matko001

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: matko001

Příspěvek od matko001 »

Ešte sumár čo sa stalo za rok.

Na dovolenke 2015 pri cca 370 000 odišla časť prevodovky do ktorej sa dáva náustok na predĺženie poloosy. Výsledok bol odťah a prevodovka ktorá mala o 120 000km menej . Spolu s ňou sa menili aj poloosy a predné brzdy a Kotúče.

V zime odišlo denné svietenie - kúpil som nové a vraj kvalitnejšie

Na jar mi to skoro neštartovalo , prebehla výmena palivového čerpadla, pretesnenie tandemu a nakoniec to zachránili nové gumičky na vstrekovačoch.

Auto je super, ale začína byť morálne staré a na budúci rok je plánovaná výmena. Zatiaľ je v hre touran, alebo Altea Freetrack - uvidíme kam sa dostaneme.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: matko001

Příspěvek od BigBang »

morálka je sfiňa :D

jak se projevovala ta převodovka?
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: matko001

Příspěvek od 11mAjA11 »

Žádné jiné auto neposkytne tolik co S.A.G. - prostor-variabilitu-užitnou hodnotu..

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Já tu svou Shalhambru budu udržovat při životě co nejdýl to půjde.

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: matko001

Příspěvek od matko001 »

BigBang píše:jak se projevovala ta převodovka?
Normalne zaradis jedna ze odchadzas z benzinky vo Vysokom myte a neodides. :-) Cely pribeh je taky, ze sa vyvaklal ten naustok, ktory nieje problem vymenit, ale kedze sa vnutri prevodovky posrala ta cast do ktorej sa vklada, tak sa nedal odkrutit sroub ktory drzi naustok. A tym padom ani vymenit. Takze na odtahovke na Slovenko a ja v nahradnom aute k Prochymu pre prevodovku.

Ono to auto zistilo, ze ho chcem mat pred zimou uplne OK, tak sa zacalo sr*t, nech to urobim komplet.

Zmeny za posledny tyzden v skratke:
Prezute na zimne gumy, letne 18" uz su po smrti aj vdaka rovnomerne rozhodenej geometrii - predne uplne zjazdene zovnutra.
Na vyvazovacke sa zistilo, ze vsetky zimne 4 disky su krive, takze isli nove Ronal disky. Tie ale boli verzia na Audi Q5 ktore mali KBA aj na Sharana, ale mali ine stredove kruzky, takze sa hladali stredove kruzky v atypickom rozmere. (KBA pozna 2 verzie a samozrejme som kupil tu zlu)
Termostat prestal fungovat - otvara sa okolo 70 stupnov, takze bufik zohrieva a chladic to chladi
Predne brzdove platne su uz doma - cca 10 dni dozadu zacali obcas ukazovat na palubaku, ze treba vymenit, tak ideme na to
Myslel som, ze vybojka je mrtva, tak som kupil obidve nove a ono to je asi balastom, takze to idem otvorit a skontrolovat ten posahany tranzistor co tam je - snad to je ono. platit 170eur za novy balast ma moc nelaka.
Antena tak zahrdzavela, ze som ju vytrhol z toho plastoveho drziaku. Aby aspon GPS fungovalo, tak som to zalial tekutym kovom a niekedy sa kupi nova.
Predali mi zhavice ktore boli na SAG prvej generacie a maju trochu dlhsie koncovky, co som si nevsimol a roztrhlo mi to zhavicovu rampu, takze mam novu.
V umyvarke som si vsimol, ze mi prefukuje cez tie male trojuholnikove okienka vpredu - zatial zalepene, ale pojdu nove.
A este musim zaplatit poistku na dojazd, lebo auto ma 410 000km nabehanych, k tomu 13 rokov a jeden nikdy nevie co sa stane.

Ale inac mam to auto rad a ked som zistil kolko by som za neho dostal, tak asi este jeden - dva roky v rodine potiahne a potom sa uvidi co dalej. A tiez netusim co by som miesto neho kupil. Novsi Sharan je moc velky - aj toto je pre mna uz na hranici, Touran sa mi moc nepaci, Altea samotna je skareda - ako tak by sa dala vo verzii Freetrack, ale zase 4x4 na tu placku co tu mame je viac ako iba zbytocne a S-maxa mi moj mechanik odmietol servisovat - vraj mu uz tolko znicenych motorov v tychto autach preslo rukami, ze uz dalsi nechce.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Odpovědět

Zpět na „(ne) Jen můj SAG - Sharan Alhambra Galaxy“