TSi - výměna oleje

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
vwKarelV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 29.03.2018 08:22

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od vwKarelV »

Ono to vypadá, že koncern v tom má jasno - a při "proměnlivých" intervalech servisů platí norma VW 504.00 pro benzínové motory - a tedy nalévají Longlife olej 5W-30 po nějakých 30 tisících najetých km ... No a když zákazník chce, tak mu v ŘJ změní nastavení na krátké servisní intervaly (po 15 tis.km) - a to by mu tam pak dle normy VW 502.00 pro zážehové (benzínové) motory měli asi nalévat olej 5W-40, který samozřejmě může (ale i nemusí nutně) být z kategorie Longlife.

Ve skutečnosti tam lijí jednoduše TEN olej, který zrovna mají v dílně či na skladě (je jim možná úplně jedno zda 5W-30 nebo 5W-40) - a navíc to mají pozichrované proti možné nepatřičné záměně, aby to mechanici ANI nemohli poplést, a tak pro jistotu nakupují JEN sudy s olejem vyhovujícím jak dieselům, tak i benzínovým motorům současně! :smoke: ... však on si to zákazník zaplatí !!!

Jedna krásná věta na závěr: Prodloužené servisní intervaly = méně starostí u zánovního auta, více starostí u ojetiny. :yahoo:
Naposledy upravil(a) vwKarelV dne 12.04.2018 16:17, celkem upraveno 2 x.
VW Golf Variant VII 1.2 TSI 81kw *2016

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od r@pid »

VW503???

mates1909
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 26.11.2017 08:13
Bydliště: Č.Budějovice

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od mates1909 »

vwKarelV píše:Ono to vypadá, že koncern v tom má jasno - a při "proměnlivých" intervalech servisů platí norma VW 504.00 pro benzínové motory - a tedy nalévají Longlife olej 5W-30 po nějakých 30 tisících najetých km ... No a když zákazník chce, tak mu v ŘJ změní nastavení na krátké servisní intervaly (po 15 tis.km) - a to by mu tam pak dle normy VW 502.00 pro zážehové (benzínové) motory měli asi nalévat olej 5W-40, který samozřejmě může (ale i nemusí nutně) být z kategorie Longlife.

Ve skutečnosti tam lijí jednoduše TEN olej, který zrovna mají v dílně či na skladě (je jim možná úplně jedno zda 5W-30 nebo 5W-40) - a navíc to mají pozichrované proti možné nepatřičné záměně, aby to mechanici ANI nemohli poplést, a tak pro jistotu nakupují JEN sudy s olejem vyhovujícím jak dieselům, tak i benzínovým motorům současně! :smoke: ... však on si to zákazník zaplatí !!!

Jedna krásná věta na závěr: Prodloužené servisní intervaly = méně starostí u zánovního auta, více starostí u ojetiny. :yahoo:
A proto jsem si vždy do všech svých aut nosil svůj olej a nevadí mě že si naúčtují peníze za manipulaci s doneseným materiálem.
VW Golf VII Variant 1,4TSI 110KW Highline FL bílá pure
VW UP 1,0MPI 55KW Move bílá pure

Uživatelský avatar
vwKarelV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 29.03.2018 08:22

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od vwKarelV »

Myslím, že když zákazník preferuje používání STOP-START systému, když jezdí krátké trasy, tak mu v servisu doporučí olej 5W-30 ... (jsou lehkoběžné - tedy i lehce startovatelné - má to logiku).
Zatímco pokud zákazník STOP-START systém vypíná či prakticky vůbec nepoužívá a jezdí hlavně dlouhé trasy (a pokud nežádá ihned po startu plný výkon, což je asi ta největší pitomost, kterou může dělat, že?!) - tak mu mohou doporučit i 5W-40 (jsou údajně určeny pro vysoké výkony, ale aby získaly ty správné vlastnosti, musí se nejprve správně zahřát).
Naposledy upravil(a) vwKarelV dne 16.05.2018 18:08, celkem upraveno 2 x.
VW Golf Variant VII 1.2 TSI 81kw *2016

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od ladaf »

Co ma spolecne delka trasy a startstop?

Ten kdo pouziva start-stop neresi zivotnost motoru a tak mu je jedno co tam naleje.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4764
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od srotty »

Taky jsem to nějak nepochopil. :negative:

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od r@pid »

Ono cela tato tema je prepchata 3.14covinami, od specifikacie 503 po vyber viskozity podla aktivovaneho start stopu. Ako na kazdom fore. Par ludi si nacita mix "odbornych" clankov, posplieta si to v hlave a potom sa ponahlaju radit.
Naposledy upravil(a) r@pid dne 15.04.2018 19:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4764
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od srotty »

Asi by to chtělo pročistit a nechat jen ty důležité věci jako jak vypustit,kolik se tam vleze litrů atd.

sergix
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 19.04.2017 22:56

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od sergix »


No jo no. Já už vím kdy měnit (poprvé to udělám asi v polovině, tzn. po 15tis., dám tam klasiku 5W-30 Castrol Edge Professional. Chci to udělat mimo autorizák; máte někdo tip na servis v Brně, kam si můžu přinést vlastní materiál a kde kde je velká šance, že mi ho skutečně doplní?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hrom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 07.04.2018 11:49

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od Hrom »

vwKarelV píše:Ono to vypadá, že koncern v tom má jasno - a při "proměnlivých" intervalech servisů platí norma VW 504.00 pro benzínové motory - a tedy nalévají Longlife olej 5W-30 po nějakých 30 tisících najetých km ... No a když zákazník chce, tak mu v ŘJ změní nastavení na krátké servisní intervaly (po 15 tis.km) - a to by mu tam pak dle normy VW 502.00 pro zážehové (benzínové) motory měli asi nalévat olej 5W-40, který samozřejmě může (ale i nemusí nutně) být z kategorie Longlife.

Ve skutečnosti tam lijí jednoduše TEN olej, který zrovna mají v dílně či na skladě (je jim možná úplně jedno zda 5W-30 nebo 5W-40) - a navíc to mají pozichrované proti možné nepatřičné záměně, aby to mechanici ANI nemohli poplést, a tak pro jistotu nakupují JEN sudy s olejem vyhovujícím jak dieselům, tak i benzínovým motorům současně! :smoke: ... však on si to zákazník zaplatí !!!

Jedna krásná věta na závěr: Prodloužené servisní intervaly = méně starostí u zánovního auta, více starostí u ojetiny. :yahoo:

Diky za zajimavou nicim nepodlozenou olejovou informaci.Osobne jsem delal ve trech servisech.2x skoda, 1x VW. Lije se tam presne to co je na uctu a co je predepsane.Nechapu tyhle ceske reci. Jednou se naopak stalo, ze se pani ve vydejne sekla a bralo se z lepsiho sudu, ovsem uctovalo se min.
Bylo z toho slusne halo. Videl jsem pravidelne servisovane auta ktere ve 200tkm byla naprosto v top stavu diky pravidelne predepsane peci. Co se tyce longlife rezimu.Jedna se samozrejme o niceni pohonu, to pozna i laik.Jde ciste o snizeni nakladu pro vlastnika (leasing).Toto obdobi se bezne pocita na rok az dva.Za tu dobu to motor zvladne a vyrobce vyhraje zakazky na flotilova vozidla prave diky souctu porizovacich a servisnich nakladu po dobu vlastnictvi.Je to vyhodne pro prodejce i kupujiciho, uz ne tak pro vlastnika ojeteho vozu. V servisech se nic nesidi, menene soucastky(krom vyjeteho oleje) se bezne davaji zakaznikovi pri prebirani vozu. Nechapu tu potrebu hledat hnidopisne chyby i tam kde nejsou.

Uznavani reklamace, kulance to uz je samostatna kapitola ktera me osobne nesedela a proto uz v tomto oboru nedelam.Rada Vam, trvejte si tvrde na svem.

menem
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.02.2016 23:49

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od menem »

Ahojte,pisal som do MILLERS OILS a odpovedali mi...myslim ze kecat by si len tak nemohli dovolit keby to nemali otestovane,mate s tymto niekto skusenost?
Dobrý den. Vlastnim Vw golf GTI 2.o TSI, 169kw,r.v.2016,najazdenych 30.oookm, akurat po skončení zaruky,... Prosom o radu aky najvhodnejsi je olej tejto značky na tento motor, nezáleží na cene, ani na zvysovani vykonu ale na najlepsom zachovani mazania, a aku odporúčate dobu kedy napln vymenit, najazd km. Auto je prevažne jazdene v meste. Dakujem Vam za odpoveď.
Petro
Millers Oils:
Dobrý den, do Vámi poptávaného vozu doporučujeme technologicky nejlepší a uživateli Tsi, TFsi motorů oblíbený olej z řady MOTORSPORT CFS 5w40NT+.

Tento olej na bázy 3esteru a PAO odolává vysokým teplotám, má výbornou střihovou odolnost a drží konstantní mazací tlak právě i v extrémních podmínkách.

Je vhodný jak pro civilní,sportovní nebo i závodní aplikaci.

Před použitím výkonnějšího oleje je vhodné aplikovat do staré náplně před vypuštěním náš šetrný ENGINE FLUSH.

Uživatelský avatar
vwKarelV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 29.03.2018 08:22

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od vwKarelV »

Mám čerstvě po výměně oleje - po roce ježdění na oleji Castrol Magnatec 5W-40 jsme se "vrátili" na zde opěvovanou klasiku 5W-30 Castrol Edge Professional.
A mohu potvrdit, že patrný ten rozdíl opravdu JE. Motor jde zřetelně ochotněji do otáček, když při rozjíždění přidáte, tak vůz doslova vystřelí vpřed. :good:
S olejem 5W-40 to sice také zrychlovalo, ne že ne, ale to zrychlení nebylo až tak střelhbité. Spotřeba ovšem byla velice dobrá (dlouhodobě 5,9 L/100km).
Samotný zvukový projev motoru zdál se mi s 5W-40kou také o poznání celkově tišší, takový řekl bych až pokojově (kobercově) přitlumený. :smoke:
VW Golf Variant VII 1.2 TSI 81kw *2016

daseinn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 15.12.2012 19:04
Bydliště: Opavsko

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od daseinn »

Ahojte,
tak jsem byl na 1. gar. prohlídce (po 15000km)....černý versus šedý olej. filtr nikdo neřešil (měnil jsem si po cca 2500km sám).
Vlastní olej Castrol Edge Profes. jsem mohl přivézt (musí být číslo specifikace VW 50_...).
Garančka stála 1140 kč. Měnil se olej (vlastní), olejový filtr, šroub+podložka a nějaké tři šrouby na plastovém poklopu krytu motoru.

jackycz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.01.2018 10:09

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od jackycz »

Čau borci, chi teď taky měnit olej do mého mazla (1.4 TSi 92 KW), koupil jsem Castrol Edge 5W-30, akorát norma je ACEA C3 a co jsem koukal na manuálu od auta, tak by oleje měly mít normu A3/B4. Je to velký problém? Moc olejů s normou A3/B4 jsem nenašel...

Díky za info.
VW GOLF 1.4 TSI ME - Pure White <3

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od r@pid »

To nemyslis vazne, je viac ako 400 olejov splnajucich normu 502.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“