektricka strecha

Příspěvek od SwissCabrio »

Minule jsem tuto otazku castecne nakousnul, ted bych se do toho rad podival vic.

Takze tedy - ma z vas nekdo nejake vetsi zkusenosti z elektrickou strechou?
Jednak jeji spolehlivost (hydraulický písty, pripadne opravy) a jednak jednoduchost ovladani (jenom zmacknu cudlik a jinak nic? - to je otazka od moji manzelky). Momentalne mam klasickou manualni a bez problemu. Co se da delat v pripade poruchy (at uz hydrauliky nebo elektriky) - ma to taky nejaky manualni "zalozni" system (klickou nebo tak)?
Taky jsem si vsiml, ze polovina jiz tak maleho kufru je v haji (diky tomu stahovacimu mechanismu).

Diky moc,
SC

Uživatelský avatar
Shaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostomlaty nad Labem okr. Nymburk

Re: G1 Cabrio - elektricka strecha

Příspěvek od Shaw »

SwissCabrio píše:Minule jsem tuto otazku castecne nakousnul, ted bych se do toho rad podival vic.

Takze tedy - ma z vas nekdo nejake vetsi zkusenosti z elektrickou strechou?
Jednak jeji spolehlivost (hydraulický písty, pripadne opravy) a jednak jednoduchost ovladani (jenom zmacknu cudlik a jinak nic? - to je otazka od moji manzelky). Momentalne mam klasickou manualni a bez problemu. Co se da delat v pripade poruchy (at uz hydrauliky nebo elektriky) - ma to taky nejaky manualni "zalozni" system (klickou nebo tak)?
Taky jsem si vsiml, ze polovina jiz tak maleho kufru je v haji (diky tomu stahovacimu mechanismu).

Diky moc,
SC
mam el. střechu tlačítko nestačí pouze zmáčknout musí se držet dokud střecha nesjede nebo naopak ale to by asi šlo předělat jen na to zmážknutí v originalu to tak ale neni....jinak když se ti tohle rozbije tak na tom mechanizmu je šroubek kterej povolíš a pak jde stahovat klasicky ručně jako to máš ted a ten hydraulickej mechanizmus nezabírá pulku kufru je zadělán po straně kufru a je velký asi jako kdybys tam měl lekarničku + něco menšího....:) dal bych sem foto ale až večer........cabro mam už dlouhou dobu a zatim s tim stahovánim nebyl problem. :)

Uživatelský avatar
TeQUILA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Kralove

Re: G1 Cabrio - elektricka strecha

Příspěvek od TeQUILA »

Jen pro info tem co se jim ty pistnice v kufru rozbijou/zacne z nich tect olej a pri tlahu rvou takove to vrzani jako kdyby bylo malo oleje/. Mam je pretesneny od jednoho pana co dela hydrauliku.Nove prachovky,stiraci krouzky,jdou ztuha ale vse je zas ok.cena opravy 1ks pistnice 600kc.
Nechapu jak muze bejt v haji polovina kufru.Vzdyt je to za tema papirovejma bocnicema v kufru.

Uživatelský avatar
SwissCabrio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 23.11.2010 17:31

Re: G1 Cabrio - elektricka strecha

Příspěvek od SwissCabrio »

Shaw píše: mam el. střechu tlačítko nestačí pouze zmáčknout musí se držet dokud střecha nesjede nebo naopak ale to by asi šlo předělat jen na to zmážknutí v originalu to tak ale neni....jinak když se ti tohle rozbije tak na tom mechanizmu je šroubek kterej povolíš a pak jde stahovat klasicky ručně jako to máš ted a ten hydraulickej mechanizmus nezabírá pulku kufru je zadělán po straně kufru a je velký asi jako kdybys tam měl lekarničku + něco menšího....:) dal bych sem foto ale až večer........cabro mam už dlouhou dobu a zatim s tim stahovánim nebyl problem. :)
Tak to je super, nemel jsem tuseni jak spolehlivy system to je. Ale zda se, ze je to podobne jako s celym autem - tedy to neco vydrzi.
Diky za tipy, to manualni stahovani je vzdy dobry zalozni system a to mackani cudliku je taky jenom detail.
S tou pulkou kufru jsem to trosku prehnal, ale i tak me to prekvapilo, o kolik je cely kufr mensi ...
Ale zas az tak zasadni to neni.
Kazdopadne diky moc za info,
SC

Odpovědět

Zpět na „Karosérie“