elektrika-světla

exteriér, interiér a elektro

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
walkr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: česká lípa

elektrika-světla

Příspěvek od walkr »

Zdravím vás ,potřebuji opět trochu poradit. :oops: Dnes jsem si všiml ,že při rozsvícení parkovaček se mi rosvítí hned potkávací světla a navíc mi nejde osvětlení palubky.Když jsem se koukl na pojistky tak jsem zjistil ,že někdo propojil drátem pojistky č.7,8,21 a 22.Nevim z jakého duvodu to udělal.Chci se zeptat jestli je na parkovačky nějaké relé,může být v háji,proto to možná zapojil.Neskoušel jsem to zatim odpojit abych s tim mohl jezdit.Pokud někdo víte jak to je s těma světlama budu rád .Díky

Uživatelský avatar
walkr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: česká lípa

Příspěvek od walkr »

ještě podotýkám,že jsem se díval na ten ruský manual ,ale moudrej z něho nejsem,tam se z té elektriky moc vyčíst nedá.

moretti

Příspěvek od moretti »

parkovačky maj dva zdroje...při rosvícenejch hlavních si berou proud z nich a při vyplym klíčku ale zaplejch světel jdou jen parky proto protože do nich jde proud přímo přes spínačku... (nejmenší kontakt...označen "P"

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

walkr : asi bude potřeba to přemostění odstranit, jinak nezjistíš proč tam je, a jak udělat aby tam být nemuselo :wink:

když se ti nelíbí ruský schéma, stáhni si anglický
http://icelord.net/vw/doc/index.html
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
walkr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: česká lípa

Příspěvek od walkr »

Jo to je lepší ,nejde o to že by se mi třeba ruský nelíbilo :? ,ale je tam špatně čitelný,tohle je daleko lépe vidět.Díky

Uživatelský avatar
walkr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: česká lípa

Příspěvek od walkr »

nazdar.Tak jsem odpojil to přemostění a svítila pouze pravá parkovačka.Rozdělal jsem palubku a u přepínače byl přetrhlej kabel .Ale svítí mi obě parkovačky ,ale nesvítí ani jedno tlumene ani dalkové.Rozdělal jsem ten vypínač a ten je ok .Nejdou nahodou světla ještě přes relé?popřípadě přes které.Jinak už nevim co s tím .Díky

Uživatelský avatar
walkr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: česká lípa

Příspěvek od walkr »

hurá už svítím.nakonec to bylo přepínačem.Ale svítí nějak divně.Při potkávacích se mi rozsvítí vnitřní světla a parkovačky u venkovních a při dálkovejch svítí vše ,není to nějak divně neměli by potkávací svítit venkovní?

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

žádný relé tam není, když svítí jedno dálkový a jedno potkávací , máš jistotu , že spínačka, vypínač i přepínač (páčka) jsou OK, chybu hledej v pojistkovce, pojistkách a vedení mezi pojistkovkou a světlama, jestli ti nesvítí potkávací i dálkový na stejný straně, zkontroluj si kostru na světle
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Odpovědět

Zpět na „Karosérie“