Vypnutie kurenia 1.6d

exteriér, interiér a elektro

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
Non
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.02.2006 21:02

Vypnutie kurenia 1.6d

Příspěvek od Non »

Neviem si rady s vypnutim kurenia v aute. Studoval som uz aj prirucky a fora ale tuto problematiku som nasiel len u dvojkoveho radu a tam sa vypina kurenie klapkou, ktora reguluje prechod vzduchu cez radiator, to znamena, ze radiatorom prudi kvapalina neustale. Ja mam vsak vyvedeny bovden s lankom do motoroveho priestoru, co nasvedcuje tomu, ze by tam mal byt nejaky ventil na odsatvenie prietoku kvapaliny radiatorom. Nic take tam vsak neni, bovden s lankom si len tak vysi vo volnom priestore. Ten motor tam bol vsak vymeneny, povodny je 1.5d. Ventilator kurenia sa nachadza v motorovom priestore navrchu, nie v kabine. Prebehol som vsetkych predajcov ND v okoli a nikdo to ani v katalogoch nevie najst. Ten magor, co to mal predo mnou to vyriesil velmi sikovne a dal tam stary ventil z radiatora 3/8 palca ( potom som sa dozvedel, ze to je vodoinstalater, div sa svete! ). Takze ked chcem zapnut alebo vypnut kurenie, musim zastavit, otvorit kapotu a pokrutit s ventilom. Vedel by mi niekto poradit kde taky ventil zozeniem, aby sa dal regulovat z kabiny tak ako to ma byt, pripadne dat tam z ineho vozu aby pasoval ? Nerad by som zhanat cele kurenie. Skusal som to lanko prirobil k tomu 3/8 ventilu, ale ten ide dost tazko a lanko s nim ani nehne. Boh zehnaj takymto domacim inzinerom.

Uživatelský avatar
olin-caddy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovosicko

Re: Vypnutie kurenia 1.6d

Příspěvek od olin-caddy »

Asi mu odešel původní plastovej ventil, kterej je na hadici vedoucí od motoru k topení. Já pokud bych neměl origo a měl ten topenářskej, tak bych to takhle taky prozatímně vyřešil. Není příjemnný, když ti topení topí i v létě, když je venku +30°C. Zažil jsem to u služebáku, že tam nešlo zavřít a v tu chvíli, když jsem tam trávil 16 hod denně, tak to bylo utrpení. Řešil jsem to ale ještě drastičtějším způsobem a to tak že jsem vždycky skřípnul přívodní hadici k topení truhlářskou svorkou :D ....
jsem kutil, mám malou dílnu, víc mne nezajímá

Uživatelský avatar
Non
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vypnutie kurenia 1.6d

Příspěvek od Non »

No dakujem ti. Konecne som sa dozvedel, ze tam ten ventil bol. Teraz sa aspon v autodieloch s nimi o tom mozem kludne hadat. Ono fungovat to funguje rovnako ako s tym originalom, len to, ze musis chodit do predu a otvarat kapotu aby si ho ovladal. Uz som rozmyslal o tom, ze ho dam dakde dnu do kabiny, ale skusim najskorej zohnat origo.

Uživatelský avatar
chavier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 02.02.2008 22:42

Re: Vypnutie kurenia 1.6d

Příspěvek od chavier »

asi jsem blby, ale jde nejak udelat aby pres vydechy v palubce foukal i teply vzduch jako fouka na nohy a sklo? Nohy a hlava v teple a na telo mi fouka studeny luft :) :D
Ta klapa ze spodu topeni, ktera se ovlada prvni horni packou ma jakou funkci?
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Karosérie“