Zadní stěrač nevypíná

exteriér, interiér a elektro

Moderátor: lister

Newman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 02.02.2008 13:18
Bydliště: Kroměříž, ČR, Evropa

Zadní stěrač nevypíná

Příspěvek od Newman »

Dnes jsem po delší době stání na dvoře protáhl svého Golfa 1. Když jsem zapnul stěrač zadních dveří, zřejmě se mu pohyb tak zalíbil, že nemínil přestat. Ani po delší době vypnutého zapalování se tak neděje. Zatím jsem to vyřešil tím, že jsem ve dveřích rozpojil konektor. Co může být příčinou tohoto jevu a jak mám případně tuto závadu odstranit? :oops:
VW GOLF Mk I, 1,1, baujahr 1978 , farbe mexico beige

Uživatelský avatar
Ludo44
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 270
Registrován: 29.11.2008 22:40
Bydliště: martin SK

Re: Kdo mi poradí

Příspěvek od Ludo44 »

skus pozriet prepinač na volante ten asi zblbol zlepili sa kontakty na zadny stierač

Uživatelský avatar
sergei
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo mi poradí

Příspěvek od sergei »

spíš bych to vyděl na vnitřek stěrače.do stěrače de plus přes páčku,a druhej je stálej aby doběh stěrač do spodní polohy i po vypnutí páčky.měl bys v něm najít kontakt.ovčem proč to běží i při vyplím klíčku je nějaká zrada.

Newman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 02.02.2008 13:18
Bydliště: Kroměříž, ČR, Evropa

Re: Kdo mi poradí

Příspěvek od Newman »

sergei píše:spíš bych to vyděl na vnitřek stěrače.do stěrače de plus přes páčku,a druhej je stálej aby doběh stěrač do spodní polohy i po vypnutí páčky.měl bys v něm najít kontakt.ovčem proč to běží i při vyplím klíčku je nějaká zrada.
Já jsem to myslel tak, že po vypnutí zapalování se stěrač zastaví a po opětovném i když delším zapnutí se zase rozběhne. Jako by tam někde něco zůstalo sepnuté. Snad by to mohlo být něco v té páčce.
VW GOLF Mk I, 1,1, baujahr 1978 , farbe mexico beige

Newman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 02.02.2008 13:18
Bydliště: Kroměříž, ČR, Evropa

Re: Kdo mi poradí

Příspěvek od Newman »

Ludo44 píše:skus pozriet prepinač na volante ten asi zblbol zlepili sa kontakty na zadny stierač
Jde to třeba něčím prostříknout (sprej na kontakty apod.) aniž bych musel rozebírat kryt volantu?
VW GOLF Mk I, 1,1, baujahr 1978 , farbe mexico beige

vozap
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 10.09.2008 19:18
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo mi poradí

Příspěvek od vozap »

nevím jak u tvé káry,ale zadní stěrač je zapojen přez časové relátko v pojistkovce.....občas to zazlobí a sekne se to.....

Uživatelský avatar
sergei
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo mi poradí

Příspěvek od sergei »

nejprv bych odpojil všechny tři dráty od stěrače.vzal měřák,zapnul klíček a měřil.pokud tam najdeš proti kostře jen jeden plus a po zapnutí stěrače dva plusi tak je vše správně a závada je v motoru stěrače.pokud ne,tak je chiba v ovládání.lukase(páčky)můžeš prostříknout i přes hadičku ale neni to to praví ořechoví.lepší je sundat volant,rozebrat ho a vyčistit.je to jednoduchá skládačka na třech šroubech.pokud bude lukas v pořádku je možnost juknout eště na víše zmíněný relátko.pomůže ti když ti pošlu schéma?

Newman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 02.02.2008 13:18
Bydliště: Kroměříž, ČR, Evropa

Re: Kdo mi poradí

Příspěvek od Newman »

sergei píše:nejprv bych odpojil všechny tři dráty od stěrače.vzal měřák,zapnul klíček a měřil.pokud tam najdeš proti kostře jen jeden plus a po zapnutí stěrače dva plusi tak je vše správně a závada je v motoru stěrače.pokud ne,tak je chiba v ovládání.lukase(páčky)můžeš prostříknout i přes hadičku ale neni to to praví ořechoví.lepší je sundat volant,rozebrat ho a vyčistit.je to jednoduchá skládačka na třech šroubech.pokud bude lukas v pořádku je možnost juknout eště na víše zmíněný relátko.pomůže ti když ti pošlu schéma?
Dík za nabídku, ale já to zvládnu bez schémata. Jen jsem si chtěl ověřit, zda to jde bez rozebrání. O tom relátku jsem taky uvažoval, ale spíš jsem čekal, jestli to někdo nadhodí. No jakmile to počasí jen trochu dovolí, hodím na to oko a pak dám vědět, v čem byl zakopaný pes. Zatím díky za rady!! :lol:
VW GOLF Mk I, 1,1, baujahr 1978 , farbe mexico beige

moretti

Re: Kdo mi poradí

Příspěvek od moretti »

3 možnosti...

podle pravděpodobnosti

1)spečený kabely spuštění zadního stěrače
2)relátko zadního stěrače
3)přímo páčka ovládání...

rada pro příště: příště na golfíka neser a protáhni ho častějc...tohle je pomsta ;)

věř mi...golf má duši!

Newman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 02.02.2008 13:18
Bydliště: Kroměříž, ČR, Evropa

Re: Kdo mi poradí

Příspěvek od Newman »

moretti píše:3 možnosti...

podle pravděpodobnosti

1)spečený kabely spuštění zadního stěrače
2)relátko zadního stěrače
3)přímo páčka ovládání...

rada pro příště: příště na golfíka neser a protáhni ho častějc...tohle je pomsta ;)

věř mi...golf má duši!
No jo, já se stydím až se červenám, ale nějak není toho času a dvě auta najednou ještě řídit neumím. :oops:
VW GOLF Mk I, 1,1, baujahr 1978 , farbe mexico beige

Newman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 02.02.2008 13:18
Bydliště: Kroměříž, ČR, Evropa

Re: Kdo mi poradí

Příspěvek od Newman »

Tak hlásím, že závada byla úspěšně odstraněna. A překvapení - byla to 4. možnost, která by mne ani ve snu nenapadla. Provedl jsem měření, odkrytoval zespodu volant a prostříkl kontakty páčky no a pak jsem sundal relé. Když jsem odloupl kryt, zjistil jsem, že se do něj nějakým záhadným způsobem dostalo trochu vody. No a voda samozřejmě v jednom místě "propojila" tišťák a problém byl na světě. Po vysušení, očištění tištěného spoje a ošetření odvodňovacím sprejem se stěrač opět chová způsobně. Jen si stále lámu hlavu, jak se tam ta voda mohla dostat. :158:
VW GOLF Mk I, 1,1, baujahr 1978 , farbe mexico beige

moretti

Re: Kdo mi poradí

Příspěvek od moretti »

neboli to byla možnost č.2 u rad co sem ti dával ;)

a voda se tam, dostane snadno...zepředu když máš ucpaný odtokový kanálky...nebo když máš blbě těsnění kabeláže...

Newman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 02.02.2008 13:18
Bydliště: Kroměříž, ČR, Evropa

Re: Kdo mi poradí

Příspěvek od Newman »

Aha, tak díky za další radu. Kanálky jsou čistý, protože to často kontroluju, ale podívám se na utěsnění průchodek u kabeláže.
VW GOLF Mk I, 1,1, baujahr 1978 , farbe mexico beige

Uživatelský avatar
tomik258
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 06.10.2010 20:16

Re: Zadní stěrač nevypíná

Příspěvek od tomik258 »

Mám opačný problém, zadní stěrač nestírá... ani nevím jestli ho správně zapínám. Páčka od sebe-ostřik, ale stěreč se nerozjíždí (nevím jestli tohle vubec chtit od auta stareho 30 let) dolu pačka nejde... každopádně stěrač nestírá, pojistka dobrá, relé, pohledově dobré, nevím jak ho zkontrolovat lepe.. díky za pomoc
G1 1,6d

Nyní konečně vlastní auto, od VW jsem odběhl, ale ne daleko... Audi 100 2,2 5cyl ´86

Uživatelský avatar
Ludo44
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 270
Registrován: 29.11.2008 22:40
Bydliště: martin SK

Re: Zadní stěrač nevypíná

Příspěvek od Ludo44 »

na tom starom aute to musi fungovať lepšie ako na novych :wink: skus pozrieť na zadnych dverach (ked ich otvoriš) pri streche maš take gumene prechodky v lavej ide elektrika na stierač či nie su preseknute kabliky alebo aj kostra (hnedy kablik) môže biť zla

Odpovědět

Zpět na „Karosérie“