Cabrio,střecha

exteriér, interiér a elektro

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
dury2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Cabrio,střecha

Příspěvek od dury2 »

Mám na boku střechy trhlinu cca 5 cm, nechávám to přešít ale musím sundat plachtovinu. Tak se ptám jak na to. Konstrukci se střechou už mám dole. Potřebuji poradit jak sundat samotnou vrchní část plachtoviny, dikes.

Uživatelský avatar
spejla
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Cabrio,střecha

Příspěvek od spejla »

proč si sundával celou konstrukci? Kdž si chtěl sundat jen, poslední vrstvu...

Tak zaprvé, vytáhnež přední boční gumy z kolejniček, odmontuješ lištu spolu s přední podlouhlou lištu, jo, než budeš vytahovat ty gumy, musíš odmontovat ješte ve předuna rámu takový dvě krytky (2 šroubky na každý), no pak lanka napínací po boku (vzadu v rámu u plynovek, je zacvalká pružina k rámu), předpokládám, že to budeš mít ješte v předu přilepený, tak si to neroztrhej,,jinak kdybys potřeboval poradit, není problém, našel jsem fotky, tak ty ti asi poradí vícnež moje kecy :)
Jo ješte cca v půlce je nýtem připevněná k rámu..
Přílohy
8.jpg
57.jpg
13.jpg
17.jpg
14.jpg
16.jpg

Uživatelský avatar
dury2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Cabrio,střecha

Příspěvek od dury2 »

Dikes, tohle jsem přesně potřeboval. Auto šlo do celolaku, takže proto jsem sundaval střechu. Teď počítám, že to půjde hůř sundat, když je to sólo. Jak to pak šlo nandat zpátky? Jak jsi vyřešil to napínací lanko vzadu pod oknem? Mám ho orezlé a bojím se, že praskne. Proč jsi jí sundaval ty? Nějaké doporučení, rady a tak..

Uživatelský avatar
spejla
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Cabrio,střecha

Příspěvek od spejla »

Tak namontuj celej rám zpátky, pošteluj si to ad ti to jde pěkne zavírat, pak začni od zadu přiděláva tsřechu, tedy tím zadním napínacím lankem, no, dáváš původní střechu, teže ho asi moc nedorvávej, ad ti neopraskne, jinak nový stojí asi 1400kč, až napneš lanko (nazapomínej si vypínat boky střechy dopředu k těm krytkám bočním), po zadním lanku doporučuju udělat předek, tedy přitáhnout to pod tu lištu přední dlouhou, pak zadní lisšty s gumama naz zadníma oknama, a pak na předníma, mezitím boční napínací lanko...
NO já to koupil už sundaný a uplně rozebraný, taže to byl trochu oříšek jak tam má všechno vlasně být aby to fungovalo, navíc jsem dával novou střechu..

Jiank fotek z netu mám moc, tak kdyžtak přes ICQ, ad tady není celá galerie :)

Uživatelský avatar
dury2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Cabrio,střecha

Příspěvek od dury2 »

Dneska jsem nasazoval a dělal přední dveře. Trápil jsem se s oknem u spolujezdce, ve spodní poloze jde brutálně ztuha. Pamatuji si že to nebylo. Všechno jsem sna třikrát rozebíral a skládal ale výsledek je pořád stejný. Nemáš nějakou radu -zkušenost?

zdenci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 20.01.2008 19:11
Bydliště: praha

Re: Cabrio,střecha

Příspěvek od zdenci »

kolik vas stal ten vrchni dil strechoviny?ja ma strechu starou cca 2 roky ale nejakej umelec to delal z nejaky plachtoviny tak ze to nevypada moc dobre.tak premyslim o novy.

Uživatelský avatar
dury2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Cabrio,střecha

Příspěvek od dury2 »

Novou nemám, jenom opravenou. Někde tu byl odkaz na německo za 399-499 Eu novou.

Uživatelský avatar
spejla
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Cabrio,střecha

Příspěvek od spejla »

s těma dveřma a stahovačkou, nevím, neskřípeš tam někde to lanko v bovdenu? Nebo nějak nekřížíš sklo? Bych zkusil vyhodit sklo a jen jezdit mechanizmem stahování...

Uživatelský avatar
dury2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Cabrio,střecha

Příspěvek od dury2 »

Lanko tam žádné není, má to nůžkový mechanismus. Sklo jsem vyndal a stejně to drhne.

Uživatelský avatar
polis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: trutnov

Re: Cabrio,střecha

Příspěvek od polis »

no lanko by tam melo bejt.....
Přílohy
1cokoli 001.jpg

Uživatelský avatar
dury2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Cabrio,střecha

Příspěvek od dury2 »

:P Není

Odpovědět

Zpět na „Karosérie“