1.4 TSi - hrozný zvuk při sytiči

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

tomhrb1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.05.2018 22:55

1.4 TSi - hrozný zvuk při sytiči

Příspěvek od tomhrb1 »

Ahoj
1.4 TSI , 70000 najeto.
Po nastartovani za studena vyleti otacky lehce pres 1100 (automatickej sytic nebo co to je) . V teto dobe se zavada projevuje tak, ze je slyset velmi plechovej zvuk a motor bezi nekultivovane rek bych - jsou citit vibrace. Kdyz zvysim otacky, zvysuje se intenzita zvuku. Zvuk jde z predni casti motoru . Posilam odkaz na video.

Je to dobre slyset v 0:19 sekunde, 0:21 - cim vice plynu, tim plechovejsi zvuk. Dale od 0:19 - 0:36 je to velmi dobre slyset.
Od 0:43 zvysene otacky pomalu padaji do normalu a zavada mizi. Pro srovnani normalni zvuk bez zavady v 1:12 do konce videa.

Deje se z temer pokazde po vyjezdu do prudkeho kopce v garazich. (rano vyjedu do patrovych garazi , odpoledne prijdu k autu a za studena se projevi)

Kdyz stojim doma na rovine , tak se zavada taky casto projevuje, ale zdaleka ne tak casto jako v tech garazich. Dela hlavne kdyz je vetsi teplo. (v zime pri mrazech se nerpojevovalo vubec)

Ve VW sem reklamoval nekolikrat , ale pry se jim to nikdy neprojevilo a nic neslysi. Takze pry resit nebudou.

Odkaz na video:
https://1drv.ms/v/s!Ak5QC4p56pbr1DKasgYxDV4onPYX" onclick="window.open(this.href);return false;

Napada vas neco ? Auto mam jeste chvili v zaruce, ale v servisu delaj ze s tim nic neni.. Tato zavada se projevuje cca posledni pul rok.

Diky Tomas

maticb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 23.02.2016 17:10
Bydliště: Č. Budějovice

Re: 1.4 Tsi - hroznej zvuk pri sytici

Příspěvek od maticb »

Myslím si, že to bude zahříváním katalyzátoru - dle vyjádření VW i Škoda normální provozní stav. Nejdřív zvýšené otáčky, cca 20 sekund, pak i cukání při jízdě. Dělala to i první generace 1,4 TSI, tam to bylo daleko výraznější (cukání auta). Děje se to při okolní teplotě okolo 20 st.C.
Řešil jsem to, když jsem měl O2. Určitě se o tom už někde psalo... já jsem zvuk nějak neregistroval, vadilo mi to cukání při jízdě...
G7 Variant ME, 1,4 TSI, 92kW

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: 1.4 Tsi - hroznej zvuk pri sytici

Příspěvek od Shorty »

No ale kolega píše, že to začalo dělat teprve před půl rokem. Jinak souhlas, že ty předešlý TSI měly to zahřívání o hodně dramatičtější a to se klepalo celý auto a dokonce to i střílelo do vejfuku
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

maticb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 23.02.2016 17:10
Bydliště: Č. Budějovice

Re: 1.4 Tsi - hroznej zvuk pri sytici

Příspěvek od maticb »

Já vím, že psal, že mu to dělá půl roku...ale i u něj to má souvislost s okolní teplotou.
Třeba si toho dřív nevšimnul, byla zima apod. Byl to jen tip :-)
G7 Variant ME, 1,4 TSI, 92kW

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: 1.4 Tsi - hroznej zvuk pri sytici

Příspěvek od Shorty »

Ale celkově mi to teda nepřijde moc dramatický. Buď jsem hluchej jak pařez nebo to slyším jen když je vokno dole a to není příliš směrodatné, jelikož betonová garáž plná aut či sloupů je ideální místo na rezonance a odrazy zvuku. Ale ten kovovej zvuk je pak celkem děsivej. Pokud po zahřátí nezmizí, tak jestli není něco s výfukovými cestami, třeba načatý držák atd.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

maticb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 23.02.2016 17:10
Bydliště: Č. Budějovice

Re: 1.4 Tsi - hroznej zvuk pri sytici

Příspěvek od maticb »

Když jsem odpoledne přišel k autu, teploměr ukazoval 19,5 st. Napadlo mě, že vyzkouším po nastartování párkrát trochu přidat...
To co jsem slyšel, mi úplně stačilo, radši jsem zavřel dveře a jel :D "Krásný" plechový, rezonující zvuk...úplně stejný, akorát bez různých odrazů
Podle mě je to vlastnost ... bohužel...

Zkuste to schválně i někdo jiný, když bude kolem 20 st. a auto bude stát déle než 5 hodin, myslím si, že to bude stejný
G7 Variant ME, 1,4 TSI, 92kW

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: 1.4 Tsi - hroznej zvuk pri sytici

Příspěvek od Shorty »

A ty máš jakej motor přesně? Já mám CZDA 110kW a předtím jsem měl právě tu třepající se CAXA 90kW a teď nepozoruju vůbec nic. Jen lehce zvýšený volnoběh za studena, ale z 99% vyjíždím z garáže dozadu a pak zavírám vrata a šoupám kočárek do kufru, takže se na zvuk motoru nesoustředím. Dříve to ale trhalo uši
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

maticb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 23.02.2016 17:10
Bydliště: Č. Budějovice

Re: 1.4 Tsi - hroznej zvuk pri sytici

Příspěvek od maticb »

V O2 jsem měl právě ten CAXA 90kW a teď, v G7, mám CZCA 92kW...
Musím říct, že chování je o mnoho lepší než u té CAXA, ale i tak je to poznat...po rozjezdu to prostě trochu cuká.
Sice už jsem to psal, ale raději ještě jednou...musí být kolem 20 st. C a auto musí delší dobu stát (cca 5 a víc hodin).
A ten plechový zvuk je slyšet jen při ubrání plynu (při puštění plynového pedálu).
G7 Variant ME, 1,4 TSI, 92kW

tomhrb1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.05.2018 22:55

Re: 1.4 Tsi - hroznej zvuk pri sytici

Příspěvek od tomhrb1 »

Diky za reakce.. No muzu 100% rict , ze to driv nedelalo. Zaclo to proste nedavno a to hned takhle moc.. Chapu, ze v garazich to ruzne rezonuje. Ale v podstate to je stejne hlucny mimo garaze. A ano, projevuje se to okolo 20stupnu a vic.. spise bych rek, ze cim vetsi vedro, tim se to spis projevi.
Na tom videu je to slyest nejlip pri tom stazenym oknu, jnak to moc slyest neni.. Ale je to opravdu velmi kovovej zvuk. Zkusim natocit jeste mimo garaze.

Neresil bych to, kdyby se projevovalo od zacatku.. ale tri roky v poradku a ted tohle. Opravdu nejsem hluchej a neni to normalni zvuk.

V servisu ale reknou, ze zavada se neprojevila a nic vic s tim delat nebudou. Psal sem i importerovi a ten na jednani servisu neshledal zadne vady..

Fakt nevim, jak to vyreklamovat uz..

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: 1.4 Tsi - hroznej zvuk pri sytici

Příspěvek od Shorty »

Závadu zkus raději zdokumentovat a na tichém místě mimo tu garáž. Mě takle uznali reklamaci i když se na místě neprojevila. Dneska jsem se ti na to zkoušel soustředit při vyjíždění z garáže, bylo 18.5°C a je pravda, že nějaký předehřev katíku se asi aktivoval. Auto si lehce bručelo a oklepalo se. Do kabiny nebylo slyšet vůbec nic, ale okna jsem dole neměl.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

L@dis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 25.11.2009 12:16

Re: 1.4 Tsi - hroznej zvuk pri sytici

Příspěvek od L@dis »

Mám půl roku Octavii(2013, 110tkm) s tímto motorem 1.4 103kw a dělá mi to taky. V zimě méně častěji, tak jednou za 14 dní, nyní každý týden minimálně jednou. Dělá mi to jen u studeného motoru, který stojí více než 1 den. Hned po nastartování 1200-1300 otáček a asi 20 sekund to neskutečné kovově rachtá(přesně jak na videu) a pak otáčky pomalu klesnou a motor se úplně zklidní. U teplého motoru to nedělá nikdy. Co to je jsem nezjišťoval zatím, ale příjemné to rozhodně není.
VW Golf VII 1.4 TSI HL Limestone

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: 1.4 Tsi - hroznej zvuk pri sytici

Příspěvek od Snownook »

Dneska jsem to taky ráno zkusil, než jsem jel do práce - auto stálo přes noc, ranní teplota byla 19 st. celsia, otevřené dveře, po nastartování jsem nechal motor trochu vytočit, jak ukazuješ ve videu, a krom hlasitějšího projevu turba (víc zasyčelo) jsem nic rachtavého nezaslechl. Tak uvidíme, zda se to objeví s dobou. Každopádně, já tankuju Vervu 100, třeba na to má vliv.
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Snownook
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 22.01.2016 11:48

Re: 1.4 Tsi - hroznej zvuk pri sytici

Příspěvek od Snownook »

Ještě mne napadlo..nemůže to třeba dělat voda v katalyzátoru/výfukovým potrubí? U původního pětkového Golfa Plus 1.6 75 Kw jsem měl vždycky po nastartování zvuk jak 8mi válec právě s trochu plechovým projevem.
Golf Variant ME - Tornado Red, 1.4TSi 92 kW, r. v. 2018

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: 1.4 Tsi - hroznej zvuk pri sytici

Příspěvek od Shorty »

Zkusil jsem po startu v inkriminované teplotě trochu víc šlápnout na plyn při couvání v garáže a ozval se stejný kovový zvuk jako je na tom videu - něco jako tlumený řev mimozemské nestvůry. Byl slyšet i lehce v kabině i přes zavřený okna. Jsem si skoro jistej, že to bude ten předehřev katalyzátoru a osobně to teda řešit nebudu.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: 1.4 Tsi - hroznej zvuk pri sytici

Příspěvek od Pantani »

Jeví se to úplně přesně jako předehřev katalyzátoru. Neřešit, nic nedělat, nechat po studeným startu odkašlat dokud nespadnou otáčky a pak teprve vyjet.
Servis s tím nic dělat nebude, protože jedna polovina z nich vůbec netuší, že ty motory něco takovýho dělaj a ty, co to zjistěj, řeknou, že s tím nic dělat nejde. Navíc se jim to neobjeví v diagnostice, takže s tím pak "tuplem nic dělat nejde". Já bych bejval kdysi přísahal, že to první rok nedělalo taky, ale vzal to čert. Je to vlastnost, nikoli chyba.
BTW na videu to má docela hezkej a kultivovanej průběh, moje má slabý tendence ke střílení :-D A heč! můj má i lepší zvuk, tak aspoň o 100 kW lepší!! :-D Už jsem se i přistih při tom, jak to pobaveně jdu poslouchat, je to zajímavá podívaná když se Golf s 90 kW projevuje jako dospělej osmiválec! bohužel jen dočasně :-D
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“