Golf cabrio napinaci lanko nedrzi

exteriér, interiér a elektro

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
smart734
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.03.2012 21:12
Bydliště: Praha

Golf cabrio napinaci lanko nedrzi

Příspěvek od smart734 »

Koupil jsem si asi pred mesicem golfika a trochu ho opravuju, byl v roznem stavu. Predchozi majitel snad nenechal nic originalniho. Palubni desku roztrihal, protoze mu neukazovala otacky a palivo, znicil ji tak, ze je nepouzitelna, mam tam svoji zbastleninu, je slozena z otackomeru z g1 rok 83 a paliva z g1 rok 84, plosny spoj je tez z 83. Navic me nastvalo, ze roztrihal funkcni desku, protoze upadla kostra na privodu, v desce chyba nebyla. Dale je venku veskere vstrikovani jetronic, nahrazeno monem, takze je tam jednotka, kterou tam bohuzel musim nechat. Delam na tom furt a ted jsem se dostal na strechu a ta je v poradku az na napinaci lanko, ktere je vylezle ven (viz foto).
2012-06-28 12.08.03.jpg
Da se nejak dostat zpatky do drazky bez rozebirani cele strechy nebo to mam nechat tak, jak to je. Predchozi majitel mi radil, ad pouziju misto lanka nejake silne lepidlo.( diky bohu, ze jsem to vzal vcas). Diky za odpoved
Přílohy
2012-06-28 12.07.11.jpg
2012-06-28 12.07.50.jpg
2012-06-28 12.08.21.jpg
2012-06-28 12.08.43.jpg

Uživatelský avatar
Shaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostomlaty nad Labem okr. Nymburk

Re: Golf cabrio napinaci lanko nedrzi

Příspěvek od Shaw »

Lepidlo vubec....jde to tam dát udělej si nějakej dřevěnej klínek a kladivem to lanko zabouchej do toho žlábku a neboj se do toho klínku praštit lanko obalený střechou zustane v tom žlábku takhle to udělej po celé dýlce střechy.....jinak pěknej kousek.....:)

Uživatelský avatar
smart734
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.03.2012 21:12
Bydliště: Praha

Re: Golf cabrio napinaci lanko nedrzi

Příspěvek od smart734 »

Diky za pochvalu, to lanko mi tam jde dat volne, pokud mam strechu napul ve slapeni, predni cast miri nahoru. Ale kdyz strechu napnu, lanko z drazky vyzkoci. Mam to presto narazet klinem?

Uživatelský avatar
Shaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostomlaty nad Labem okr. Nymburk

Re: Golf cabrio napinaci lanko nedrzi

Příspěvek od Shaw »

smart734 píše:Diky za pochvalu, to lanko mi tam jde dat volne, pokud mam strechu napul ve slapeni, predni cast miri nahoru. Ale kdyz strechu napnu, lanko z drazky vyzkoci. Mam to presto narazet klinem?
jojo to lanko tam musí bejt zabouchaný a jestly je hodně volný tak ho po tom co ho zaboucháš na každý straně přitáhni......

Uživatelský avatar
Martin S.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 07.04.2008 21:53
Bydliště: Frýdlant

Re: Golf cabrio napinaci lanko nedrzi

Příspěvek od Martin S. »

To asi bude jedinej problém, jen že to lanko není naplý..
Jinak pěknej kousek.. Z toho, že je tam něco zbastlený si nic nedělej, všechno se dá sehnat, nebo opravit.. A co by jsi po takhle starým autě chtěl..

Uživatelský avatar
smart734
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.03.2012 21:12
Bydliště: Praha

Re: Golf cabrio napinaci lanko nedrzi

Příspěvek od smart734 »

A jak se k tomu napinani lanka dostat? Uz jsem nasel tu kolej, kde konci, ale nevim, jak to tam vypada, co utahnout a hlavne, jak se tam dostat. Co sundat a tak. Jinak metodu klinek udelam az zitra po vysvedceni. Momentalne jeste kituju diry po rzi.

Uživatelský avatar
Shaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostomlaty nad Labem okr. Nymburk

Re: Golf cabrio napinaci lanko nedrzi

Příspěvek od Shaw »

smart734 píše:A jak se k tomu napinani lanka dostat? Uz jsem nasel tu kolej, kde konci, ale nevim, jak to tam vypada, co utahnout a hlavne, jak se tam dostat. Co sundat a tak. Jinak metodu klinek udelam az zitra po vysvedceni. Momentalne jeste kituju diry po rzi.
od kud jsi bych se stavil a pomohl ti.....jinak musíš sundat na bokách ty trojuhelníkový krytky a ještě lišty co jsou u zadních oken pak se dá ten bok střechy nadzvednout a dostat se k uchycení lanka je to 10 klíč....ale to si myslim nebude potřeba až to tam zaboucháš tak to bude v klidu....

Uživatelský avatar
smart734
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.03.2012 21:12
Bydliště: Praha

Re: Golf cabrio napinaci lanko nedrzi

Příspěvek od smart734 »

Jsem z Prahy, to je pro tebe trochu z ruky :). Dneska to tam zkusim nabouchat

Uživatelský avatar
Shaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostomlaty nad Labem okr. Nymburk

Re: Golf cabrio napinaci lanko nedrzi

Příspěvek od Shaw »

smart734 píše:Jsem z Prahy, to je pro tebe trochu z ruky :). Dneska to tam zkusim nabouchat
hele vubec ne v praze dělám takže sem tady každej den.....:) tak když ti to nepujde tak se v příštim tejdnu stavim....

Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

Re: Golf cabrio napinaci lanko nedrzi

Příspěvek od zdenda.88 »

http://www.golfcabrio.com/documentatie/ ... olf1_2.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
smart734
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 25.03.2012 21:12
Bydliště: Praha

Re: Golf cabrio napinaci lanko nedrzi

Příspěvek od smart734 »

Tak jsem to tam zkousel nabouchat, ale vzdy to po nejake chvili vylezlo ven. Tudiz je to utazenim lanka. Zase ono se mi zda dost natazene, abych v rozich pri utazeni tu strechu neriznul tim lankem. Jak moc je dulezite, aby bylo v te drazce, netece mi tam, ani tamtudy nefouka. Jinak diky za ten manual.

Uživatelský avatar
Shaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostomlaty nad Labem okr. Nymburk

Re: Golf cabrio napinaci lanko nedrzi

Příspěvek od Shaw »

smart734 píše:Tak jsem to tam zkousel nabouchat, ale vzdy to po nejake chvili vylezlo ven. Tudiz je to utazenim lanka. Zase ono se mi zda dost natazene, abych v rozich pri utazeni tu strechu neriznul tim lankem. Jak moc je dulezite, aby bylo v te drazce, netece mi tam, ani tamtudy nefouka. Jinak diky za ten manual.
no ničemu to nevadí ale nevypadá to hezky a při vyžší rychlosti začne ten kus co neni v tý dražce větrem dělat bordel......musíš to tam nabouchat i s tou látkou střechy....drží mi to tam zařízlí i když to na stranách uplně povolim......od kud z prahy si....???

Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

Re: Golf cabrio napinaci lanko nedrzi

Příspěvek od zdenda.88 »

já když zabouchával to zadní lanko, tak jsem dřívkem nebouchal do toho lanka, ale do toho tlustého okraje střechy a snadno to zalezlo.

Uživatelský avatar
Shaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 367
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostomlaty nad Labem okr. Nymburk

Re: Golf cabrio napinaci lanko nedrzi

Příspěvek od Shaw »

zdenda.88 píše:já když zabouchával to zadní lanko, tak jsem dřívkem nebouchal do toho lanka, ale do toho tlustého okraje střechy a snadno to zalezlo.
Přesně do toha se musí bouchat na to sem za poměl. :blush:

Vocko8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 31.05.2011 10:54

Re: Golf cabrio napinaci lanko nedrzi

Příspěvek od Vocko8 »

Ahoj, stal se mi trošku problém- když jsem šponoval napínací lanko tou 10tkou klíčem, tak mi u toho místa kde je zadělanej ten šroub v lanku jakoby vyskočilo lanko z toho šroubu. To znamená že to lanko je v háji nejspíš a budu ho muset nahradit. Chci se zeptat poradil by někdo jak nejlépe to lanko vyndat a hlavně jak nejlépe ho dostat zpátky? Nějakou fintu jak jo nejlíp provlíct, jestli to vůbec jde. Díky moc za tip :!: :wink:

Odpovědět

Zpět na „Karosérie“