Pár rad..

exteriér, interiér a elektro

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
Danny
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravskoslezský

Pár rad..

Příspěvek od Danny »

Zdravím tady v oddílu Golfík ONE..

Moje segra má 83r.v , 1.6D..
Byl pořád v pohodě,ale teĎ mi připadne ,jako kdyby se zadíral startér-pomalu točí.Vždy to startovalo na ťuk a teď se to musí déle podržet.Nevíte co promazat??Uhlíky už mám.Asi si nechám utočit nová pouzdra nebo co..Nevíte čím by to mohlo být??

Další dotaz by byl,jestli nevíte který altík by tam pasoval z novějšího auta,musím to občas dobíjet,protože si tam ségra naházela Hafec hudby a řekl bych že když to zapne,že to málo dobíjí,tak jestli náhodou není nějaký podobný,který bych tam naimplantoval..

A úplně poslední dotaz..Nahodil jsem jí tam 5kvalta ale nemohl jsem sehnat 5-kovou kulisu řazení,tak by mě zajímalo jestli jí někdo nemá doma,protože jsem upravil tamtu (převařoval jsem tam tu klenbu na Zpátečku).Ale řekl bych,že je tam pořád málo místa že originál by byl lepší...

Děkuji za každou radu a pomoc..

:D

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

par rad......

Příspěvek od Type-17 »

zkus ten altik rozebrat a podivat se jestli na rotoru v myste kde jsou uhliky jsou ciste drazky. a namazat muzes jedine ozubeni jinak asi nic.
jestli znas nejakeho elektrikare tak at ti zmeri kolik ti dobiji altik kdyz zapnes hudbu a mej nastartovano. mel by dobijet neco kolem 13,7 ale uz jsi nejsem moc jisty. jinak staci najit nejaky co ma stejne uchyceni a vic dobiji.
mozna ze v auto kely by tu kulisu budou mit a jeste ti muzu poslat cislo na prodejce a tam ji maji. je to prodejna v Karviné.

Uživatelský avatar
Danny
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravskoslezský

Re: par rad......

Příspěvek od Danny »

Type-17 píše:zkus ten altik rozebrat a podivat se jestli na rotoru v myste kde jsou uhliky jsou ciste drazky. a namazat muzes jedine ozubeni jinak asi nic.
jestli znas nejakeho elektrikare tak at ti zmeri kolik ti dobiji altik kdyz zapnes hudbu a mej nastartovano. mel by dobijet neco kolem 13,7 ale uz jsi nejsem moc jisty. jinak staci najit nejaky co ma stejne uchyceni a vic dobiji.
mozna ze v auto kely by tu kulisu budou mit a jeste ti muzu poslat cislo na prodejce a tam ji maji. je to prodejna v Karviné.
Myslíš že má nějáké vebové stánky??Ten prodejce?? A ten altík jsem měl u elekritkáře,vyměnil mi tam diody a nový reglér (regulátor napětí)..Když to auto běží,tak dobíjí 13,8v,zapnu světla už jsem na 13,4V a jak zapnu zesák s rádiem tak jsem na usmolených 12,7V :? .Právě jsem myslel,že už někdo dával silnější..Ať poradí z čeho..Vím že z Audiny 80 nesedí..(1.8benál.)

Uživatelský avatar
BorutaPavel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BorutaPavel »

Mám tu z 1.9 td z Venta, možná by to šlo na 1.6d. a dobíjelo by to fakt good.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

-altík z venta by nešel,má jiné uchycení a napínání řemene a je tam i jiná řemenice
-startér se může točit pomalu z několika důvodů: 1,slabý startovací proud baterky 2,slabá kostra,bývá často zaoxidovaná a jsou velké odpory 3,můžou být vymleté vložky rotoru a on se pak příčí.Jinak se tam nic nemaže
-a altík dobíjí pořád stejně,poklesá napětí jenom na baterce,takže jestli dává min 13,5 tak by to mělo být v poho.Jinak bývají sjeté uhlíky nebo špatný celý reglér.A jestli se baterka vybíjí,tak zkus zjistit,jestli po vypnutí motoru něco neodebírá z ní proud,mohl by to dělat právě zesilovač,pokud není přes vypínač.A jestli je to v pořádku,tak je špatná baterka.

Uživatelský avatar
Danny
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravskoslezský

Příspěvek od Danny »

Bateká je asi roček a půl stará...Zesík je na vypínač..Uvažuju,ať tomu trošku pomůžu,tak dám do zadních lamp diody s paticí..Jinak fakt nevím.. :?

moretti

Příspěvek od moretti »

to že je baterce rok a půl neni důležitý...brácha měl 3měsíce starou a vydrží 3hodiny nabitá...(bez odběru proudu...)

a já měl vartu z roku nežer chleba...(cca 8let) a drží i když má proraženou stěnu...(zaletováno pájkou a dolito elektrolitem)

skusil bych baterku (jistě někdo ochotnej pučí)
a pak hledat odpory a kraťasy...(můžou to dělat i ty hodiny co máš v přístrojovce)

taky to můžou dělat stěrače...
a ventilátor...
možností je prostě hafec...

PS trochu OT: pokuď vám najednou přestanou stírat stěrače...koukněte jestli v nich nemáte zamotanej hadr...(vlastní skušenost :D:D:D )

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

moretti píše:PS trochu OT: pokuď vám najednou přestanou stírat stěrače...koukněte jestli v nich nemáte zamotanej hadr...(vlastní skušenost :D:D:D )
sis schovával hadr na utírání měrky od oleje a už to bylo,co :lol:

Odpovědět

Zpět na „Karosérie“