TSi - výměna oleje

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od Ipanema »

Jiný olej asi nemají v barelu. Stejně to lijí i do 1.0 TSI 60 koní, 2.0 TSI 260 koní.
Ne, není lepší. Kromě výdrže a Low Sap. V ničem jiném. Ale když jsi donucen zárukou poslouchat, musí se poslouchat.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od JirkaVys »

Moc to neprožívejte. Ideálně měnit max do 15tis km. Olej long life ničemu nevadí, maximálně je i chlup dražší, ale jinak stejně kvalitní. V prašném prostředí měnit i častěji vzduchový filtr. Přiznám se, že filtry měním všechny i s výměnou oleje tj max 15tis. A to je klasika, víc není co řešit. Není ani potřeba kdo ví jaká super značka, protože nikdo vlastně neví co je dobrý a špatný olej, co dobrá a špatná značka.
Ale pokud mi někdo ukáže reálné výsledky na dvou stejných motorech s dobrým a špatným olejem, pak smeknu. Než jen myslím si že tahle značka je super, protože se to píše, ale ničím podložené to stejně není :-D

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od Ipanema »

Do teď jsem s tebou JirkaVys skoro ve všem co jsi napsal souhlasil. Ale to poslední jsi asi fakt myslel vážně?
Nějaký test olejů v laboratoři nebo v reálném provozu jsi viděl? Jaké jsou hodnoty HTHS a TBN u olejů a jaký se používá základový olej do VW502.00 né-LL a do VW 504.00 LL taky někdy? To je nemožné (zatím to žádná firma nevymyslela/nevyvinula), aby tyto dvě normy měli stejné kvalitativní výsledky. A jestli takové dva oleje na světě najdeš (nehledej, protože nenajdeš, protože neexistují) tak tu smeknu já. Protože takové dva oleje nejsou, tak je prakticky vyloučené říct "je to jedno, hlavně to tam nalej po rysku".
Promiň, ale tvrdit, že to je jedno jaký olej naliju můzu tvrdit já, i ty, i tady někdo další, ale jen tomu majiteli auta, co si myslí, že Castrol je fakt dobrej olej. A obdobným lidem.
:lol: :wink:
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

caddy I
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 234
Registrován: 01.01.2009 06:30

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od caddy I »

Asi to jen prožívám víc než je třeba - po letech jsem si zase koupil nový auto, stálo to půl míče a tak nějak jsem si myslel aby mi už asi vydrželo do důchodu, tak že se o něj budu starat trochu víc než o ty předchozí - proto původně dotaz co se týče frekvence výměn, použitýho oleje, atd.... (ale ani to třeba nezaručí že mi ten Golf najezdí to, co předchozí auta...)
Interval jsem si ujasnil, tam těch 15tkm považuju za strop a co se týče oleje, v podstatě to asi nechám na nich, je to autorizovanej servis ( v podstatě tam dělají jen koncernový auta)
Vím že do GIV mi dávali Shell, a vím že tam mají snad ještě Meduna?? Ta značka mi sice nic neříká, ale na druhou stranu to bere v sudech i známej, kterej servisuje flotilu Mannů a koncernovejch osobáků a nic špatnýho by si majitel do těch aut asi nenechal dávat.

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od Pitrsman747 »

Já to vyměním vždy v dubnu, nejsem socka abych neměl tisícovku na olej jednou ročně, stejně přes zimu moc nejezdím nějaký dálky. Prostě na jaře přezuju, vyměním kabiňák, vyměním olej+filtr a doleju letní směs do ostřikovačů. :)

U nového auto doporučuju první výměnu oleje kolem 5tis km, pokud člověk nemá operák a chce aby mu auto dlouho jezdilo a motor dlouho vydržel. Je to lepší, jsou tam mastnoty a nečistoty od výroby.
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

moco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 04.03.2018 19:52
Bydliště: Olomouc

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od moco »

Rozhoduji se mezi dvěmi modely olejů, který zvolit pro CNG motor? Nájezd 30tkm/rok, auto parkuji v garáži.
MOBIL 1 NEW LIFE 0W-40
MILLERS OILS NANODRIVE EE SEMI SYNTHETIC 10W-40

Nebo zůstat u MOTUL 8100 X-CESS 5W-40

Dekuji olejovým guru tohoto fóra za odpovědi a tipy.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od JirkaVys »

Bla bla, není nad to dát vyměnit olej do autorizaku, kde jim tam dají ten největší paskvil dle někoho :-D A to i když si tam prisenes svůj, tak vyhodí a dají stejně svůj a většinou tě s tím pošlou do pr... :-D
Na ty testy se s radostí podívám a pokud budou dva různé testy podobných výsledků, tak budu blahoprat který je dobrý a který špatný olej :-D
Auta mám za 1,5 mil každé, ač přes firmu, ale servisy atd dle mě, při představě že bych řešil jestli ten a ten, od té a od té značky je lepší nebo horší jsou na hlavu. Dnes ty oleje jsou tak kvalitní, že pokud člověk mění každých 10tis tak zbytek jsou zbytečné věci a starosti. A olejem do fritézy jsem to opravdu vážně nemyslel, bylo to přirovnání :-D
Naposledy upravil(a) JirkaVys dne 19.12.2018 20:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od Ipanema »

Jestli ten Millers není překlep, tak já za sebe napíšu, že zbylé dva jsou špička. Sám bych si mezi nimi nevybral.

Na hory nejezdíš?
Buď dávat Mobil 1 na zimu a Motul na léto. Což by ti vyšlo akorát na tvůj nájezd. Nebo jeden nebo druhý celoročně. Ona ta 0W bude zbytečná, ale sám mám taky garáž, kde je cca. 11,5°C v těch mrazech venku a ten Mobil jsem lil dlouhodobě. Ale spíš kvůli tomu, že jezdím převážně krátké trasy.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

moco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 04.03.2018 19:52
Bydliště: Olomouc

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od moco »

Jo teď koukám že ten Millers je polosyntetika (jestli tam teda není ještě jiný háček). Díky za rady

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od Ipanema »

Není jiného háčku. To nepotřebuješ a vyber si lepší. Vybral jsi dobré.
Kdybys chtěl MILLERS OILS, tak doporučím ten stejný "EE NANODRIVE", ale 5W-40. Má na sobě zelený nápis "PREMIUM".
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od JirkaVys »

Dej tam co tam má být dle specifikace.
Teoreticky platí že mezi lepší pro někoho patří Millers Oil a Liqui Moly, pro druhého zase Castról, Shell atd atd. Shodné alespoň dva testy tu nikdo nedal, protože se to zkrátka měřit nedá a podle složení víš víceméně prd.
Sam dávám Liqui Moly oleje long life 5W 30... Jenže můj nájezd je 300tis km za 3-4 roky, takže výměna každých 10tis naprosto zbytečná, pokud se bavím konkrétně u B8 BiTDI 176 kW. Jenže pokud tu někdo najede za rok 10tis km, tak není o čem, dávat tam 0W 40 je blbost, TSI žere oleje jak prase, tak takhle řídký za chvíli žádný nebude. To samé 5W 40 na krátké trasy také zbytečné, ale asi klasika. Do auta pro svůj běžný provoz leji také 5W 30 long life, ale měním po 10tis km, na B6 mám nájezd jen 160tis km a CC 130tis km, tam je nájezd za rok cca jen 10tis km. :)

marpie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.03.2017 22:22
Bydliště: Ostravwa

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od marpie »

Pitrsman747 píše:Já tam nakonec šoupnul tohle:

Kód: Vybrat vše

https://maziva.heureka.cz/shell-helix-ultra-ect-0w-30-4-l/#
na doporučení od

Kód: Vybrat vše

http://www.northoil.cz/
a tam jsem to i koupil, 4L za 1259kč a můžu v klidu chrápat. Norma 504.00 tam je a 100% obsah od oficiálního dodavatele. :wink:
Používám ten samý tj. Shel Helix Ultra ECT C2/C3 0W30, beru taky od Northoil, abych měl jistotu že je to origo, ale beru tedy za cenu 702/4l vč. DPH a nemám žádnou slevu, nejsem podnikatel. Kupuji na pobočce v Ostravě. Ten Shell má podle testů na nějakém ruském fóru TBN 8,81 což je u LL olejů superhodnota. Většina má 6-7. Teď přemýšlím jestli měnit nebo počkat. Mám najeto 25,5 tis celkem od poslední výměny 13000km. Na konci března mám jet do autorizáku na první garančku. Možná pojedu dřív jestli budu mít 30tis najeto dřív. Poslední výměnu jsem dělal 29.1.2018 a tak si říkám jestli teď ve 13000 od výměny měnit a za 4,5tis nebo i méně jet na garančku kde mi olej vymění znovu. Nebo už tam stávající olej nechat do 17500 a počkat na výměnu na garančce.

A nemáte někdo zkušenost jestli Heller v Ostravě umožňuje vlastní olej? Radši bych znova měl ten Shell 0W30 než Castrol 5W30 co prý lijou u Hellera. Já Castrol nemusím. Prodejce mi tvrdil, když jsem auto kupoval, že by vlastní olej neměl být problém, ale víte jak to je prodejce nových aut není ten kdo dělá garančky a kdo dělá zápis do systému.
VW Golf Variant VII 1,4TSi, Maraton Edition, Limestone grey

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od Pitrsman747 »

Nevidím důvod proč bych neměl vlastní, pokud bereš od north oil, kteří jsou oficiální distributoři oleje který je předepsán výrobcem, splňuje normu, máš štítek a originální balení, účtenku, tak si můžou akorát tak víš co. :wink: tvl to není Dácia za 160tis ale auto za půl melounu který většina koupí jednou za život, braň se. :wink:
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

marpie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.03.2017 22:22
Bydliště: Ostravwa

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od marpie »

Tak mi říkal kolega z práce že má u Hellera známého sice v Audi ale když měl Seata tak to na garančky dával přes něj a dával mu taky vlastní olej a že mi to u něj když tak garančku domluví a bude to možná i se slevou. Jinak jsem zvážil že do garančky čekat nebudu a vyměním olej ještě i teď ona ta výměna neuškodí a na tu chvilku tam dám asi Total 5W40 s normou VW502. Toho mám kanystřík doma pro jiné auto, kde ale bude výměna až v létě. Originál filtr jsem objednal na netu za 160Kč/ks. A na garančku dám opět Shell 0W30. Roční interval si překódovat nenechám abych nemusel na garančku každý rok.
VW Golf Variant VII 1,4TSi, Maraton Edition, Limestone grey

moco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 04.03.2018 19:52
Bydliště: Olomouc

Re: TSi - výměna oleje

Příspěvek od moco »

marpie píše:
Pitrsman747 píše:Já tam nakonec šoupnul tohle:

Kód: Vybrat vše

https://maziva.heureka.cz/shell-helix-ultra-ect-0w-30-4-l/#
na doporučení od

Kód: Vybrat vše

http://www.northoil.cz/
a tam jsem to i koupil, 4L za 1259kč a můžu v klidu chrápat. Norma 504.00 tam je a 100% obsah od oficiálního dodavatele. :wink:
Používám ten samý tj. Shel Helix Ultra ECT C2/C3 0W30, beru taky od Northoil, abych měl jistotu že je to origo, ale beru tedy za cenu 702/4l vč. DPH a nemám žádnou slevu, nejsem podnikatel. Kupuji na pobočce v Ostravě. Ten Shell má podle testů na nějakém ruském fóru TBN 8,81 což je u LL olejů superhodnota. Většina má 6-7. Teď přemýšlím jestli měnit nebo počkat. Mám najeto 25,5 tis celkem od poslední výměny 13000km. Na konci března mám jet do autorizáku na první garančku. Možná pojedu dřív jestli budu mít 30tis najeto dřív. Poslední výměnu jsem dělal 29.1.2018 a tak si říkám jestli teď ve 13000 od výměny měnit a za 4,5tis nebo i méně jet na garančku kde mi olej vymění znovu. Nebo už tam stávající olej nechat do 17500 a počkat na výměnu na garančce.

A nemáte někdo zkušenost jestli Heller v Ostravě umožňuje vlastní olej? Radši bych znova měl ten Shell 0W30 než Castrol 5W30 co prý lijou u Hellera. Já Castrol nemusím. Prodejce mi tvrdil, když jsem auto kupoval, že by vlastní olej neměl být problém, ale víte jak to je prodejce nových aut není ten kdo dělá garančky a kdo dělá zápis do systému.
Mně u hellera řekli, že vlastní olej lze, ale s manipulačním poplatekem 700kč .... vtipálci

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“