rada ohledne volantu cabrio

exteriér, interiér a elektro

Moderátor: lister

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomíno
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 06.10.2007 10:14
Bydliště: jaromerice nad rokytnou

rada ohledne volantu cabrio

Příspěvek od tomíno »

ahoj klubaci,vcera jsem si dovezl cabrio,dneska jsem tam chtel napasovat volant golfa 1 gti,ale ma tam takovej adapter na klerej ten volant nedostanu.chci se zeptat jestli to uz to nekdo resil,jestli to jde nejak vytahnout,nebo to tam je na pevno.diky za rady
Přílohy
tyc 2.JPG
tyc 3.JPG
tyc.JPG

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: rada ohledne volantu cabrio

Příspěvek od Tomášek »

cha cha tak to si uzij kamo.. to jde hezky na h***o ven, ale jde to.. udelej si tam pilnikem drazky a pak sekáček a kladivek triskej.. ale lepsi kdyz ti to nekdo z druhy strany kladivem podrzi at to nezkuwis :mrgreen:

pov
Pilot
Pilot
Příspěvky: 848
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hulín

Re: rada ohledne volantu cabrio

Příspěvek od pov »

kladivo je sice nastroj ruzneho uziti a vetsinou funguje, ale co streba pouzit stahovak na loziska?

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: rada ohledne volantu cabrio

Příspěvek od Tomášek »

pov píše:kladivo je sice nastroj ruzneho uziti a vetsinou funguje, ale co streba pouzit stahovak na loziska?
no pochybuju ze ho za tu hranu ktera ma tak 1mm upevnis... dneska sem sundaval na G3 a slo to paradne..:)

Uživatelský avatar
adampolo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Re: rada ohledne volantu cabrio

Příspěvek od adampolo »

Ja to dělam tak, že uvolní dole spojení tyče řízení a spojovací tyče s klouby,aby mohla tyč řízení vic dolu. A pak gumovou paličkou bouchám po tyči a jak jde tyč dolu tak ta pružina ten mezikus na volant vytlačí.

bobangti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 31.10.2008 09:32
Bydliště: liberec

Re: rada ohledne volantu cabrio

Příspěvek od bobangti »

chlapi já to dělal zrovna dneska na g 2 a sundal sem to stahovákem na ložiska napružil sem ho a pak na to poklepal kladivem a šlo to úplně krásně :D

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: rada ohledne volantu cabrio

Příspěvek od vwCharlie »

koukám,že jsi to už pěkně zprasil. Jak se ti sundávala spínačka? Koukám,že jsi z ní dokázal vylisovat ložisko :) . Hodně zdaru,jak to budeš dávat zpět dokupy. Ten tisícihran se stahuje,když se bude po tom klepat a neuvolníš to dole z kloubku,tak může hrozit,že se ti změní délka té řídící tyče,ona je totiž složená ze dvou do sebe nalisovaných trubek a ty se můžou celkem poměrně lehce vůči sobě posunout.

Jinak jestli to sundáš dolů,tak budeš potřebovat jinou tu pružinu (trošku výšší) a k tomu min. jednu takovou zajišťovací podložku,jinak ti to tam bude dělat bordel.

Uživatelský avatar
tomik258
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 06.10.2010 20:16

Re: rada ohledne volantu cabrio

Příspěvek od tomik258 »

Pánové nechci zakládat nové téma kvůli jedné otázce, tak to prdnu sem. Sedne volant z dovojkového golfa do jedničky? Dík
G1 1,6d

Nyní konečně vlastní auto, od VW jsem odběhl, ale ne daleko... Audi 100 2,2 5cyl ´86

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: rada ohledne volantu cabrio

Příspěvek od vwCharlie »

pokud je na malý tisícihran,tak jo...

Uživatelský avatar
tomik258
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 06.10.2010 20:16

Re: rada ohledne volantu cabrio

Příspěvek od tomik258 »

Dá se poznat z fotky?
G1 1,6d

Nyní konečně vlastní auto, od VW jsem odběhl, ale ne daleko... Audi 100 2,2 5cyl ´86

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: rada ohledne volantu cabrio

Příspěvek od vwCharlie »

jo

Uživatelský avatar
chavier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 02.02.2008 22:42

Re: rada ohledne volantu cabrio

Příspěvek od chavier »

ten tisicihran drží pekelně, raději jsem měnil celou volantovou tyč. Jednak je to řízení a mít to zprasané od majzlíku, to bych nechtěl.
Jinak spínačka jde vytahnout krásně.
Obrázek

Uživatelský avatar
jessina
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2354
Registrován: 04.12.2009 18:19
Bydliště: už Teplice

Re: rada ohledne volantu cabrio

Příspěvek od jessina »

ja to sundavam tak ze nasadím plochy klíč o velikosti 24 nebo 27 ted si nepamatuji presne za dosedací plochu kam doseda volant a stahovakem na loziska sundam dolu.ukazoval mi ti jeden automechanik a od te doby to delam jen tímto zpusobem.funguje to.drive jsem to delal na prasaka s malou fleksou a prerizl orech po delce :oops:

Uživatelský avatar
TeQUILA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Kralove

Re: rada ohledne volantu cabrio

Příspěvek od TeQUILA »

Neporadim nic co uz nerekli prede mnou ale stahovakem to jde super.Zajel jsem za kamosem do Skoda servisu vzal stahovak velikosti na tu tyc a hlavne na tu malou drazku/je zapotrebi mit stahovak ze zajistenim pacek proti otevreni takovym jisticim zavitem/ a sroubovat zavitem stahovaku az to vyskoci samo.Naky bastleni stoji za hov.o,protoze mista je malo akorad se neco znici.Ja mel stahovak z dvouma packama.

Odpovědět

Zpět na „Karosérie“