Rikipiki

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rikipiki
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 17.01.2008 10:09
Bydliště: DětmaroVWice

Rikipiki

Příspěvek od Rikipiki »

Ahoj sharanisti. Tak jsem sobě a rodině pořídil po passatovi B5.5 sharana, a poslušně se hlásím jako nový člen. :D
Jak tady píšete ,je to velice praktické a rodinné auto, s čímž musím jenom souhlasit. S passatem jsem byl velice spokojený, ale ikdyž to byl kombík, někdy mi místa chybělo.

Je to 1.9TDi 85kW r.v.2009 sportline
najeto 185km
výbavou má zaplněný celý středový panel s tempomatem, multivolantem a tažné zařízení.

Po koupi jsem měnil veškeré filtry olej, chlad.kapalinu, rozvody a jeden parkovací senzor.
Přílohy
sharan1.gif
sharan2.gif
sharan33.gif
sharan4.gif

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: Rikipikiho sharan

Příspěvek od smolda »

Vítej synku mezi námi. Docela fešák, užívej ho co nejdýl. Ale požádej moda ať přesune tvůj příspěvek sem: http://www.vw-club.cz/viewforum.php?f=285" onclick="window.open(this.href);return false;
Tam kam jsi ho dal nemá co dělat.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Rikipiki
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 17.01.2008 10:09
Bydliště: DětmaroVWice

Re: Rikipiki

Příspěvek od Rikipiki »

...a po výměně rozvodů následovala ještě výměna komplet spojky sachs, no a zapomněl jsem na jednu z prvních prací, nástřik spodku a dutin.
spodek2.gif
spodek1.gif

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rikipiki

Příspěvek od patper »

Parada...

Ale to dalsi dabl tema smaz - tam to nema co delat :!: :wink:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Rikipiki

Příspěvek od Marek77 »

Krásný kus, mladík.

Jen mě docela zaráží, že už jsi měnil spojku. Připadá mi to poměrně brzy. Například já mám přes 300 tisíc a spojka je originál (a určitě nejsem sám, kdo má na spojku o mnoho víc, než Tvých 185 tisíc km). Byl k té výměně nějaký důvod, nebo jen nějaká forma prevence či dokonce rozmar :-)?

Uživatelský avatar
Rikipiki
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 17.01.2008 10:09
Bydliště: DětmaroVWice

Re: Rikipiki

Příspěvek od Rikipiki »

Marek77 píše:Krásný kus, mladík.

Jen mě docela zaráží, že už jsi měnil spojku. Připadá mi to poměrně brzy. Například já mám přes 300 tisíc a spojka je originál (a určitě nejsem sám, kdo má na spojku o mnoho víc, než Tvých 185 tisíc km). Byl k té výměně nějaký důvod, nebo jen nějaká forma prevence či dokonce rozmar :-)?

Při startu bylo občas pod motorem slyšet cvaknuti , což jsem zjistil při výměně rozvodů a zabírala celkem vysoko .Kolega měchoš řekl-typický zvuk odcházející dvojhmoty ,který jí vyměnil a musím říct,že byly celkem chytlá. Bylo to před dovolenou ,tak jsem nechtěl riskovat. Zrovna píšu z Chorvatska a cesta parádní. Můžu říct, že cestování je ještě pohodlnější něž v passatu, kterého jsem měl předtím, a to jak pro řidiče, tak rodinku. Sharan je pro rodinku opravdu dobrá volba.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Rikipiki

Příspěvek od Marek77 »

No tak o tom nepochybuj, že ve srovnání s "běžným" vozem je cestování na dlouhé vzdálenosti o mnoho pohodlnější :-). Kdo přivykne, těžko odvyká - především rozměrnější lidí (třeba já) si prostor a pohodlí nemohou vynachválit.

Na dvouhmotu pozor - nemá ráda podtáčení motoru a přetěžování v nízkých otáčkách. Ono to se šesti rychlostmi mnohdy láká jet na nízké otáčky vysokým kvaltem. Ale to setrvačníku právě nejvíc škodí.
Ze zkušenosti vím, že pokud se o dvouhmotu "pečuje", musí vydržet celou životnost vozu (podobně jako turbo). Proto poruchy jsou v drtivé většině zásluhou řidiče, resp. nesprávného technického užívání vozu. A protože pravděpodobně nikdo z nás, co máme jetá auta, neví, kdo a jak s tím před námi jezdil, musíme se smířit s jistými riziky, že to, či ono prostě nemusí vydržet.

Jinak opravdu moc pěkný kousek. Má to koksák (=DPF)?

Uživatelský avatar
Rikipiki
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 17.01.2008 10:09
Bydliště: DětmaroVWice

Re: Rikipiki

Příspěvek od Rikipiki »

PDF to nemá. Při výběru motoru jsem měl volbu dieselu a 2.0TDI jsem se chtěl raději vyhnout (mimo jiné jsou většinou s PDF),tak jsem šel do 1.9TDI, které jsou většinou bez PDF, ovšem jen v 85kW(v tomto r.v.). Měl jsem před sharanem v pass 96kW, byl trochu hlučnější, ale svižnější.Shar je ještě těžší a slabší motor je na dálnici v plném naložení znát. Nemůžu říct , že by nestíhal, ale z počátku jsem si musel zvyknout na většího lenivce, teď už mi to nepříjde.

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: Rikipiki

Příspěvek od vhml »

Nechat tomu udělat pěknej čip není moc práce ani peněz a hned to pojede úplně jinak...
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Uživatelský avatar
Rikipiki
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 17.01.2008 10:09
Bydliště: DětmaroVWice

Re: Rikipiki

Příspěvek od Rikipiki »

Zatím to nechám bez čipu, ono mi to tak stačí bohatě. Jsem spíš pohodový jezdec, a i tak je to pro mě předimenzované. :wink:

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: Rikipiki

Příspěvek od smolda »

U čipu se nejedná o to jestli jsi závodník a nebo ne, čip má i pozitivní vliv na snížení spotřeby například. V pohodě můžeš jezdit i o pár litrů míň.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
katsi
Člen klubu
Příspěvky: 6532
Registrován: 02.04.2008 15:10
Bydliště: Praha-východ

Re: Rikipiki

Příspěvek od katsi »

.. ať dělá jen radost :ura1:

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rikipiki

Příspěvek od BigBang »

když už jsme u toho čipu, byla jsi za Petrem? :D

kdybych neměl už jednou nohou spojku a dvouhmotu na onom světě, tak bych do něj šel...
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
Rikipiki
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 17.01.2008 10:09
Bydliště: DětmaroVWice

Re: Rikipiki

Příspěvek od Rikipiki »

katsi píše:.. ať dělá jen radost :ura1:
Děkuji, Tobě taky přeju mooc bezproblémových kilometříků !!! :D

Odpovědět

Zpět na „(ne) Jen můj SAG - Sharan Alhambra Galaxy“