kontrolky se zbláznily... G1 1,6D

exteriér, interiér a elektro

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kundoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 18.01.2008 12:23
Kontaktovat uživatele:

kontrolky se zbláznily... G1 1,6D

Příspěvek od Kundoš »

Ahoj. Asi mám v autě duchy (samo o sobě G1 duši má,ale tohle..) :158: K problému: občas mi začne po nastartování u rafičky na teplotu chladící kapaliny blikat červená diodka-stačí to chcípnout nastartovat znova a je klid-to dělá občas,ale nemám rád když na mě u mýho auta bliká z palubky cokoliv...taky mi často nesvítí kontrolka žádná,ale to přisuzuju kontaktu ve spínačce že?? 8O Co mě ale točí dost je že mi palivoměr většinou začíná ukazovat tak po cca 10km jízdy...čím to může bejt,nemáte někdo tušení???? Nechce se mi hledat jehla v kupce sena a ani na to nemám čas,tak třeba s tím máte někdo osobní zkušenost a dobrá rada nad zlato třeba proběhne i tentokrát :mrgreen: Jo je to první generace ropáka s motorem 1,6D. Díky moc Kundoš :wink:

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolky se zbláznily... G1 1,6D

Příspěvek od Willdaa »

Mozna budu kecat tak me kdyztak opravte ale to blikani kontrolky v ukazateli teploty znamena bud prehrati motoru nebo nedostatek chladici kapaliny....pokud mas v nadobce na vodu cidlo tak bych hledal chybu v nem poripadne se ti nekde kostri kabel k nemu vedouci....s palivomerem ti bohuzel nepomuzu jedine bych zkusil proklemovat zasuvku u plovaku jestli rucka vylitne do plna kdyz ne je zrada ve vedeni ale spis v budiku.
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

moretti

Re: kontrolky se zbláznily... G1 1,6D

Příspěvek od moretti »

vyndej přístrojovku a zkontroluj si ten třívývodovej polvodič co máš přišroubvanej na tacháči...ten má to vše na svědomí...nejlepší by bylo skusit tam dát z jiný palubky...(jsou všechny stejný)

Uživatelský avatar
chavier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 02.02.2008 22:42

Re: kontrolky se zbláznily... G1 1,6D

Příspěvek od chavier »

mam podobny problem, ledka u teploty nekdy blika, nekdy ne, teplomer ukazuje vzdy, zatim co palivomer sem tam. Taky resim nefunkci vystrazna svetla, kontrolka sviti, ale neblika ani blinkry.
Obrázek

Uživatelský avatar
Kundoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 18.01.2008 12:23
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolky se zbláznily... G1 1,6D

Příspěvek od Kundoš »

chavier píše:mam podobny problem, ledka u teploty nekdy blika, nekdy ne, teplomer ukazuje vzdy, zatim co palivomer sem tam. Taky resim nefunkci vystrazna svetla, kontrolka sviti, ale neblika ani blinkry.
tak s tou kontrolkou u teploty a palivoměrem máme uplně stejnej problém-až budu mít čas,tak na to mrknu a dám ti vědět :wink:

Uživatelský avatar
jara3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Čel-ej
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolky se zbláznily... G1 1,6D

Příspěvek od jara3 »

A co vlastně ta červená kontrolka signalizuje před startem? Někdy mi bliká dlouho, někdy krátce. Potom mi taky někdy zabliká za jízdy přes větší nerovnost (asi se někde kostří) a při vysokých otáčkách (asi tak jako na otáčkoměru s indikací přeřazení :lol: ) - teplota se přitom nehne...

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: kontrolky se zbláznily... G1 1,6D

Příspěvek od Golficek1 »

Mně to dělalo také na B2 1.6D,než nastartuješ,tak Ti kontrolka bliká proto,že se voda netočí a stojí,hladina vody je v expanzce nižší a tak čidlo bliká,za jízdy když Ti to problikne,nebo začne blikat,tak by to mohlo být tím,že přidáš víc plynu a pumpa vezme víc vody,než se Ti vrátí z chladiče,když vyřadíš a necháš to chviličku na volnoběh,tak by to mělo přestat blikat,bylo mi vysvětleno,že je to způsobené tím,že expanzky u našich aut už jsou vyhřáté a jelikož jsou plastové tak se svěsí dolů a mezi čidlem a hladinou vody vzniká větší prostor a pak dochází k těmto problémům(toto nemí moje citace,tak mi to bylo řečeno),co se týká toho měřáku paliva tak zkus vytáhnout plovák,údajně to bývají zaoxidované kontakty,nebo vydřená ploška v plováku(je to stejné jak regulace osvětlení budíků,jenom nevím,jak se to jmenuje). Ale jestli se mýlím,tak mně omluvte.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Uživatelský avatar
jara3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Čel-ej
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolky se zbláznily... G1 1,6D

Příspěvek od jara3 »

Golficek1 píše:Mně to dělalo také na B2 1.6D,než nastartuješ,tak Ti kontrolka bliká proto,že se voda netočí a stojí,hladina vody je v expanzce nižší a tak čidlo bliká,za jízdy když Ti to problikne,nebo začne blikat,tak by to mohlo být tím,že přidáš víc plynu a pumpa vezme víc vody,než se Ti vrátí z chladiče,když vyřadíš a necháš to chviličku na volnoběh,tak by to mělo přestat blikat.
Přestane to blikat hned jak zařadím a sníží se otáčky. To by sedělo, jenže já nemám čidlo hladiny vody v expanzce :(

Uživatelský avatar
Golficek1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5523
Registrován: 24.08.2008 00:41
Bydliště: Kroměřížsko

Re: kontrolky se zbláznily... G1 1,6D

Příspěvek od Golficek1 »

Omlouvám se,já jsem si to neuvědomil,srovnávám to s mojí G2,tam čidlo je,na pašíku nebylo v expanzce ale tuším na bloku společné s hlídáním teploty,tak jak začalo blikat,tak vyletěla teplota nahoru(ne vždy),byla to překopávka z benzínu,zjistil jsem,že je načatý drátek ke konektoru(konektor nebyl zaoxidovaný,tak by mně to nenapadlo,navíc si pašík trochu vody vzal)dal jsem nové konektory a byl klid,ale stejně nedokážu pochopit jak nás můžou ti naši mazlíci s takovýma prkotinama tak potrápit.
Jsem tak chytrý,jak daleko doprdnu.
Nechám si tak dlouho kadit na hlavu,až mě ty sračky zasypou.
Golficek1©

Odpovědět

Zpět na „Karosérie“