Pomoc-teplota

exteriér, interiér a elektro

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
Matej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Pomoc-teplota

Příspěvek od Matej »

Nazdárek kam má ukazovat ručička na budíku teploty? Ukazovala mi buď nic nebo pod půlku vyměnil sem čidlo a teď ukazuje až za diodu, ventilátor se nesepne tak nevim jestli ukazuje špatně nebo je špatný i čidlo ventilátoru dík za rady Matej

Uživatelský avatar
GTI1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 596
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: monkey island
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc-teplota

Příspěvek od GTI1 »

Matej píše:Nazdárek kam má ukazovat ručička na budíku teploty? Ukazovala mi buď nic nebo pod půlku vyměnil sem čidlo a teď ukazuje až za diodu, ventilátor se nesepne tak nevim jestli ukazuje špatně nebo je špatný i čidlo ventilátoru dík za rady Matej
Těsně za diodou je provozní teplota a ventylátor spíná podle spínače na chladiči,záleží jakej tam máš.
Kvalitu poznáš až po 20ti letech provozu

Uživatelský avatar
Matej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc-teplota

Příspěvek od Matej »

Dik jenom sem tady kdysi čet že má ukazovat provozní teplotu na diodu. Je to 1.6 D ty čidla sou tam dvě měnil sem jenom jedno tak nevim jestli měnit i druhý jedno by mělo bejt na ukazatel teploty a druhý na žhavení. Žhavení je OK chytá to na první otočení ale ta ručička leze trochu dál než těsně za diodu.Může to bejt i tim že to čidlo neni origo?

Uživatelský avatar
GTI1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 596
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: monkey island
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc-teplota

Příspěvek od GTI1 »

Samozřejmě záleží na čidle teploty a jak jsem už psal i spínači ventylátoru chlazení.
Kvalitu poznáš až po 20ti letech provozu

Uživatelský avatar
Jose_M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Pomoc-teplota

Příspěvek od Jose_M »

Matej píše:Dik jenom sem tady kdysi čet že má ukazovat provozní teplotu na diodu. Je to 1.6 D ty čidla sou tam dvě měnil sem jenom jedno tak nevim jestli měnit i druhý jedno by mělo bejt na ukazatel teploty a druhý na žhavení. Žhavení je OK chytá to na první otočení ale ta ručička leze trochu dál než těsně za diodu.Může to bejt i tim že to čidlo neni origo?
Taky mi ručička teploty ukazovala před diodu, po výměně chladiče a čidla na chladiči přeleze přes diodu, někdy i dost daleko, ventilátor sepne až v mezních situacích, ale sepne... Ta dioda bliká jen v extrémních případech, před nastartováním a při příliš vysoké teplotě. To by se ale nemělo stát, pokud teda funguje ventilátor.
Podle mě stačí opatrnost, když se to bude hodně hřát tak si pusť naplno topení. Možná by nebylo špatný zkusit ventilátor, jestli funguje.
Nikdo nedovede pořádně nadávat, dokud se nenaučí řídit.

klín
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 03.11.2007 21:08
Bydliště: Dýšina (u Plzně)

Re: Pomoc-teplota

Příspěvek od klín »

ta ručička může bejt až za polovinu až k bílýmu poli tam je hranice přehřátí a pak to začne svítit

Odpovědět

Zpět na „Karosérie“