Kde máte vin?

exteriér, interiér a elektro

Moderátor: lister

Odpovědět
cotijedotoho
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 281
Registrován: 26.09.2007 18:36
Bydliště: Teplice - Světec
Kontaktovat uživatele:

Kde máte vin?

Příspěvek od cotijedotoho »

Ahoj, podle čeho se rozlišujou auta s vinem na klobouku a nebo na příčce v motoráku? Já mám vin právě na tý příčce, ale ta je schnilá a radši bych jí odstranil než jí zachraňoval. Je nějaká možnost přeražení? popřípadě co k tomu potřebuju?

robil1.6gti
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 409
Registrován: 11.10.2008 19:23
Bydliště: ROSICE u brna

Re: Kde máte vin?

Příspěvek od robil1.6gti »

Informuj se na evidenci vozidel. Asi je možné mít vin jinde, ale měla by to vyrazit firma mající k tomu pověření. Já mám takto vyražené číslo motoru a k tomu doklad .
Tak snad to oficiálně někdo dělá.
-----

Uživatelský avatar
duli
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 26.01.2011 12:54
Bydliště: Strakonice

Re: Kde máte vin?

Příspěvek od duli »

Musíš to mít kompletně nafocené, fotky musíš odnést na odbor dopravy, tam ti to potvrdí a dá ti k tomu vyjádření, pak si seženeš někoho, kdo má akreditaci a vyrážení VIN náhradní technologií a musí ti to zapsat do TP (ptal jsem se na to kvůli jinému autu, které má přepážku lehce prohlou po bouračce a raději to vytáhnu zpět).
Takhle to alespoň funguje ve Strakonicích, ale každý úřad si to dělá po svém (tady někde se řešilo vyřazení auta a já řešil přepis tažného).
Takže dojít na tvůj příslušný úřad a tam se zeptat, nebo jestli je to pojízdé, tak je nejlepší to auto dovézt na odbor celé, ať to tam vidí.
Jinak na klobouku bylo VINko vyraženo origo cca do roku 1978.
Člověk se narodil, aby zemřel. Život se skládá pouze z toho, že denně odvracíme nevyhnutelné.

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: Kde máte vin?

Příspěvek od matko001 »

Bacha na prerazanie VIN - my sme mali jedno taketo auto a v Rakusku chytili sofera, pozreli VIN, ze takto originalne nevyzera a sedel 8 hodin zavrety v cele, kym sa to nevyjasnilo. A to mal vsetky oficialne papiere aj vsetko. Mozno to u vas vedia urobit, ze to na nerozoznanie, ale bol by som opatrny.

Tato situacia bola sice trochu ina, kedze to auto bolo ukradnute, vyradne z evidencie, najdene a kedze uz bolo vyradene, tak neslo prihlasit a dostalo novy VIN aby ho znova zapisali do evidencie.

Odoslané z GT-i9001 cez Tapatalk 2
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

cotijedotoho
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 281
Registrován: 26.09.2007 18:36
Bydliště: Teplice - Světec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde máte vin?

Příspěvek od cotijedotoho »

no mě napadlo že bych sehnal nějakýho borce co by mi to normálně "na černocha" vyrazil, když to na klobouku bylo i originálně, ale je pravda že asi ne na caddy, no asi se na to vybodnu a necham to jak to je, díky všem

Uživatelský avatar
Ludo44
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 270
Registrován: 29.11.2008 22:40
Bydliště: martin SK

Re: Kde máte vin?

Příspěvek od Ludo44 »

VIN na tlniči sa razilo od roku vyroby 1974 do 1979 myslim a potom sa razilo na prepažku , ak môžeš pôvodne čislo zachraniť tak ho nechaj v pôvodnom stave , nedavaj si naražať nove vyhneš sa problemom ako pisali aj chlapi v prispevku na do mnou

Odpovědět

Zpět na „Karosérie“